Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zelmer meteor wirnik 308

dedal_3 05 Mar 2014 19:25 2649 13
  • #1 05 Mar 2014 19:25
    dedal_3
    Poziom 6  

Witajcie,
    mam taki kłopot chodzi o odkurzacz zelmer meteor. Wymieniłem wirnik symbol 308, dodatkowo szczotki + łożyska. Łożyska były wprasowywane w punkcie napraw AGD, więc nie było ingerencji młotka. Wsadziłem wirnik i odpaliłem odkurzacz na niskich obrotach wszystko jest ok, ale im większe obroty to zaczyna nieźle iskrzyć a na najwyższych robi się pętla. szczotki chodzą luźno nic ich nie blokuje.
    Wymieniałem te podzespoły ponieważ odkurzacz wcześniej pracował tak jakby silnik sie przepalał i śmierdziało spalenizną. wiec to wszystko powymieniałem i wpadłem w koszty. Czy jest ktoś w stanie w klarowny i prosty sposób mi pomóc?? Czy muszę oddać odkurzacz do punktu, i dopłacić to tego jeszcze?
    Będę wdzięczny za pomoc.
    ps. próby były robione z turbiną i bez. efekt taki sam .

0 13
  • #2 05 Mar 2014 19:43
    stanislaw1954
    Poziom 41  

dedal_3 napisał:
    Wymieniałem te podzespoły ponieważ odkurzacz wcześniej pracował tak jakby silnik sie przepalał i śmierdziało spalenizną.
    Zgoda, wymieniłeś wirnik, który najczęściej ulega uszkodzeniu, ale on jest zasilany poprzez uzwojenie stojana. Zdarza się czasem ,że przy "okazji" uszkodzenia uzwojenia wirnika uszkodzi się też uzwojenie stojana. I tak jest w twoim przypadku.Jeśli wirnik jeszcze "Przeżył" próby to trzeba by dokupić stojan, lub go przezwoić.

0
  • #3 05 Mar 2014 20:05
    dedal_3
    Poziom 6  

to w jaki sposób to wszystko się uszkodziło?? Jak poczułem że on się przepala w porę zareagowałem i tak jak napisałem wymieniłem wszystko prócz stojana. nie przyszło mi do głowy coś takiego. W sumie chyba trzeba było kupić nowy odkurzacz. to co kupić jeszcze stojan??

0
  • #4 05 Mar 2014 20:06
    robokop
    Moderator Samochody

dedal_3 napisał:
    to co kupić jeszcze stojan??

Tak by wypadało.

0
  • #5 05 Mar 2014 20:12
    dedal_3
    Poziom 6  

Na allegro ten odkurzacz chodzi po 225 zł a ja juz wsadziłem 80 zł

Dodano po 2 [minuty]:

stojan widzę kosztuje 45/50 zł

Dodano po 1 [minuty]:

Dzięki kolego za pomoc, pójdę z nim do punktu i potwierdzą diagnozę. Jak tak kupię wtedy nowy sprzęt. :)

0
  • #6 05 Mar 2014 20:57
    stanislaw1954
    Poziom 41  

dedal_3 napisał:
    pójdę z nim do punktu i potwierdzą diagnozę.
    Oby za darmo ,bo koszty rosną...Niestety od jakiegoś czasu naprawy wielu urządzeń stają się nieopłacalne-drogie części na wymianę,a do tego robocizna,jeśli się nie umie tego zrobić samemu. W efekcie może lepiej nieraz kupić nowe, byle nie najtańsze.

0
  • #7 06 Mar 2014 21:10
    dedal_3
    Poziom 6  

jeszcze w punkcie AGD nie byłem. Jak ktoś ma jakiś pomysł proszę o info. chciałem umieścić filmik z pracy silnika ale zbyt duży jest :(

0
  • #8 09 Mar 2014 23:26
    dedal_3
    Poziom 6  

Jakieś podpowiedzi???

0
  • #11 07 Lis 2015 09:54
    robokop
    Moderator Samochody

Raczej tak, uszkodzona izolacja i ciągłość drutu - można próbować polakierować kroplą np. cyjanopanu, jeśli zwoje nie są całkowicie przecięte i zwarte ze sobą, ale raczej nastawiałbym się na następny wirnik.

0
  • #12 07 Lis 2015 10:15
    Przemek2802
    Poziom 12  

Drut nie jest przerwany, nożem do tapet udało się (tak mi sie wydaje) oddzielić druty. Czy może to być kropla np. super glue ? Jakie będą objawy jesli jest już po wirniku- nie będzie silnik w ogóle działał?

0
  • #13 07 Lis 2015 11:44
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Przemek2802 napisał:
    Drut nie jest przerwany, nożem do tapet udało się (tak mi sie wydaje) oddzielić druty. Czy może to być kropla np. super glue ? Jakie będą objawy jesli jest już po wirniku- nie będzie silnik w ogóle działał?
    A jaki są objawy teraz ?

0
  • #14 07 Lis 2015 11:44
    robokop
    Moderator Samochody

Będzie działał, tylko z "efektami" - czyli ogień, dym i smród :)

0