Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

stihl ms 181 - nie odpala.....

adalien 05 Mar 2014 17:32 14901 6
    adalien
    Level 8  
    cześć

mam problem z piłą stihl MS181

piłą odpala tylko na ssaniu i po 2-3 sek gaśnie....regulacja nic nie daje

gaźnik przeczyściłem ..membrany wyglądają na dobre

... nie wiem czy tak powinno być ale śruba LA wkręcam do oporu ( w prawo ) i potem odkręcam ja o 2 -3 obroty

piła odpala tylko na ssaniu kiedy śruba H jest odkręcona na maksa w lewo ( przy cofnięciu jej o 3/4 jak jest zalecane nie da rady piły odpalić )
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    shinto
    Level 18  
    Witam.Nie zatarł się przypadkiem w niej cylinder?Ódkręć tłumik i przez okienko wydechu sprawdź w jakim stanie jest gładź cylindra i tłoka,oraz pierścienie.Jeśli są rysy albo ślady przypalenia,to silnik masz przegrzany,wymiana cylindra i tłoka.Możesz też mieć nieszczelną piłę,uszczelniacze wału się rozsypały.Po odkręceniu sprzęgła będziesz miał pod sprzęgłem mokry karter,piła zasysa nimi lewe powietrze i stąd problemy z odpaleniem i pracą.
    baca1010
    Level 9  
    Witam.
    Nie będę zakładał nowego tematu.
    Posiadam Stihl ms 181, która przestała odpalać, tylko na ssaniu odpala, tak, jak we wcześniejszym poście.
    Uszczelniacze są dobre, gaźnik zmieniony, tłok bez rys, kompresja na poziomie 5-6 bar, co mogę jeszcze sprawdzić i gdzie szukać przyczyny.
    4495redberet
    Level 27  
    5/6 bar to mało.
    Czasem przy 7 barach już są problemy.
    baca1010
    Level 9  
    Czyli kwalifikuje się do wymiany pierścieni czy cały tłok?
    4495redberet
    Level 27  
    To już musisz zweryfikować po rozebraniu.
    Jak cylinder jest ok to najlepiej tłok z pierścieniami,ale jak tłok ładny,rowki na pierścienie nie rozbite to możesz sam pierścionek.
    BANANvanDYK
    Level 40  
    Wynik pomiaru ciśnienia sprężania jest zależny od użytego przyrządu (jego konstrukcji). Według serwisówki jednego z producentów ciśnienie standard to 7 at, a limit to 4 at. Pomiar podobnego silnika miernikiem ZUP wyszedłby dobre 10 bar, a chińskim inflatorem pewnie 5 bar.
    Proszę sprawdzić jak długą iskrę daje układ zapłonowy, jeśli będzie krótka (ok. 3 mm) to będą problemy z uruchomieniem silnika na zimno lub na ciepło. Doraźnie pomoże znaczne zmniejszenie przerwy na elektrodach świecy zapłonowej (do ok. 0.30 mm).
    Jeżeli silnik pracuje na mocno wykręconych dyszach regulacyjnych, istnieje taka możliwość że zostały zapchane dysze lub kanały wewnątrz gaźnika. Ja ostatnio się męczyłem z gaźnikiem od kosy, kilka razy rozbierałem i składałem, a nie zauważyłem że dysza główna była zapchana kawałkiem gumy z 15-letniej membrany pompującej lub zaworka zwrotnego. Na biegu jałowym silnik pracował, ale po dodaniu gazu się dławił, wkręcał się na obroty tylko przy włączonym ssaniu.