Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Claas Targo K-50, K-60, K-70 - Potrzebny schemat elektrycznyBrak reakcji na bieg

daszczykk 02 Jun 2014 19:40 22215 60
    daszczykk
    Level 13  
    Powracam do tematu... Ładowarka zwariowała..
    mianowicie przy odpaleniu i wciśnięciu joystica na w doł od ramienia ładowarka jedzie sobie do tyłu.. czary na kiju powoli zaczynaja sie z tego robic...
    i mam jeszcze pewne pytanko cewki od sekcji maja 3 pinowe złacze szary i dwa białe czym one sa sterowane masa czy plusem bo w tym egzemplarzu nieidzie jednoznacznie tego stwierdzic...

Bd wdzięczny za jakiekolwiek odpowiedzi bo maszyna stoi i niezarabia na siebie aktualnie bo nie idzie jej poskromić... :/
    mega wtopa.. ehh
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    daszczykk
    Level 13  
    Tak jak mysłałem.. ale w tym claasie zanikaja i potem wskakuje masa rzeczywista! nie zaden potencjał..
    Dziękuje Bardzo za szybka konkretna odpowiedz
    a kolego spotkałes sie już z taka usterka?

Aha.. i rozumiem ze wszystkie szare przy cewkach sekcji powinny byc MASOWE (-)?
    a gdzie ta masa ma konkretny punkt masowy?
    i po co sa styczniki w obudowie pod przełacznikami od zmany trybu jazdy bo one wgl nieraguja...

a mogłbys mi opisac co to sa za elemnty te ponumerowane.. ?
    User removed account
    Level 1  
    daszczykk
    Level 13  
    czyli do joysticka powinny dojsc zasilania... ??
    u mnie nic niedochodzi i głowie sie jak to wgl chodzi O.o

Mam jeszcze prośbę czy mógłbyś mi opisać cewki która jest od czego
    bu u nas jest jedna odłączona i uj wie od czego domyślam sie ze to krokodyl ale pewien nie jestem.

czy mógłbyś mi opisać resztę elementów? chciałbym to rozpracować puszczając swoje obwody bo tam jest instalacja w stanie agonalnym :/

Aha i kolego nie posiadasz wiecej schematów? typu tam światła osprzęt silnika bo tam wiele kabli jest podłaczanych i poprostu chciałbym doprowadzić to do stanu no moze nie fabrycznego ale tak zeby wszystko działało
    ty jestes serwisantem claasa?

bo z tyłu mam jeszcze taka kostke luźna i nie ma miejsca żeby ja wczepić nigdzie
    [url=]http://www.farmexpert.pl/wtyczka_elektryczna_sp666_do_z_produkt12270.aspx[/url]
    z tego co wstępnie się dowiedziałem może to być od zaczepu hydraulicznego ale pewien nie jestem i zwracam sie do osoby o większym doświadczeniu
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    daszczykk
    Level 13  
    nie sprawia mi większych problemów a byłbym bardzo wdzięczny bo osłabia mnie juz ta maszyna..
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    daszczykk
    Level 13  
    Dzięki wielkie teraz to cos zdziałam
    Pozdrawiam!
    daszczykk
    Level 13  
    Uporałem sie juz z wariacjami sekcji... wszystkie te anomalia były spowodowane słaba masa wypalona czarna... dałem swoja o wiele grubsza i jest okey tylko pojawił sie nastepny problem maszyna została doprowadzona do stanu porobione swiatła itd.. i przy zwożeniu balotów teraz zaczęła sie pie*rzyc po około godzinie pracy łaowarka traci jakby tak na cisnieniu objawia sie tym to ze wolniejsza jest praca wysiegnika wentylator na chłodnice nie działa!! i pompa wody staje tez hydrauliczne badziewie... niewiem co robic załamuje juz ręce.. wtopa total :/
    jarek12346
    Level 9  
    witam potrzebuje pomocy do claas targo k70 przestał przechylać łyżkę i szarpie jazdą z góry dziękuje pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    jarek12346
    Level 9  
    witam już sie poprawiam hydraulika raczej jest dobrze bo biore bezpośrednio na rozdzielaczu to działa i zamieniłem przechył z podnoszeniem to przechył działa a jazda to szarpie na luzie rewersu i po włączeniu świateł bardzo by mi pomógł schemat instalacji elektrycznej
    daszczykk
    Level 13  
    Słabe masy !
    Wez kabelek taki z 2mm i dolutuj do oryginalnego mostka masowego przy tych rozdzielaczach i ładuj z kabelkiem na bude do masy!
    to samo z cewkami od jazdy!
    miałem to samutko i okazały sie kiepskie masy i cofao sie przez cos i działy sie cuda wrzucało wsteczny na migaczu maskra jakas a serwis claasa rozłozył rece
    jarek12346
    Level 9  
    witam juz zapomniałem o temacie rzeczywiście masa pomogla ale jeszcze musiałem joistyk scaśnić bo luzem ''latał'' i trząsł hydraulikom
    daszczykk
    Level 13  
    A można wiedzieć jak to zrobiłeś?
    A do mas sam doszedłeś, czy gdzieś wyczytałeś?
    jarek12346
    Level 9  
    Ze schematu na elektrodzie dołożyłem masę przy rozdzielaczu bezpośrednio do korpusu a z jojstikiem jest grubsza historia trzeba go rozebrać i ściaśnić sprężyny w tym co robiłem wystarczyło wyrównać płytkę i luz się zmniejszył pozdrawiam.
    zdzichu-dzikowo
    Level 9  
    Witam, mam problem claas k 50 stasznie ciężko pali za pierwszym razem...później pali na dotyk (nowy aku,rozrusznik,alternator)...co może być przyczyną..pozdro
    User removed account
    Level 1  
    zdzichu-dzikowo
    Level 9  
    rozrusznik dwa razy obruci i koniec dalej nie ma siły kręcić aż kontrolki gasną,tak jak wcześniej pisałem aku jest nowe rozrusznik też, jak rozrusznik kręci to kopci..próbowałem z samostartem ale nie pomaga bardziej blokuje...rozrusznik zdemontowałem i założyłem z normalnie palącego traktora i taka sama sytuacja...nie wiem czy może być taka sytuacja że ciągnie rozrusznik całą hydraulikę,jakby coś nie rozłączało...

