Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite bateria - zasilanie/ładowanie

Emis Van Rohelec 04 Mar 2014 18:48 1602 2
  • #1 04 Mar 2014 18:48
    Emis Van Rohelec
    Poziom 2  

Witam,
    z góry przepraszam jeżeli umieściłem post w nie właściwym miejscu -chociaż ten wydawał mi się najlepszy.
    Przechodząc do sedna mam taki problem który ostatnio zaczyna mnie coraz bardziej martwić! Otóż mam laptopa Toshiba satellite A350D (Win7), używany -ma już ładnych parę lat (co najmniej 4) i od zawsze bateria nie trzymała dłużej niż godzina.
    Od paru miesięcy bateria po włączeniu laptopa w ciągu kilkudziesięciu minut się rozładowywała do zera a laptop jej nie ładował. Na ikonie baterii pisze; "podłączony, nie ładuje", dioda baterii mruga na czerwono. Po wyłączeniu laptopa bateria zaczynała się ładować. Po jakimś czasie problem ustał i wszystko wróciło do normy. Jednak od jakiś trzech miesięcy problem wrócił i nasilił się do tego stopnia, że bateria czasem się ładuje (tylko po wyłączeniu laptopa) ale przeważnie jest bez przerwy na "0".
    W między czasie wtyczka zasilacza (ta od strony laptopa) "zerwała się" i nie ładowała. Wtyczkę wymieniłem i wszystko było ok.
    Po jakimś czasie problem wrócił. Czasem pomagało wyłączenie laptopa, wyjęcie baterii, włączenie na samym zasilaczu, wyłączenie i ponowne włączenie już z baterią.
    Niestety teraz pojawił się kolejny problem, gdy chcę popracować na samym zasilaczu to bywa że laptop się w ogóle nie chce włączyć! Muszę włożyć baterię choćby była całkiem rozładowana.
    Może miał ktoś podobny problem i mógłby coś podpowiedzieć jak to naprawić?

0 2
  • #2 04 Mar 2014 19:58
    boro1234567
    Spec od komputerów

Emis Van Rohelec napisał:

Niestety teraz pojawił się kolejny problem, gdy chcę popracować na samym zasilaczu to bywa że laptop się w ogóle nie chce włączyć! Muszę włożyć baterię choćby była całkiem rozładowana.
    Może miał ktoś podobny problem i mógłby coś podpowiedzieć jak to naprawić?

Podaj komplet niezbędnych informacji.
    Pomiary i diagnostykę potrafisz wykonać?

0
  • #3 04 Mar 2014 20:21
    Emis Van Rohelec
    Poziom 2  

Powiedz o jakie informacje chodzi, albo jak wykonać taką diagnostykę?

0