Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zelmer meteor wirnik 308

05 Mar 2014 19:25 3048 13
  • Level 7  
    Witajcie,
    mam taki k這pot chodzi o odkurzacz zelmer meteor. Wymieni貫m wirnik symbol 308, dodatkowo szczotki + 這篡ska. υ篡ska by造 wprasowywane w punkcie napraw AGD, wi璚 nie by這 ingerencji m這tka. Wsadzi貫m wirnik i odpali貫m odkurzacz na niskich obrotach wszystko jest ok, ale im wi瘯sze obroty to zaczyna nie幢e iskrzy a na najwy窺zych robi si p皻la. szczotki chodz lu幡o nic ich nie blokuje.
    Wymienia貫m te podzespo造 poniewa odkurzacz wcze郾iej pracowa tak jakby silnik sie przepala i 鄉ierdzia這 spalenizn. wiec to wszystko powymienia貫m i wpad貫m w koszty. Czy jest kto w stanie w klarowny i prosty spos鏏 mi pom鏂?? Czy musz odda odkurzacz do punktu, i dop豉ci to tego jeszcze?
    B璠 wdzi璚zny za pomoc.
    ps. pr鏏y by造 robione z turbin i bez. efekt taki sam .
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj si
  • Level 43  
    dedal_3 wrote:
    Wymienia貫m te podzespo造 poniewa odkurzacz wcze郾iej pracowa tak jakby silnik sie przepala i 鄉ierdzia這 spalenizn.
    Zgoda, wymieni貫 wirnik, kt鏎y najcz窷ciej ulega uszkodzeniu, ale on jest zasilany poprzez uzwojenie stojana. Zdarza si czasem ,瞠 przy "okazji" uszkodzenia uzwojenia wirnika uszkodzi si te uzwojenie stojana. I tak jest w twoim przypadku.Je郵i wirnik jeszcze "Prze篡" pr鏏y to trzeba by dokupi stojan, lub go przezwoi.
  • Level 7  
    to w jaki spos鏏 to wszystko si uszkodzi這?? Jak poczu貫m 瞠 on si przepala w por zareagowa貫m i tak jak napisa貫m wymieni貫m wszystko pr鏂z stojana. nie przysz這 mi do g這wy co takiego. W sumie chyba trzeba by這 kupi nowy odkurzacz. to co kupi jeszcze stojan??
  • Level 7  
    Na allegro ten odkurzacz chodzi po 225 z a ja juz wsadzi貫m 80 z

Dodano po 2 [minuty]:

stojan widz kosztuje 45/50 z

Dodano po 1 [minuty]:

Dzi瘯i kolego za pomoc, p鎩d z nim do punktu i potwierdz diagnoz. Jak tak kupi wtedy nowy sprz皻. :)
  • Level 43  
    dedal_3 wrote:
    p鎩d z nim do punktu i potwierdz diagnoz.
    Oby za darmo ,bo koszty rosn...Niestety od jakiego czasu naprawy wielu urz康ze staj si nieop豉calne-drogie cz窷ci na wymian,a do tego robocizna,je郵i si nie umie tego zrobi samemu. W efekcie mo瞠 lepiej nieraz kupi nowe, byle nie najta雟ze.
  • Level 7  
    jeszcze w punkcie AGD nie by貫m. Jak kto ma jaki pomys prosz o info. chcia貫m umie軼i filmik z pracy silnika ale zbyt du篡 jest :(
  • Level 7  
    Jakie podpowiedzi???
  • Moderator of Cars
    Raczej tak, uszkodzona izolacja i ci庵這嗆 drutu - mo積a pr鏏owa polakierowa kropl np. cyjanopanu, je郵i zwoje nie s ca趾owicie przeci皻e i zwarte ze sob, ale raczej nastawia豚ym si na nast瘼ny wirnik.
  • Level 12  
    Drut nie jest przerwany, no瞠m do tapet uda這 si (tak mi sie wydaje) oddzieli druty. Czy mo瞠 to by kropla np. super glue ? Jakie b璠 objawy jesli jest ju po wirniku- nie b璠zie silnik w og鏊e dzia豉?
  • Level 43  
    Przemek2802 wrote:
    Drut nie jest przerwany, no瞠m do tapet uda這 si (tak mi sie wydaje) oddzieli druty. Czy mo瞠 to by kropla np. super glue ? Jakie b璠 objawy jesli jest ju po wirniku- nie b璠zie silnik w og鏊e dzia豉?
    A jaki s objawy teraz ?