Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki samochód - co kupić na sam poczzątek?

Ralf222 05 Mar 2014 16:55 1455 14
  • #1 05 Mar 2014 16:55
    Ralf222
    Poziom 2  

Witam.
    Jestem świeżo upieczonym kierowcą.
    Chcę sobie kupić samochód w granicach 10-15 tys zł.
    Moje wymagania to tania eksploatacja, trochę mocy ponad 120 KM.
    Co polecacie na samo początek?
    Proszę o pomoc.

0 14
  • #2 05 Mar 2014 17:05
    ojcio
    Poziom 17  

Na początek kup coś poniżej 60KM żeby za szybko Cię z latarni nie skrobali,jak nauczysz się jeździć za jakieś 3 - 5 lat kup coś mocniejszego. Jeśli chodzi o markę proponuję Skodę pod względem eksploatacji naprawdę nie jest droga. Modelu nie zaproponuję bo nie podałeś więcej wymagań....

0
  • #3 05 Mar 2014 17:09
    olekt2002
    Poziom 28  

Na Forum jest mnóstwo na ten temat.Wysil się nieco, użyj przycisku Szukaj, naprawdę obszerna lektura.

0
  • #4 05 Mar 2014 17:58
    WoŹnY
    Poziom 28  

Co do mocy silnika, to według mnie wszystko zależy od masy pojazdu. Jeżeli celujesz w auto duże o masie co najmniej 1300kg to 120KM wskazane, jeśli natomiast mniejsze to moc zbyt wielka w stosunku do Twojego stażu za kierownicą, ale to tylko moje zdanie. Ja osobiście celowałbym we francuskie auto, bo lubię ich komfortowe zawieszenie. Co do kosztów eksploatacji, to zależy co dla Ciebie jest tanio: 50pln/100km i co rocznie na obsługę auta ~2000pln. ?

0
  • #5 05 Mar 2014 18:45
    Kamilg7
    Poziom 11  

Polecam Octavie RS pierwszej generacji lub Audi a3 wersje 1.8 turbo lub troche droższą opcje audi s3

0
  • #6 05 Mar 2014 19:18
    Kamilg7
    Poziom 11  

Tak te samochody sa tanie w eksploatacji części nie sa az takie drogie,ale teraz tak na poważnie nie istnieją tanie w utrzymaniu auta,a pisze wyraznie 10-15 tys w tym przedziale jest wstanie kupic w miare dobre auto albo kupujemy mocne i szybkie auto albo słabsze.Tobie by trzeba zrobic obowiazkowy test na narkotyki bo testu alkochlowego przez kabel nie da sie zrobic wiec zmien dystrybutora

0
  • #7 05 Mar 2014 20:42
    ojcio
    Poziom 17  

Kolega pewnie takimi wozami w super stanie od niemca handluje, ale za 10 to RS-a z kierownicą po prawej w dobrym stanie się nie kupi...
    Obrażał nie będę ale Admin powinien Ci przypomnieć zasady forum....

0
  • #8 05 Mar 2014 21:16
    Kamilg7
    Poziom 11  

Mnie powinien przypomniec? zasady jak juz to temu co zaczoł,To chyba że tobie wcisli jakiegos dobrego RS po prawej,RS za 15 tys kupisz w idealnym stanie ale tylko jak jest sprowadzone dla tego że za granica jest serwis od poczatku do konca

0
  • #9 05 Mar 2014 21:38
    Ralf222
    Poziom 2  

Głównie interesują mnie samochody marek Seat,Honda,Audi,Mazda,Skoda,BMW,Lexus,VW.Zależy pojemność była na niższym poziomie cenowym mniejsze od 2.0,najlepiej benzyna,benzyna-gaz,bryła samochodu w miarę standardowa,żeby jakoś wyglądało,jak już mówiłem silnik ponad 120 KM,jeśli nie sprawi to kłopotu proszę linki.Wiem że jest sporo taki tematów ale w każdym jest coś co nie pasuje do moich kryteriów.Po to jest forum i wasze działanie żeby się udzielać i pomagać.Nie jestem typem człowieka co ma w głowie tylko prędkość i jak kupi samochód to rozwali go po paru dniach użytkowania,lecz lubię jak auto jest dynamiczne i że mam pewność ruszając ze świateł że bd zbierało się jak należy.Chce poznać wasze typy,co wy byście kupili,jaki silnik,i jaki jest awaryjny jeśli się ktoś z takim się spotkał.Pozdrawiam.Dzięki za odp

0
  • #10 05 Mar 2014 21:45
    olekt2002
    Poziom 28  

Ralf222 napisał:
    BMW,Lexus,
    Do 15 tyś.???
    Ralf222 napisał:
    Zależy pojemność była na niższym poziomie cenowym mniejsze od 2.0
    Możesz jaśniej?

0
  • #11 05 Mar 2014 21:54
    Ralf222
    Poziom 2  

Wiem że dla niektórych marka Lexus czy BMW kojarzy się z autem które nie wiadomo ile kosztuje ale są wyjątki i za przyzwoitą cenę można znaleźć fajne autko o dobre mocy http://otomoto.pl/lexus-is200-super-stan-techniczny-okazja-C32185691.html
    A BMW E36 w niezłym stanie.Mniejsze od 2.0 czyli 1.8,1.6...wiem że Lexus nie spełnia tych wymagań ale rozważam takie propozycje.

0
  • #12 05 Mar 2014 22:17
    my41s
    Poziom 32  

Ralf222 napisał:
    lubię jak auto jest dynamiczne i że mam pewność ruszając ze świateł że bd zbierało się jak należy

Jak się chce to prawie każde dobrze się zbiera.

Seat Ibiza 1.6 byłaby ok. Wystarczający silnik do tej masy, podobnie jak 1.4 w Corsie. Fabii można by poszukać 2.0, a Corsy 1.8 - mają ponadprzeciętne osiągi wystarczające do dynamicznego poruszania się na drodze (tylko nie ciśnij na zimnym jak to wielu ma w zwyczaju, bo długo się nie najeździsz...). Można się zastanowić nad Focusem, może jakaś Toyota albo Fiat?
    Zachowując zdrowy rozsądek jesteś w stanie kupić sobie samochód, który dobrze traktowany jeszcze pojeździ. A Lexus, czy BMW (nie mówię, że każde) to może być skarbonka...

0
  • #14 09 Mar 2014 17:56
    Ralf222
    Poziom 2  

Dzięki za pomoc.A orientujecie się jakie są opłaty od auta powyżej 2.0,a jakie poniżej ?

0
  • #15 09 Mar 2014 19:04
    zed71
    Poziom 22  

koszt rejestracji jest taki sam ;-)
    koszt ubezpieczenia jest rozny i musisz sobie sam policzyc. wejdz na jakąś porównywarkę ubezpieczenia OC i policz: zalezy ono od wielu czynników i nikt nie powie ile musisz zapłacić ;-)

0