Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

QUAD 125 - Dziwne zachowanie silnika...

04 Mar 2014 21:21 3138 8
  • Level 9  
    Witam serdecznie.
    Pisze dziś do Was z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu. Otóż posiadam quada 125(chińczyk) którego otrzymałem od szwagra. Quadzik w ogóle nie palił dopiero po całkowitym lutowaniu instalacji i przepatrzeniu napięcia na każdym przewodzie rozrusznik zaczął kręcić, świeca zaczęła dawać iskre. Wymieniłem gaźnik który został wyregulowany oraz wyregulowałem zawory. Wymieniłem olej jednak że wlałem olej od vw golfa Tdi<nie wiem czy to może być przyczyną mojego problemu?>. Quadzik odpala bez problemu tylko z otwartą przepustnicą,gdy już silnik pracuje i zamknę ssanie gaśnie a gdy zamkne ssanie i dodam mu gazu także gaśnie... natomiast gdy ssanie jest otwarte i dodam mu gazu zaczyna się zbierać jednak jest strasznie słaby po prostym lub z góry na dół nabierze rozpędu jednak pod górę nawet małą nie ma szans wyjechać. Dodam tylko iż quad stał 2 lata,został kilka krotnie przepalany na nowym oleju po czym olej został wymieniony. Jaka może być tego przyczyna ? czy to przez ten olej ? czy może przez coś innego?
  • Level 14  
    olej nie ma nic do tego, nawet bez oleju powinieneś pojechać
  • Level 9  
    w takim razie co jest przyczyną ?
  • Level 35  
    Kolego jeśli silnik pracuje w miarę poprawnie tylko na ssaniu, to musisz przeglądnąć gaźnik tj. usunąć zanieczyszczenia i udrożnić dysze. Sprawdź filtr powietrza i paliwa, w razie konieczności wymień je na nowe.
  • Level 9  
    gaźnik jest nowy wyregulowany,filtr powietrza nowy, filtr paliwa czysty...
    silnik na ssaniu pracuje jednak jeżeli zamknę ssanie natychmiast gaśnie.
  • Level 13  
    W jaki sposób wyregulowałeś gażnik , skoro silnik pracuje tylko na ssaniu .
  • Level 9  
    poszedłem do serwisu gdzie kupiłem gaźnik który od razu mi wyregulowali. Wiec nie wiem czy do każdego silnika gaźnik musi być inaczej wyregulowany ?
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    lisu61 wrote:
    poszedłem do serwisu gdzie kupiłem gaźnik który od razu mi wyregulowali.

Wyregulowali ci gaźnik na stole? Bez dokręconej do niego reszty? :D :D :D To na prawdę dobry żart jest! wygrałeś nagrodę tygodnia. Swoją drogą, gratuluję tego serwisu.
    Do sprawdzenia:
    - ustawienia gaźnika - tak KAŻDY gaźnik ustawia się INDYWIDUALNIE do konkretnego silnika,
    - szczelność dolotu,
    - kompresja, żeby się nie okazało, że silnik jest w takim stanie, że trzeba mu lać paliwa, żeby w ogóle zagadał.
  • Helpful post
    Level 13  
    Prawdopodobnie gażnik został wstępnie wyregulowany , każdy gaznik dostroisz wyłącznie na rozgrzanym silniku .