Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha Rx-V363 - Brak dzwięku po kablu optycznym z Tv

czarny25 05 Mar 2014 20:27 2226 11
  • #1 05 Mar 2014 20:27
    czarny25
    Poziom 11  

Witam może ktoś pomożemam problem z uzyskaniem dzwięku z tv sony kdl42w655 na amplituner yamaha rx-v363.

0 11
  • #2 06 Mar 2014 00:04
    Polon_us
    Poziom 40  

Proszę sprawdzić ustawienia:

1 - telewizor -> Dźwięk -> Głośniki -> Audio system <- tak powinno być ustawione
    2 - wzmacniacz -> wybrać wejście CD lub DTV (w zależności, które wejście optyczne jest używane) Po wybraniu tego wejścia ustawić opcje dekodowania na -> Auto.

Powodzenia :)

0
  • #3 06 Mar 2014 00:09
    czarny25
    Poziom 11  

Właśnie w tv mam tak ustawione w wzmacniaczu mam przełaczone na wejscie takie jak wpiołem w gniazdo czyli dtv z tym dekodowaniem nie wiem dokładnie jak ustawić może mam żle ,ale ustawiałem wszystko na auto.Możesz kolego pomóc jak to ustaic dekodowanie.

0
  • #4 06 Mar 2014 00:40
    Polon_us
    Poziom 40  

Wg instrukcji przy korzystaniu z wejścia DTV nalezy wybrać "Scene 3" . Można to zrobić pilotem.

Jeśli to nie pomoże, to można użyć przycisk "Straight" na pilocie - w tej sytuacji dźwięk nie jest poddawany żadnym modyfikacjom. Następnym krokiem może być użycie przycisku "Sur. Decode". Zakładam tu, że cały czas wybrane jest wejście DTV.

I na koniec, o ile powyższe nie pomoże, to można sprawdzić czy w wyjściu TV optycznym widać światło.

Mam nadzieję, że z przewodu optycznego zostały zdjęte osłony winylowe - nowe kable często są w takie osłonki wyposażone :)

0
  • #5 06 Mar 2014 00:50
    czarny25
    Poziom 11  

Zrobiłem kolego wg instrukcji jaką podałeś ale dalej nic wybrałem scene 3 i posługiwałem się tymi klawiszami ale nie ma dzwięku ,w tv jest audio system zaznaczone na drugim koncu kablaoptycznego jest światło przed podłączeniem do amplitunera:(

0
  • #6 06 Mar 2014 06:11
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóź, niewiele już mam pomysłów ...

Proszę sprawdzić, czy telewizor ma wyłączone tzw. "Bravia-Sync". Jeżeli ma włączone to dla sugerowałbym, aby to wyłączyć w celu sprawdzenia połączenia optycznego.

Jeżeli i to nie pomoże, to sprawdziłbym kabel optyczny z innym urządzeniem np. odtwarzacz BD czy jakiś dekoder kablowy.

Można również sprawdzić wejście optyczne CD w wzmacniaczu.

I na koniec, pozostaje przywrócenie telewizora do ustawień fabrycznych. Może to odblokuje te wyjście optyczne.

0
  • #7 06 Mar 2014 21:39
    czarny25
    Poziom 11  

Temat do zamknięcia. Yamaha niestety miała uszkodzony transformator.

0
  • #8 07 Mar 2014 03:03
    Polon_us
    Poziom 40  

Ostatnią rzeczą jaką przychodzi na myśl, którą można zrobić, to przywrócenie wzmacniacza do fabrycznych ustawień. Innymi słowy, skasowanie wszystkich bieżących ustawień.
    Były juz tu przypadki na forum, kiedy ten zabieg pomógł. Miejmy nadzieję, że i w tym przypadku to pomoże.

Ale zanim to zrobisz, wykonaj próbę. Włącz telewizor i następnie po kolei włącz wszystkie wejścia wzmacniacza. Rozważam tu sytuację, że np. wejście optyczne CD zostało przypisane do innego urządzenia np. VCR.
    A jeśli to nic nie da, to zrób przywrócenie ustawień fabrycznych wzmacniacza.

Procedurę przywrócenia ustawień wzmacniacza można dokonać tylko przy użyciu przycisków na panelu przednim.

I po kolei:

1 - wyłączyć wzmacniacz przyciskiem Standby/On (wzmacniacz pozostaje podłączony do sieci, żeby nie było wątpliwości)
    2 - nacisnąć i przytrzymać przycisk Tone Control, wtedy przycisnąć przycisk Standby/On -> powinno ukazać się menu zaawansowanych ustawień
    3- przyciskami Program wybrać opcję "Initializing"
    4 - przyciskiem Straight wybrać parametr tej opcji -> tu wybieramy Reset
    5 - przyciskiem Standby/On potwierdzamy wybór.

Po wyłączeniu i włączeniu wzmacniacza przyciskiem Standby/On jego ustawienia powinny zostać przywrócone do wartości fabrycznych.

Załączam stronę instrukcji tego wzmacniacza, która opisuje tę procedurę.

0
  • #9 07 Mar 2014 21:18
    czarny25
    Poziom 11  

Niestety dalej nic reset nie pomógł. Nawet podłączyłem inne tv do amplitunera i nie mam dżwieku. Może kolego wiesz jak ręcznie krok po kroku przypisać tv w amplitunerze. Może tu coś trzeba poprzestawiać?

0
  • #10 08 Mar 2014 01:15
    Polon_us
    Poziom 40  

czarny25 napisał:
    Nawet podłączyłem inne tv do amplitunera i nie mam dżwieku.

Cóż, biorąc pod uwagę, wszystko co zostało uprzednio napisane i powyższe stwierdzenie, muszę stwierdzić, że wzmacniacz powinien iść do naprawy. Cudów nie ma.

I żadne przypisywanie do TV nic tu nie zmieni, choć szczerze mówiąc, nie wiem co to znaczy.

0
  • #11 10 Mar 2014 23:58
    czarny25
    Poziom 11  

A czy mogę te tv podłączyć do amplitunera przez hdmi kabel i w ten sposób uzyskać dżwiek z telewizora w amplitunerze?

0
  • #12 11 Mar 2014 02:29
    Polon_us
    Poziom 40  

Aby uzyskać dźwięk z TV w wzmacniaczu poprzez HDMI obydwa urządzenia muszą wspierać funkcję ARC - Audio Channel Return (Zwrotny kanał audio). W tym przypadku tylko telewizor wspiera tę funkcję.

czarny25 napisał:
    A czy mogę te tv podłączyć do amplitunera przez hdmi kabel i w ten sposób uzyskać dżwiek z telewizora w amplitunerze?

Nie będzie to możliwe w tym konkretnym przypadku.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo