Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Claas Targo K-50, K-60, K-70 - Potrzebny schemat elektrycznyBrak reakcji na bieg

daszczykk 02 Cze 2014 19:40 12822 55
  • #31 02 Cze 2014 19:40
    daszczykk
    Poziom 12  

Powracam do tematu... Ładowarka zwariowała..
    mianowicie przy odpaleniu i wciśnięciu joystica na w doł od ramienia ładowarka jedzie sobie do tyłu.. czary na kiju powoli zaczynaja sie z tego robic...
    i mam jeszcze pewne pytanko cewki od sekcji maja 3 pinowe złacze szary i dwa białe czym one sa sterowane masa czy plusem bo w tym egzemplarzu nieidzie jednoznacznie tego stwierdzic...

Bd wdzięczny za jakiekolwiek odpowiedzi bo maszyna stoi i niezarabia na siebie aktualnie bo nie idzie jej poskromić... :/
    mega wtopa.. ehh

• #33 02 Cze 2014 21:10
    daszczykk
    Poziom 12  

Tak jak mysłałem.. ale w tym claasie zanikaja i potem wskakuje masa rzeczywista! nie zaden potencjał..
    Dziękuje Bardzo za szybka konkretna odpowiedz
    a kolego spotkałes sie już z taka usterka?

Aha.. i rozumiem ze wszystkie szare przy cewkach sekcji powinny byc MASOWE (-)?
    a gdzie ta masa ma konkretny punkt masowy?
    i po co sa styczniki w obudowie pod przełacznikami od zmany trybu jazdy bo one wgl nieraguja...

a mogłbys mi opisac co to sa za elemnty te ponumerowane.. ?

• #34 02 Cze 2014 22:08
    wal-ker
    Poziom 29  

5-złaczka masy
    6 -z bezpiecznika zasilania hydr.
    8-elektrozawór AUX (hydrauliki zewn.
    9- jak wyżej Aux
    1-przekaznik przeł. AUX
    2-przekaznik odłączania zaciskania/otwierania wideł/łyzki
    3-przełącznik serwisowy tylny
    4-elektrozawór otwierania zamykania widel/lyżki

Masz uwalone masy. Dlatego raz jest raz zanika bo masa przychodzi gdzies z boku poprzez zalaczone inne elementy.Wez podłacz w nowa mase do elektrozaworów 2-3 do szarego i moze poprzez te nowe inne tez dostana okrężną droga.Teraz to masz tak jak w swiatłach przyczepy czasami z brakiem masy.Kierunki dzialaja jak nacisniesz stop itp.

• #35 02 Cze 2014 22:30
    daszczykk
    Poziom 12  

czyli do joysticka powinny dojsc zasilania... ??
    u mnie nic niedochodzi i głowie sie jak to wgl chodzi O.o

Mam jeszcze prośbę czy mógłbyś mi opisać cewki która jest od czego
    bu u nas jest jedna odłączona i uj wie od czego domyślam sie ze to krokodyl ale pewien nie jestem.

czy mógłbyś mi opisać resztę elementów? chciałbym to rozpracować puszczając swoje obwody bo tam jest instalacja w stanie agonalnym :/

Aha i kolego nie posiadasz wiecej schematów? typu tam światła osprzęt silnika bo tam wiele kabli jest podłaczanych i poprostu chciałbym doprowadzić to do stanu no moze nie fabrycznego ale tak zeby wszystko działało
    ty jestes serwisantem claasa?

bo z tyłu mam jeszcze taka kostke luźna i nie ma miejsca żeby ja wczepić nigdzie
    [url=]http://www.farmexpert.pl/wtyczka_elektryczna_sp666_do_z_produkt12270.aspx[/url]
    z tego co wstępnie się dowiedziałem może to być od zaczepu hydraulicznego ale pewien nie jestem i zwracam sie do osoby o większym doświadczeniu

• Pomocny post
    #36 03 Cze 2014 10:36
    wal-ker
    Poziom 29  

Mam wszystkie schematy hydrauliki i elektryczne,a także serwisówke. Jest po angielsku.Kumasz w tym języku?

• #37 03 Cze 2014 10:37
    daszczykk
    Poziom 12  

nie sprawia mi większych problemów a byłbym bardzo wdzięczny bo osłabia mnie juz ta maszyna..

• #39 05 Cze 2014 08:07
    daszczykk
    Poziom 12  

Dzięki wielkie teraz to cos zdziałam
    Pozdrawiam!

