Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kolektora do bojlera c.w.u.

05 Mar 2014 19:33 4080 1
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich po przeczytaniu kilka postów na temat kolektorów słonecznych domowej roboty postanowiłem też poeksperymentować i pierwsze wyniki pozytywnie mnie zaskoczyły. Zbudowałem wersje mini do sprawdzenia jakie temperatury można w tym osiągnąć jako, że zima nas oszczędza w tym roku w słoneczny dzień w lutym temperatura wody w moim kolektorze osiągała 70 do 75 stopni. Teraz jestem w trakcje budowy kolektora ze starego grzejnika o wymiarach 1450 x 650 na początek jako wymiennik ciepła zastosuje plastykową beczkę z wężownicą własnej roboty i zobaczę co to da, ale bardziej interesuje mnie czy bojler który mam w instalacji c o da radę odebrać ciepło z kolektora. Jest to bojler 80l z podwójną wężownicą o powierzchni wymiennika 0.38 m2. Proszę o opinie czy da się coś na tym uzyskać chodzi mi o ciepłą wodę w okresie letnim.
  • Poziom 25  
    Witam. Z pewnością da się! Mam większy kolektor własnej roboty z 2 szt. grzejników 1,5m x 0,7m, ale wiszący pionowo na ścianie, na kierunku południowym. Terma 80 l, a obieg grawitacyjny - kolektor jest poniżej. Uzyskuję do 55 stopni w termie.