Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kolumny do miksera Allen & Heath ZED 12 FX?

05 Mar 2014 21:12 2979 21
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich.
    Zastanawiam się nad zakupem miksera Allen & Heath ZED 12 FX.
    Jakie polecicie do niego kolumny?
    Sprzęt do wykorzystania w szkole na apele, przemowy + mały zespół wokalny, głównie sala gimnastyczna 22m na 13m, czasem w plenerze dla ok.200 osób.
    Na kolumny do wydania 3-4 tys.
    Dobrze byłoby wykorzystać kable pozostałe po starych z końcówkami Speakon.
    Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Do miksera musisz mieć jeszcze wzmacniacz, pomyliłeś go z powermikserem.
    A z 3-4 tys zapomnij o plenerach...
  • Poziom 7  
    Dzięki za odpowiedź.
    A kolumn aktywnych nie podłączę?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Jak na małe szkolne sztuki, plener, rozumiem, że na zasadzie ... Święta szkoły, czy innej imprezy tak żeby było słychać mikrofon i jakieś podkłady, to z tego co korzystam, proponuje electro voice ZLX12p, przyzwoite paczki dobrej jakości, ok. 1700 zł szt.
  • Poziom 7  
    Dokładnie tak. Plener nie chodzi o festyn gminny, ale apel rozpoczynający rok szkolny gdzie dzieci ustawione w grupie.
    Dzięki za propozycję. Myślałem o tej marce, ale znalazłem Electro-Voice ELX112P kolumna aktywna za prawie 3tyśA te mają fajną cenę. Pozdrawiam.
    Czy wejście jack combi XLR oznacza, że w to samo podłączę kabel z jackiem i XLR? oczywiście nie w tym samym czasie :)
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    komaris2 napisał:
    jack combi XLR

Combo.
    komaris2 napisał:
    w to samo podłączę kabel z jackiem i XLR? oczywiście nie w tym samym czasie

Tak.
    Ale lepiej zastosuj złącza XLR.
    Musisz też wziąć pod uwagę koszt dwóch symetrycznych, dosyć długich (ok.15 m) kabli sygnałowych.

Pozdrawiam.
  • Użytkownik obserwowany
    Masz napisane w opisie do 100 osób = od biedy i 200 obskoczy W POMIESZCZENIU a na dworze zginie jeśli ten dwór nie będzie ogródkiem piwnym itp.

Dobrze, że dopiero się zastanawiasz nad zakupem A&H bo ewidentnie lepszym rozwiązaniem dla Was będzie powermixer + 2 kolumny na min 12" głośnikach...

Przejrzystość mowy i podkładów jest na wysokim poziomie jeśli będą to firmowe kolumna na min 1.4" driverze ale z dyskoteką może być ciężko jak chodzi o bas - od biedy obskoczysz ale na klubowe brzmienie nie licz.

Można kupić na 15" i DOBRYM driverze 1.75" i ograć szkolne disco i przedstawienia, apele itp. nie licząc na potężne uderzenie basem tylko na typowy kick bas(60-70Hz).

Chcąc więcej potrzebne subbasy ale to wg mnie wychodzi poza ogólne pojęcie świata i czasoprzestrzeni dla gimbusów - lepiej nie kupuj bo będzie wielkie kabooooom i po sprzęcie jak się dzieci za podłączanie wezmą.
  • Poziom 43  
    PANICZKAMIL napisał:
    lepszym rozwiązaniem dla Was będzie powermixer + 2 kolumny na min 12" głośnikach.

Zgadzam się z tym tokiem rozumowania, no chyba że ZED-a kupujesz też dla siebie :-), to rozumiem dlaczego przy nim obstajesz.

Jeśli już koniecznie aktywne, to te Behringery mają dobre recenzje: http://www.thomann.de/pl/behringer_b812neo.htm
    Nagłośnisz i dużą salę i spory plener a i małą dyskotekę zrobisz nimi w szkole.

Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Tak to mamy w szkole. Nie ma fachowców od dźwięku. Przypadkowy człowiek od techniki dostaje zadanie nagłośnienia apelu na rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego przy budżecie jak u mnie (bo przeglądam posty innych) i tak wspaniałym. Miota się jak baran we mgle. Każdy proponuje co innego coraz lepsze rozwiązania a biedny człek musi coś wybrać nie mając gwarancji, że obiecane pieniądze nie będą przeznaczone na coś innego, bardziej potrzebnego w szkole. Nie chodzi tu o jakieś studyjne brzmienie, ale żeby dobrze było słychać przemowę dyrektora i dziewczyny śpiewające hymn szkoły.
    Chodzi mi głównie o nagłośnienie sali gimnastycznej 22m na 13m.
    Mikser Allen & Heath ZED 12 FX (rozumiem uśmieszek), ale podpowiedział mi znajomy z domu kultury, że dobrze się sprawuje. Postanowiłem do niego dobrać Electro-Voice ZLX-12P kolumna aktywna 12″ LF + 1.5″ HF, 1000W, 2 szt. aby w przyszłości dokupić kolejne i może subbas.
    Pytanko ostatnie: Czy do tego zestawu co wspomniałem, a właściwie do kolumn będę mógł podłączać kolejne kolumny takie same jedna do drugiej?
    Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    komaris2 napisał:
    Czy do tego zestawu co wspomniałem, a właściwie do kolumn będę mógł podłączać kolejne kolumny takie same jedna do drugiej?