• #40 24 Lip 2014 13:25
    daszczykk
    Poziom 12  

Uporałem sie juz z wariacjami sekcji... wszystkie te anomalia były spowodowane słaba masa wypalona czarna... dałem swoja o wiele grubsza i jest okey tylko pojawił sie nastepny problem maszyna została doprowadzona do stanu porobione swiatła itd.. i przy zwożeniu balotów teraz zaczęła sie pie*rzyc po około godzinie pracy łaowarka traci jakby tak na cisnieniu objawia sie tym to ze wolniejsza jest praca wysiegnika wentylator na chłodnice nie działa!! i pompa wody staje tez hydrauliczne badziewie... niewiem co robic załamuje juz ręce.. wtopa total :/

• #41 26 Sie 2014 08:41
    jarek12346
    Poziom 7  

witam potrzebuje pomocy do claas targo k70 przestał przechylać łyżkę i szarpie jazdą z góry dziękuje pozdrawiam

• #42 26 Sie 2014 09:45
    wal-ker
    Poziom 29  

Należałoby sprawdzic czy na wężach od siłownika lyżki pojawia sie cisnienie.Jeżeli pojawia to winien jest zawór na siłowniku zapobiegający opadowi łyżki w wyniku np. peknięcia węża.Ew. przeciek na tloku raczej bym wykluczył.Jeżeli cisnienie sie nie pojawia to winne sterowanie elektrozaworu.Niestety nie piszesz czy pochylanie łyzki nie działa w obie strony.Napisałeś jedno zdanie i oczekujesz że Ci naprawimy maszyne?
    Jeżeli szarpie miekko to może byc sprzegło homokinetyczne.Jeżeli bardziej twardo hydraulika skrzyni.Oczywiscie filtr wymieniony?
    Na skrzyni są porty do sprawdzania ciśnienia w skrzyni. Trzeba by zmierzyc i wtedy było by cos wiadomo o stanie pompy hydr.i o ew. wewnętrznych przeciekach.Generalnie skrzynia cierpi na niedostatek oleju.Natomiast gdzie czy to w sprzegle homokinetycznym czy w obwodzie zasilania sprzegieł powershifta to niestety po jednym zdaniu, w dodatku opisującym dwa problemy nie jesteśmy w stanie zgadnąć.

• #43 26 Sie 2014 21:31
    jarek12346
    Poziom 7  

witam już sie poprawiam hydraulika raczej jest dobrze bo biore bezpośrednio na rozdzielaczu to działa i zamieniłem przechył z podnoszeniem to przechył działa a jazda to szarpie na luzie rewersu i po włączeniu świateł bardzo by mi pomógł schemat instalacji elektrycznej

• #44 19 Gru 2014 12:47
    daszczykk
    Poziom 12  

Słabe masy !
    Wez kabelek taki z 2mm i dolutuj do oryginalnego mostka masowego przy tych rozdzielaczach i ładuj z kabelkiem na bude do masy!
    to samo z cewkami od jazdy!
    miałem to samutko i okazały sie kiepskie masy i cofao sie przez cos i działy sie cuda wrzucało wsteczny na migaczu maskra jakas a serwis claasa rozłozył rece

• #45 19 Gru 2014 22:23
    jarek12346
    Poziom 7  

witam juz zapomniałem o temacie rzeczywiście masa pomogla ale jeszcze musiałem joistyk scaśnić bo luzem ''latał'' i trząsł hydraulikom

• #46 23 Gru 2014 17:43
    daszczykk
    Poziom 12  

A można wiedzieć jak to zrobiłeś?
    A do mas sam doszedłeś, czy gdzieś wyczytałeś?

• #47 23 Gru 2014 23:22
    jarek12346
    Poziom 7  

Ze schematu na elektrodzie dołożyłem masę przy rozdzielaczu bezpośrednio do korpusu a z jojstikiem jest grubsza historia trzeba go rozebrać i ściaśnić sprężyny w tym co robiłem wystarczyło wyrównać płytkę i luz się zmniejszył pozdrawiam.

• #48 24 Sty 2015 22:10
    zdzichu-dzikowo
    Poziom 6  

Witam, mam problem claas k 50 stasznie ciężko pali za pierwszym razem...później pali na dotyk (nowy aku,rozrusznik,alternator)...co może być przyczyną..pozdro

• #49 24 Sty 2015 23:47
    wal-ker
    Poziom 29  

Ależ wy jestescie oszczędni w słowach... .Człowieku, napisz chociaż czy jak kręci rozrusznik to dymi z wydechu.Jak już chodzi silnik to dymi jakos czy nie itp.
    Jak nie dymi w czasie kręcenia to cofa sie paliwo z pompy wtryskowej. Jak dymi to albo swieca żarowa albo sprężanie juz nie za bogate (ale wtedy powinien tez lekko dymic podczas pracy.Taka naprawa przez internet po jednym zdaniu opisu to raczej zgadywanie ... .

