Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bateria - Uruchamianie tableta bez baterii

directx11 05 Mar 2014 09:46 20835 11
    directx11
    Level 17  
    Ktoś mi zarzucił temat uruchamiania tableta bez baterii i mam pytanie do ekspertów. Chodzi dokładnie o to, żeby wyjąć baterię, podpiąć ładowarkę i żeby się uruchomił (nie pytajcie po co to komu). Na chwilę obecną problem jest taki, że tak się nie dzieje. Układ ładowania zapewne sprawdza obecność baterii i jeśli jej nie ma to proces uruchamiania nie pójdzie dalej. Pytanie czy da się jakoś prosto obejść? Bardziej to sprawa sprzętowa czy programowa? Może wpiąć coś nieskomplikowanego zamiast baterii? Podejrzewam, że układy ładowania są wszędzie podobne, czy to jest teraz integrowane w głównym procesorze czy są oddzielne moduły?
    serwisor
    Level 29  
    O jaki tablet chodzi?
    Producent i model.

Z wymienną baterią, czy stałą?
    Soft? Android? W8?

Może więcej informacji kolega udzieli?
    serwisor
    Level 29  
    Z tego co widzę, to bateria będzie "raczej" zintegrowana w obudowie,
    czyli zasilanie tabletu - skoro nie chce się włączyć bez baterii, będzie jej właśnie wymagało.

Niech wypowiedzą się jeszcze znawcy tego czy innego sprzętu.
    pietrucha18
    Level 16  
    Tak tablet aby się uruchomił musi mieć napięcie na pinach baterii pow. 3,7 v. Chodziarz może być wymagana bateria i niestety taka która uciągnie tablet czyli min. 1,5 A wydajności prądowej (jeżeli przyjmie się 10 razy pojemność (10C) to 150 mAh).
    Tablet zazwyczaj ma oddzielny moduł do zasilania (nie programowalny) lub mikro kontroler (programowalny).

Na mancie MID08S sprawa wygląda tak:
    Tablet uruchamia się pow. 3,7 V na stykach baterii.
    Poniżej 3,7 wyświetla się bateria z wykrzyknikiem, co według instrukcji oznacza za niskie napięcie na baterii podłącz ładowarkę.
    Tablet po uruchomieniu na ekranie blokady, wyświetla się informacji podłącz ładowarkę, a na tej ikonce poziomu naładowania baterii jest wykrzyknik.
    Sytuacji nie zmienia się nawet przy 4,2 V.

A wiec bez fizycznej baterii tablet da się uruchomić.

Zużycie prądu podczas uruchamiania:
    3,7 V max. 750 mA
    4,2 V max. 650 mA

Przez chwile było 5 V (nie próbujcie tego w domu).

W płycie był uszkodzony dotyk wiec nie testowałem dalej.
    EMMANUEL111
    Level 2  
    Panowie znawcy!
    A nie można "zaemulować"źródła zasilania zasilaczem?
    Czyli wypiąć baterię a na styki tam gdzie była wlutowana podłączyć z sieci zasilacz?Moim zdaniem da radę!Piwo się należy,miałem ten sam problem,ale mi przeszkadza jeszcze wyświetlacz który świeci się po nic.
    Dlatego kupiłem mini freepc modecom.
    Butcher696
    Level 10  
    Mam pytanie - czy po podpięciu ładowarki 5V orginalnej tej doładowania tabletu pod złacze gdzie jest podpieta bateria rozumiem tablet się zachowa jak na bateri . Ale jak z działaniem czy nie będzie problemu ,spalenia czegos po czasie pewnym - inna sprawa jak bateria jest i cały czas ładowarka podpięta . Chodzi mi czy można tak używac tablet na codzień np 1h czy więcej
    koala106
    Level 39  
    5V to za dużo - obniż chociażby przez dwie diody 1A i będzie hulać.
    Montowałem tak ostatnio klientowi w kuchni na drzwiach szafki kuchennej - tablet bez baterii zamontowany na stałe w wyfrezowanej wnęce - otwór i przeciągnięty kabel do zasilacza - działa jak trzeba. A tablet (10' Samsung) służy jako wyświetlacz przepisów i Youtube podczas gotowania.
    Butcher696
    Level 10  
    Rozumiem - mówiono mi żebym dał 3,7V i z 1x 1A diodę dla wyrównania i powinno zadziałać. Generalnie mój tablet ma wadę to Pentagram Tab 7.6 z układem ładowania fabryczny akurat ta partia - ma tablet od szwagra i zawsze zle trzymał baterie albo zdychał i trzeba było go wzbudzać i dawało się ładować ponownie - nie che mi się wkładać tam 2 bateri nowej bo i tak z opini z dawnych koło 2013-2014 roku ten tablet miał tą wadę z tym nr seryjnym co mam (Sam Pentagram do tego się przyznał) a przerobił bym go na stałe etui z klawa i tauchpadem i pod prąd na użyte tak na jakiś czas czy pod Tv jako smartv , a inwestować nie będę w niego bo ma padnięty dotyk (Szwagra tab i siostrzenica oglądając bajkę upuściła pękł ekran cały prawie)
    Butcher696
    Level 10  
    Zabieram się w przeciągu kilku dni do zrobienia tego ,znajdę czas zrobię i napisze po fakcie co i jak dalej jest
    Butcher696
    Level 10  
    Zrobiłem sobie ładowarke 5V z 2 diodami - co dało mi 4V z groszami - podpinałem od strony zamiast baterii i niczym nie skutkowało ,próbowałem z 1 diodą jak i bez żadnej - tablet Pentagram Tab 7.6 nie było żadnego efektu - nawet pomimo braku diod z nawet powyżej wymaganego niż bateri która dawała 3,95V - ale udąło mi się okazuje się że po włożeniu zwykłej ładowarki i uruchomieniu tabletu dosłownie do momentu pokazania ekranu czy uruchomienia nie ważne wystarczy byna baterii wystartował - po jej całkowitej odłączeniu - tablet działa na ładowarce pokazując baterie na 100% i tryb ładowania. Dodam że na samej ładowarce bez baterii nie uruchomi się tablet ,do tego od razu pisze ten tablet nie ma ładowania USB z kontaktu jedynie z PC.

W tej chwili uprościłem sobie po przez zrobienie przełącznika na obudowie - normalnie jak było i przełączanie na odpięcie dopływu baterii - dało mi to efekt pominięcia tego felernego układu ładowania co rozładowywał baterie - każdą - no ale to akurat dostałem ten tablet z akurat od szwagra nie wymieniał w Orange gdy okazało się że z tym nr seryjnym - są wszystkie z wadą układu ładowania (No cóż nie każdy się znał i wiedział by wymienić wtedy)

Dziękuje za wszelkie rady - miło mi było :)