Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP DeskJet 1510 - nie akceptuje tuszu 301 XL

iten 04 Mar 2014 20:35 41115 15
  • #1 04 Mar 2014 20:35
    iten
    Poziom 10  

Witam.
    Kilka miesięcy temu zakupiłem drukarkę HP DeskJet 1510.
    Jako że skończył mi się tusz postanowiłem zakupić zamienniki HP 301 XL (komplet)
    Niestety po założeniu wyskakuję komunikat "Zainstalowano niezgodny, starszy typ pojemnika z tuszem". Tusze po oględzinach wizualnych są identyczne jak te które były od nowości w drukarce.
    Pytanie nasuwa się następujące - czy da się coś z tym fantem zrobić (jakaś modyfikacja w oprogramowaniu, itp.), czy pozostaje tylko zakupić oryginalne tusze?
    Nie ukrywam że w tym drugim przypadku chyba zrezygnuje z tej drukarki i rozejrzę się za czymś innym, do czego koszt tuszy nie będzie stanowił 80% ceny drukarki...
    Pozdrawiam

3 15
  • Pomocny post
    #2 04 Mar 2014 21:52
    sorier
    Poziom 18  

Były dwie wersje tych drukarek, jedne na tusze 301 i drugie na 650. Kupiłeś dobry tusz? To że tusz (zasobnik) wygląda tak samo, nie znaczy że jest taki sam.

Poza tym nie ma zamienników, są tylko regenerowane tusze. Nierzadko źle zregenerowane, zarówno "mechanicznie" jak i elektronicznie.

2
  • #3 04 Mar 2014 22:07
    iten
    Poziom 10  

Ten jest na 301 i taki kupiłem..

2
  • Pomocny post
    #4 04 Mar 2014 22:23
    sorier
    Poziom 18  

To go oddaj bo jest wadliwy.

0
  • #5 05 Mar 2014 08:42
    iten
    Poziom 10  

Sprzedawca stwierdził że jeśli podczas instalacji drukarki nie odznaczyłem opcji blokady nieoryginalnych tuszy to teraz już drukarka nie przyjmie zamiennika... Tyle że ja sobie nie przypominam takiej opcji podczas instalacji.

2
  • #6 05 Mar 2014 08:52
    sorier
    Poziom 18  

Też sobie nie przypominam. Tym bardziej, ze drukarka nie jest w stanie rozpoznać czy tusz jest regenerowany czy oryginalny nowy. Pod warunkiem oczywiście, ze jest to dobrze zrobione. A twoja drukarka sygnalizuje, że włożyłeś niewłaściwy kartridż i ma sie to nijak do tłumaczenia sprzedawcy.

3
  • Pomocny post
    #7 05 Mar 2014 08:59
    hernan_cortes
    Poziom 21  

Jeśli tusz "regenerowany" był używany w drukarce gdzie włączona była opcja "ochrony pojemników" to taki tusz już nigdy nie będzie działał w innej drukarce. Dotyczy to zwłaszcza tuszy "301" oraz "650".

4
  • Pomocny post
    #8 05 Mar 2014 09:01
    zz772
    Poziom 8  

Niektóre zamienniki nie są wykrywane przez drukarki HP. Mialem tak samo. Kupilem owy tusz oryginalny HP, a potem go dopelnialem za 20zl w sklepie rtv. A oryginalny 301XL kosztuje ~85zl, ale masz pewnosc ze dziala. A tusz taki drogi zgodnie z zasadą - im tansza drukarka tym drozszy tusz. Na czyms muszą zarabiać firmy :P.

3
  • #9 05 Mar 2014 10:41
    iten
    Poziom 10  

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
    Ale podsumowując - ryzykować z innym zamiennikiem np. od innego sprzedawcy czy pozostaje tylko oryginał? (czyli w moim przypadku wymiana drukarki)

0
  • Pomocny post
    #10 05 Mar 2014 19:56
    Dzida
    Poziom 16  

Spróbuj jeszcze raz z zamiennikiem kupując stacjonarnie, ale zapytaj przy zakupie czy sprzedawca daje gwarancję. Przy tych modelach ryzyko awarii pojemnika jest spore.

1
  • #11 05 Mar 2014 20:34
    iten
    Poziom 10  

Do najbliższego punktu gdzie mogę kupić zamienne tuszę mam 50km. Biorąc jeszcze do tego pod uwagę cenę jaką sobie wołają w tym punkcie za te zamienniki - taniej mi wyjdzie zakupić wysyłkowo oryginalne..

0
  • #12 05 Mar 2014 20:40
    zz772
    Poziom 8  

Oryginalne za ~85zl i napelnianie za okolo ~20zl, lecz trzeba pamietac, by nie zaschnął kartridż, bo wtedy mozna probowac z jego odetkaniem, lub nowy kupić.

1
  • #13 07 Mar 2014 11:02
    iten
    Poziom 10  

Zastanawiam się nad inną koncepcją... A mianowicie chciałbym spróbować napełnić te tuszę.
    Czy ktoś mógłby mi poradzić jaki zestaw tuszy do napełnienia kupić? na aukcjach widzę różnych producentów, różne ceny a wszystkie są oczywiście "najlepsze"..

1
  • #14 07 Mar 2014 13:01
    sorier
    Poziom 18  

Jakikolwiek zestaw do przeznaczony do tych kartridży lub podobnych. W zestawie powinien być klips do odpowietrzania. Ewentualnie uniwersalny zestaw, ale przeznaczony do drukarek HP.

Musisz przygotować sie na problemy. Jeżeli opróżniłeś kartridż do zera, a co gorsza od tego momentu minęło trochę czasu, to spodziewaj się że nie przywrócisz go do pełnej sprawności przy użyciu takiego zestawu. Kartridże najlepiej uzupełniać nim tusz skończy sie całkowicie, lub od razu gdy zaczyna się pogarszać jakość druku.

2
  • Pomocny post
    #15 08 Mar 2014 08:05
    BOBBY1234
    Poziom 14  

Tusze HP 300, 301 najlepiej to samemu uzupełniać, jest to bardzo proste, dużo jest opisów na elektrodzie i filmów na You Tube. Nowych zamienników już nie można kupić przez działania firmy HP a regenerowane często są kiepskiej jakości.
    Nawet jak tusz zaschnie to można sobie poradzić.
    Co do tuszu to na Allegro jest mnóstwo ofert, ważne żeby był dedykowany do konkretnego modelu. Ja dolewam z butli czarny tusz firmy Ekoprint, bardzo ładny kolor i nie zasycha szybko, jeden kartridż HP 300 dolewam już ponad 10 razy, a kolorowy dolewam Black Point, komplet z odsysaczem w Media Markt ok 30 zł.

2
  • #16 12 Mar 2014 20:21
    iten
    Poziom 10  

Witam ponownie.
    Tak więc pochwale się efektami.. Dzisiaj przyszły te tusze, napełniłem zgodnie z instrukcją, udrożniłem głowice płynem który był w zestawie, odczekałem wymagany czas i.... nic.

Ale szybko przypomniałem sobie o pewnej kwestii którą wyczytałem gdzieś na forum w poszukiwanie mojego problemu...
    A więc wyjąłem kartdridże jeszcze raz, odkleiłem naklejki i... dmuchnąłem w otwory przez które wprowadzałem tusz, dokonując w ten sposób przemieszczenia się "zatankowanego" tuszu w stronę głowicy i...

działa rewelacyjnie!

Teraz ciekawe na ile regeneracji nadają się te kartridże, bo tuszy w butelkach starczy mi na jakieś... 5 do 10 lat :D i to wszystko za 40 zł :P
    Pozdrawiam wszystkich i dzięki za rady.

7