Dodano po 5 [minuty]:

...jak ładowarka już odpali nie kopci, pracuje ładnie ma siłe wszystko jest w porządku.. ładowarka była serwisowana do końca i takiej usterki nie było..przed zakupem ładowarka stała na zewnątrz pod chmurką...może coś przyśniedziało...przejrzałem wszystkie masy poczyściłem ale nie pomogło..

Dodano po 6 [minuty]:

...świeca żarowa sprawna, jeśli silnik nie miałby sprężania to kęciłby lekko...
    User removed account
    Level 1  
    zdzichu-dzikowo
    Level 9  
    Ok...jutro po próbuje i dam znać czy będzie jakaś poprawa
    daszczykk
    Level 13  
    Witam mam pytanko jakie powinno być ciśnienie hydrauliki w tym classiku targo k-70?
    i czy można je jakoś wyregulować a jeśli tak to jak?

bo jak ładowarka stoi na "luzie" i nie wykonuje się żadnych prac to pompa po chwili albo nie wiem co bo nie idzie tego jednoznacznie stwierdzic w taki dziwny przenikliwy dźwięk wpada i pytaliśmy się najpierw lokalnie takiego mechanika i mowil ze to zle wyregulowana hydraulika czy jest to wgl mozliwe czy oznacza to jakieś gorsze konsekwencje? np. padnieta pompa
    aha i dodam ze ładowarka niema zbytnio siły na jezdzie jak sie cos nia podbiera np.sianokiszonke na łyche to jest moment ze idzie i garnie az miło a po chwili brakuje jej mocy i staje i nawet nie drapnie czy moze nie powinna drapac ?

pytako kieruje do kolegi wal-kera ktory juz raz mnie mocno poratował i podzielił sie swoja wiedza za co u serdecznie dziękuje :)
    zdzichu-dzikowo
    Level 9  
    co do palenia...dzisiaj próbowałem z dodatkowym przewodem masy i brak poprawy,
    odkręciłem główny przewód z pompy też nic...i jest taka sytuacja bo jak podłączyłem prostownik i dałem na rozruch cyk i pali...w pierwszej chwili podejrzewałem że kupiłem za słaby akumulator ale 120 Ah to wystarczający na taki silniczek...na dniach wymieniam olej w silniku jak kolega podpowiedział i dam znać czy jest poprawa
    jarek12346
    Level 9  
    witam miałem to samo w targo k-70 z rozruchem w końcu staneło na tym że ma założrny wyłącznik masy tu plusa od zetora 1000a w skrzynce akumulatora i przewod masowy bezpośrednio do silnika i problem znikł pozdrawiam a po wszystkim to nawet założyliśmy rozrusznik z przekładnią - wysokoobrotowy
    zdzichu-dzikowo
    Level 9  
    Witam...co do palenia k 50, olej wymieniony, filtry paliwa i dalej ciężko pali...z dodatkową masą też próbowałem i nie pomaga...serwis był nic konkretnego nie stwierdzili...być może że jakiś elektozawór nie rozłącza hydrauliki ale nie wiedzą dokładnie..szkoda gadać...i mam jeszcze jeden problem który wystapił na dniach mianowicie jadę ładowarką i nagle w trakcie jazdy przestaje ciągnąć i dwa razy mi zgasł wyświetlacz APC...
    slawomr
    Level 2  
    Witam Panowie potrzebuje pomocy otoż mam ladowarke targo k70 i od pewnego czasu nie ma biegu 5 i A do przodu ale do tylu wszystko dziala co moze byc przyczyna tego
    User removed account
    Level 1  
    slawomr
    Level 2  
    Przy kierownicy po lewej stronie do przekręcania od 1 do A
    Damianos921
    Level 1  
    Witam. Spaliła mi się wiązka elektryczna co idzie na skrzynie i silnik. Została zrobiona założona ale moduł APC nie swieci co biegi pokazuje. Ładowarka targo k50.