Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprinter 2.2 cdi '03 - awaria wtrysków

mariodrag 05 Mar 2014 09:05 3249 5
  • #1 05 Mar 2014 09:05
    mariodrag
    Poziom 2  

Witam wszystkich,mam duży problem z wtryskami w sprinterze,mianowicie co wymienię wtrysk auto pojeździ ok.100km normalnie a potem przestaje zapalać a po raptowniejszym wciśnięciu gazu w czasie jazdy gaśnie i zapala się kontrolka edc,wymieniłem już 10tych wtrysków i cały czas jest to samo chwilkę po wymianie jest ok. a później pada któryś wtrysk.Czasem jak jadę i pedał gazu mam wciśnięty do połowy to dzieje się tak jakby ktoś wyłączył mi zapłon ale jak ruszę pedałem gazu góra dół to wszystko wraca do normy,komputer błędów nie wykazuje poza tym edc,układ paliwowy wyczyszczony łącznie ze zbiornikiem,pompa jest ok.filter wymieniany,zawór na listwie wymieniony,paliwo jest w miarę dobre jak na nasz kraj ,co jeszcze może tak psuć te wtryski bo już pomysły mi się skończyły,za podpowiedzi serdecznie dziękuję

0 5
  • #2 05 Mar 2014 10:30
    DziadzioMiecio
    Poziom 27  

Oscyloskopem sprawdzić wysterowanie wtrysków. Po drugie sprawdzić na magistrali ciśnienie manometrem.Podpiąć do kompa i w wartościach rzeczywistych sprawdzić parametry silnika na rozgrzanym silniku. I oczywiście zmienić mechanika.

0
  • #3 05 Mar 2014 10:33
    trans-serwis
    Poziom 39  

Wtryski oczywiście nowe ze szrotu.

0
  • #4 05 Mar 2014 10:51
    gacek161
    Poziom 17  

Ale co pada w tych wtryskach ??

0
  • #5 05 Mar 2014 11:49
    mariodrag
    Poziom 2  

Wtryski regenerowane w Niemczech w Boschu,dają na nie rok gwarancji,jak sprawdzam je na przelewach to zawsze któryś przelewa dużo więcej paliwa niż inne,za każdym razem na innym cylindrze,tego wysterowania wtrysków nie jestem w stanie sprawdzić bo nie mam oscyloskopu,a jakie powinno być prawidłowe ciśnienie na magistrali i sprawdzać na zimnym czy na ciepłym silniku?mechaników miałem już czterech niby z renomowanych warsztatów Boscha,jeździłem z tym mercedesem po 150km od domu przez prawie już rok i wpakowałem w te wtryski i naprawy 8tyś i co zajadę na warsztat to zmienią mi wtrysk a nie szukają przyczyny jego padnięcia,załamuje mnie już ten samochód

0
  • #6 07 Mar 2014 08:01
    mariodrag
    Poziom 2  

I jak koledzy macie jeszcze jakieś pomysły co może psuć te wtryski,znalazłem na forum identyczny problem u jednego kolegi ale do końca nie jest opisana przyczyna.pozdrawiam i miłego dnia życzę

1
  Szukaj w 5mln produktów