• #50 25 Sty 2015 15:05
    zdzichu-dzikowo
    Poziom 6  

rozrusznik dwa razy obruci i koniec dalej nie ma siły kręcić aż kontrolki gasną,tak jak wcześniej pisałem aku jest nowe rozrusznik też, jak rozrusznik kręci to kopci..próbowałem z samostartem ale nie pomaga bardziej blokuje...rozrusznik zdemontowałem i założyłem z normalnie palącego traktora i taka sama sytuacja...nie wiem czy może być taka sytuacja że ciągnie rozrusznik całą hydraulikę,jakby coś nie rozłączało...

Dodano po 5 [minuty]:

...jak ładowarka już odpali nie kopci, pracuje ładnie ma siłe wszystko jest w porządku.. ładowarka była serwisowana do końca i takiej usterki nie było..przed zakupem ładowarka stała na zewnątrz pod chmurką...może coś przyśniedziało...przejrzałem wszystkie masy poczyściłem ale nie pomogło..

Dodano po 6 [minuty]:

...świeca żarowa sprawna, jeśli silnik nie miałby sprężania to kęciłby lekko...

• #51 25 Sty 2015 18:03
    wal-ker
    Poziom 29  

Raczej po dwóch obrotach silnika to hydraulika sie nie napręży,ale dla sprawdzenia możesz spuścic raz olej na wyjsciu pompy i będziesz wiedzial czy jest jakaś różnica.
    Ja bym podłączył rozrusznik na próbe kablami(porządnymi) bezposrednio bo mi coś sie wydaje że to jednak kable/masy itp.

• #52 25 Sty 2015 18:37
    zdzichu-dzikowo
    Poziom 6  

Ok...jutro po próbuje i dam znać czy będzie jakaś poprawa

• #53 26 Sty 2015 10:56
    daszczykk
    Poziom 12  

Witam mam pytanko jakie powinno być ciśnienie hydrauliki w tym classiku targo k-70?
    i czy można je jakoś wyregulować a jeśli tak to jak?

bo jak ładowarka stoi na "luzie" i nie wykonuje się żadnych prac to pompa po chwili albo nie wiem co bo nie idzie tego jednoznacznie stwierdzic w taki dziwny przenikliwy dźwięk wpada i pytaliśmy się najpierw lokalnie takiego mechanika i mowil ze to zle wyregulowana hydraulika czy jest to wgl mozliwe czy oznacza to jakieś gorsze konsekwencje? np. padnieta pompa
    aha i dodam ze ładowarka niema zbytnio siły na jezdzie jak sie cos nia podbiera np.sianokiszonke na łyche to jest moment ze idzie i garnie az miło a po chwili brakuje jej mocy i staje i nawet nie drapnie czy moze nie powinna drapac ?

pytako kieruje do kolegi wal-kera ktory juz raz mnie mocno poratował i podzielił sie swoja wiedza za co u serdecznie dziękuje :)

• #54 26 Sty 2015 19:18
    zdzichu-dzikowo
    Poziom 6  

co do palenia...dzisiaj próbowałem z dodatkowym przewodem masy i brak poprawy,
    odkręciłem główny przewód z pompy też nic...i jest taka sytuacja bo jak podłączyłem prostownik i dałem na rozruch cyk i pali...w pierwszej chwili podejrzewałem że kupiłem za słaby akumulator ale 120 Ah to wystarczający na taki silniczek...na dniach wymieniam olej w silniku jak kolega podpowiedział i dam znać czy jest poprawa

• #55 25 Lut 2015 21:26
    jarek12346
    Poziom 7  

witam miałem to samo w targo k-70 z rozruchem w końcu staneło na tym że ma założrny wyłącznik masy tu plusa od zetora 1000a w skrzynce akumulatora i przewod masowy bezpośrednio do silnika i problem znikł pozdrawiam a po wszystkim to nawet założyliśmy rozrusznik z przekładnią - wysokoobrotowy

• #56 28 Lut 2015 01:05
    zdzichu-dzikowo
    Poziom 6  

Witam...co do palenia k 50, olej wymieniony, filtry paliwa i dalej ciężko pali...z dodatkową masą też próbowałem i nie pomaga...serwis był nic konkretnego nie stwierdzili...być może że jakiś elektozawór nie rozłącza hydrauliki ale nie wiedzą dokładnie..szkoda gadać...i mam jeszcze jeden problem który wystapił na dniach mianowicie jadę ładowarką i nagle w trakcie jazdy przestaje ciągnąć i dwa razy mi zgasł wyświetlacz APC...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME