Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrolux ESF 2450 - Zgasły wszystkie diody zaś pompa cały czas pracuje.

PiotrasJ 05 Mar 2014 13:53 1998 10
  • #1 05 Mar 2014 13:53
    PiotrasJ
    Poziom 6  

Dzisiaj wstawiłem zmywanie i w pewnym momencie zgasły wszystkie diody, ale słychać było wciąż pracująca pompę. Zmywarka nie reagowała na wyłączenie przyciskiem i wciąż pracowała pompa. Po odłączeniu z gniazdka i ponownym podłączeniu, diody nadal się nie palą a pompa wciąż pracuje.

W miejscu gdzie jest filtr stoi troszkę wody, gdy włączam zmywarkę do prądu pompa zaczyna chodzić i woda schodzi na chwilę po czym wraca do tego samego poziomu po wyłączeniu zmywarki z prądu.

Prosiłbym o radę co może być powodem i jak go ewentualnie rozwiązać.

Dziękuję i pozdrawiam

1 10
  • #2 05 Mar 2014 15:57
    nares
    Specjalista AGD

Woda na dnie obudowy zmywarki - usunąć nieszczelność, lub przyczynę zalania.

0
  • #3 05 Mar 2014 17:41
    PiotrasJ
    Poziom 6  

Jak to zrobić?

Nie jestem aż tak biegły w tych sprawach. Czy może Pan napisać więcej wskazówek?

0
  • #4 07 Mar 2014 07:27
    cienkus
    Poziom 9  

Trzeba wyjąć ten kubełkowy filtr na dole i tą metalową siateczkę. Pod tym jest plastikowa osłona przykręcona na trzy śruby. Trzeba je odkręcić i zdjąć tą część. Pod nią widać kanały, którymi płynie woda. U mnie jeden był zapchany. Przeczyściłem go i zmywarka zaczęła działać jak nowa.

Pozdrawiam i powodzenia.

1
  • #5 07 Mar 2014 09:24
    PiotrasJ
    Poziom 6  

Skąd wziął Pan taki klucz "gwiazdkę" do odkręcenia tych 3ech śrub?

Czy nie rozszczelni to zmywarki?

0
  • #6 07 Mar 2014 10:30
    cienkus
    Poziom 9  

Ta "gwiazdka" to typowy torx, tylko nie pamiętam jaki rozmiar. Miałem go w standardowym marketowym zestawie bitów do wkrętarki.

Nie ma obawy, że coś się rozszczelni. Ten plastik, to tylko górna osłona. W tamtym miejscu stoi woda i nie ma co się tym martwić. Nigdzie nie wypłynie. Ja po zdjęciu tego plasticzka wybrałem tą wodę i przeczyściłem widoczne tam kanały.

0
  • #7 07 Mar 2014 11:04
    PiotrasJ
    Poziom 6  

Tylko jak patrze na ten plastik to logika mi podpowiada, że jak go odkręcę, to potem mogę go nie przykręcić, bo wygląda jakby był zakładany od dołu i nie będzie go za co chwycić podczas przykręcania.

Jak Pan sobie z tym poradził?

0
  • #8 07 Mar 2014 12:14
    cienkus
    Poziom 9  

jeśli mówimy o tym samym plastiku (biały z dziurą na filtr) to na prawdę nie ma co się Pan obawiać. Te wkręty mocują ten plastik do podłogi (nie ma tam żadnych nakrętek które trzeba przytrzymać drugim kluczem itp). Po odkręceniu plastik po prostu się podnosi do góry i już. nic nie odpadnie od dołu, woda też nie zacznie się lać.

0
  • #9 07 Mar 2014 13:34
    PiotrasJ
    Poziom 6  

Faktycznie, zdjąłem plastik, stymże coś mi z tym udrożnieniem kanałów nie idzie. Proszę napisać swój numer tel. na mój email: piotrekj81(malpa)gmail.com

Zadzwonię i szybko to wyjaśnimy.

Pozdrawiam
    Piotr

0
  • #11 07 Mar 2014 18:22
    PiotrasJ
    Poziom 6  

Panie Piotrku ruszyła!:)

Generalnie to wybrałem jedynie tą wodę która stała na tym plastiku pod filtrem.
    Później włączyłem i zaskoczyła na program, który ostatnio robiła.
    Wyjąłem czyściutkie naczynia!:)

Pozdrawiam i dziękuję za porady. Do następnej awarii jak to mówią;)

0