Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KRUPS SIZILIANA - słabo spienia mleko

jwk 05 Mar 2014 08:54 3522 3
  • #1 05 Mar 2014 08:54
    jwk
    Poziom 9  

Witam,

jakiś czas temu kupiłem używany ekspres ciśnieniowy KRUPS model SIZILIANA.

Stan ogólny dobry, wszystko sprawne mieli, parzy, spienia...

Jednak po ostatnim odkamienianiu (za pomocą rozpuszczonych tabletek) dysza spieniacza "na ucho" pracuje nieco inaczej a co gorsza mleko jest już tylko podgrzewane a nie spienione. Do tej pory mleko zmieniało się w gęstą pyszną pianę, nie tylko napowietrzone, nadmuchane i gorące mleko jak teraz.

Końcówka dyszy oczywiście czysta i drożna.

Proszę znawców o podpowiedź co mogło się stać i jak usunąć tą usterkę.
    Manualnie i technicznie z naprawą nie powinienem mieć problemów, muszę jednak wiedzieć gdzie szukać.

Z góry dzięki za odpowiedź.

0 3
  • #2 05 Mar 2014 11:01
    mipix
    Poziom 30  

Swój ekspres odkamieniłem kwaskiem cytrynowym rozpuszczonym w niewielkiej ilości wody. Około 200- 300ml na paczkę kwasku. Taki płyn wystarczy kilkukrotnie przepuścić przez układ. Tzn to co wyleci wlać ponownie do zbiornika i tak w koło. Powinno wypłukać wszystkie złogi kamienia. Na koniec płukanie czystą wodą.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 05 Mar 2014 23:25
    jwk
    Poziom 9  

po pierwszym czyszczeniu pomyślałem, że jakiś kawałek kamienia oderwał się i utknął w układzie. Kolejne płukanie zrobiłem przy pomocy następnej tabletki i właśnie kwasku cytrynowego - nie pomogło, ale przyznam, że zrobiłem tylko jeden program czyszczący.

Teraz ekspres pracuje na wodzie ze studni, sam ją pompuje, sam filtruję więc kamienia tam niema ale czym karmił go poprzedni właściciel - tego nie wiem.

Zrobię jeszcze jedno czyszczenie samym kwaskiem - albo kilka czyszczeń.

Gdyby jednak nie pomogło, czy ktoś ma pomysł co można jeszcze zrobić?

2
  • #4 15 Paź 2014 17:20
    MQ_77
    Poziom 8  

Proszę o pomoc.
    Odkupiłam ekspres siziliana niestety okazało się że, spieniacz nie działa nie znam (brak pary, woda w szufladce na fusy) przyczyny...ktoś pomoże?

6