Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes w220 C215 przeróbka zawieszenia Airmatic lub ABC na zawiesznie stalowe

05 Mar 2014 19:05 14034 7
  • Poziom 7  
    Witam,czy ma ktoś doświadczenie w przeróbce zawieszenia Airmatic lub ABC w Mercedesie W220 lub C215 na zwykłe zawieszenie stalowe?
  • Poziom 20  
    Czemu chcesz przerabiać przecież to fajna sprawa, , jak myślisz skąd wiem?
  • Poziom 7  
    Bo mam już dość tego zawieszenia,wahacze wszystkie po wymieniałem bo były wybite,ale amorki teraz stukają głośno na dziurach.Cieknąć nie ciekną ale hałasują,mało tego pompa ABC też się kończy głośno pracuję,po podłączeniu kompa wyszło że już ma za niskie ciśnienie.Więc koszty astronomiczne żeby tylko głupie amorki zrobić.Jakbym wymienił amorki na zwykłe to bym pompę ABC zastąpił pompą wspomagania kierownicy od w220 ,bo moja oprócz zawieszenia napędza wspomaganie kierownicy.Sterownik ABC,żeby komputer nie widział błędów znajomy elektronik bym mi wyciął.Wtedy to było naprawdę bez awaryjne autko.Tylko zostaje pytanie jakie amorki by pod pasować?
  • Poziom 20  
    Arczi s500 napisał:
    Tylko zostaje pytanie jakie amorki by pod pasować?

Myśle że byś podpasował jakieś.
    Arczi s500 napisał:
    koszty astronomiczne żeby tylko głupie amorki zrobić

Teraz widzisz że tankowanie do pełna to radość , zresztą airmatic 1300zł , ABC 1700zł za amortyzator i tyle samo za pompke, regenerowane.

Ale każde zawieszenie regulowane i activ body tyle kosztuje.
  • Poziom 7  
    niestety nie zbyt szczęśliwe rozwiązanie,jak auto ma już trochę lat.
  • Poziom 1  
    Mi umarlo zawieszenie i za komplet amorkow na gwincie zycza sobie 5tys zl, jakas polska przerobka, ja przerobilem to sam i idzie to zrobic za smieszne pieniądze, fakt ze nie ma gwintu ,ale ustawiasz jedna wysokosc i masz spokoj, trzeba tylko z kompa usunąć abc i jest normalne zawieszenie. Nawet amortyzatorow nie trzeba rozbierac , trzeba je wyjac , ja osobiscie wyrzycilem przewody hydrauliczne bo staly sie zbedne. Pozdrawiam .
  • Poziom 1  
    Witam mi się amorki air matic powoli kończą i byłbym wdzięczny jakbyś opisał od jakiego auta dopasowales ewentualnie jak je przerobiles żeby pasowały
  • Poziom 1  
    Cześć,

Też szukam rozwiązania co do konwersji. Gwint można kupić za 4100 ( Yellow Speed ). Co poza tym trzeba wymienić?
    Z w220:
    -pompę wspomagania (nowa 250PLN)
    -wahacze górne przednie (nowe 2sz 300PLN)
    -drążki z końcówkami (nowe 2 sz 160PLN)
    -jakies przewody do pompy
    Czy to pełna i poprawna lista?