Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CC700 - poduszka pod skrzynią

05 Kwi 2005 17:23 3174 2
  • Poziom 16  
    ...witam wszystkich.
    a wiec moj nieszczęsny cc700 potrzebuje napraw i to ciągłych zauwazyłem :) nie wiem jak u was, ale u mnie zawsze coś sie robi :/ .
    Pytanie brzmi kupiłem poduszkę pod skrzynie biegów i trzeba ją wymienić, czy jest trudniej niż z poduszkami pod silnikiem? i czy ewentualnie dociaga sie po jakimś czasie gdyż dostają luzu - jest takie coś wogule?

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Ja nie mam ze swoim zadnych praktycznie problemow.Z poduszka pod skrzynia jest podobnie z tym ze lzej bo nie trzeba nic podstawiac zeby sie nie opuscilo.odkrecasz wydech w miejscu mocowania go do skrzyni biegów,2 sruby na klucz13 od poduszki co mocuja ja do nadwozia reka odciagasz skrzynie w dol(musi sporo odejsc bo jeszcze masz do odkrecenia glowna srube mocujaca cala poduszke do lapy skrzyni biegow a zeby bylo smieszniej to od gory w tej poduszce skrecili to na nakretke i dlatego skrzynie musisz mocno odciagnac i najlepiej wsadzic klocek drewniany pomiedzy nadwozie a skrzynie zeby nie szla do gory i przytrzymac ta nakretke kluczem17).wtedy wyjmujesz stara poduszke i skrecasz nowa poduszke.jest troche gimnastyki ale nie ma problemow ze jakas sruba sie urwie.
    napisz mi jak wymieniales poduszki od silnika?byly rozwalone u ciebie mocno?z ktorego roku jest twoj cc700 i ile ma przejechane?moj 96r,95000przebiegu.
  • Poziom 16  
    Adam700 napisał:
    napisz mi jak wymieniales poduszki od silnika?byly rozwalone u ciebie mocno?z ktorego roku jest twoj cc700 i ile ma przejechane?moj 96r,95000przebiegu.

...95 rok 74 tys. przebiegu, ale już remont silnika przeszedł, uszczelka poszła sie .... do tego pierścienie, a potem juz musiał odrazu robiony byc szlif wału, nowe panewki itd. a poduszki były chyba od nowości, no a róznica była taka w stanie ich w porównaniu z nowymi, że jak spościłem z lewarka silnik z nową poduszką to przepustnica gazu była odchylona gdzieś tyle <-----------> czyli dosyć duzo. Wkurza mnie te auto. Nie ma jak jakiś wtrysk i min. 1000cm3 :( Dobrze że oddaje je za miesiac czasu siostrze, niech ona w nie łąduje teraz :/ Ale niestety trza jakoś w względnym stanie oddać, dziś kupiłem dwururkę z elementem elsatycznym i poduszkę. Robierzność cen w gdańsku jest konkretna :/ sprawdzałem u 4 osób sam elastyczny element - 75zł, 55zł, i uwaga ...130zł (nie wiem skąd to wzieli, ale nic to), dwu rurka z elementem elastycznym - 125, 135, 180zł. Poduszka pod skrzynie ok 48,5zł. Wkońcu z kolega pojechaliśmy do firmy autopartner - kto wie to pewnie poleca ;) i ze zniżką policyjną kolegi, kupiłem dwu rurkę i poduszkę pod skrzynie za 135zł wszystko, odpowiednio poduszka 38zł dwururka 97zł. Dobrze mieć znajomych itd. ale żeby zapłacić 180zł za dwururkę? to jest zdzierstwo - dodam, że to serwis spec. się w wydechach na ul. Słowackiego przy jednostce takie ceny daje - słabo widze jego egzystencje.

Ok. jutro bede wymieniał elementy.

Pozdrawiam