Tak.

Pasywna paczka (ZLX-12) ma moc 250W i ten sam midbas co aktywna, więc jakim cudem aktywna ma 1000W?
    Proste, moc w celach marketingowych podano w piku, nie RMS. :-)
    (250 W continuous and 1000 W peak power handling)

Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Ot i właśnie. Takie podawane niuanse rozszyfrują jedynie fachowcy, a zwykły zjadacz chleba jak już wspomniałem miota się we mgle i zastanawia: dobre czy niedobre? Stąd takie pytania na forum. Dla wtajemniczonych pewnie zbyt oczywiste i przedszkolne. Dla żółtodziobów fundamentalne. Pozdrawiam.
  • Użytkownik obserwowany
    Motyw jest taki, że przy nie za mocnym napędzie ujdą ale basu z nich nie będzie...

Bardziej bym się chyba przy LDM powermixerze i chocby czymś pokroju PDP315 skłaniał bo i Polskie, infolinia jest, nie wiesz co i jak to z serwisem pogadasz itp ... bo rzeczywiście pojęcia marne masz... no offence ;)
  • Poziom 7  
    Dzięki za sugestie.
    Zerknąłem na LDM SMX-810R większego nie znalazłem. Dla mnie mało wejść na mikrofony. Cena OK. Parametry trudno porównywać mixer A&H z tym powermixerem, ale na pewno do szkoły by wystarczył. Najgorzej - średniowieczny wygląd. Myślę, że trudno by było znaleźć gimnazjalistę, który zasiadł by przed nim do obsługi.
  • Użytkownik obserwowany
    Nawet małpa się nauczy obsługi 5 pokręteł na kanał(efektu wątpie by używali) a jednego potencjometru na masterze...no chyba,że to szkoła specjalna...

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.

• Poziom 7  
    Nie zrozumiałeś. Nie chodzi mi o możlowości nauczenia się obsługi. Chodzi mi o "obciachowość" siedzenia za nim.
  • Poziom 27  
    A co w takim sprzęcie jest "obciachowego", bo nie kumam? Nie jest mikserem panelowym, z 1000 potencjometrów i suwaków?
  • Użytkownik obserwowany
    To niech spiiiiiilalalalają się oddalają jak im wstyd siedzieć za powermixerem. Podejrzewam, że 12ch zwykłęgo Berka gimbusy nigdy nie ogarną do końca a się za większe konsole chcą wbijać - pewnie by porobić sobie sweet focie na szatańskiego fb - olej takie towarzystwo bo nawet jak kupi szkoła coś dobrego to pewnie będzie za mało kolorowe i słabo migać się będzie na sumie albo za szybko i fotki nie można będzie zrobić z pyskiem nad ledami na sumie...

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

• Poziom 7  
    A to trzeba by zapytać już gimnazjalistów. Ale jestem pewien, że gdyby im pokazać rysunki jednego i drugiego wybraliby ten z mnóstwem pokręteł i suwaków. Może chodzi o to, że przy takim sprzęcie czują się ważniejsi gdy podchodzą do nich dziewczyny.
    Ale chyba trzeba skończyć te dewagacje bo odeszliśmy od sedna. Pozdrawiam.

Dodano po 16 [minuty]:

[quote=" olej takie towarzystwo bo nawet jak kupi szkoła coś dobrego to pewnie będzie za mało kolorowe ...quote]

Nie chcę ich olać. Bo mimo swoich wad (a czasem tylko pozoranctwa żeby się dostosować do tłumu) to fajne chłopaki. Czegoś chcą. Czegoś więcej niż przyjść do szkoły i z niej wyjść. Sięgają po światełka, suwaczki i jeżeli to im pozwoli sięgnąć kiedyś gwiazd to niech sobie to robią.
    Wasze zadanie PANICZU robić wielkie widowiska estradowe dla wielu osób. Moje zaszczepiać u tych chłopaków chęci.
    Chyba dawno nie byliście w szkole, w gimnazjum. Pewnie, że są tam łobuziaki. Gdyby trafiły tam twoje dzieci mówiłbyś o nich gimbusy. Patrzyłbyś jak ktokolwiek ich olewa - z pewnością - nie.
    Pozdrawiam.
  • Użytkownik obserwowany
    Powiem Ci tak - za moich czasów to każdy kto miał chęci na cokolwiek z nagłośnieniem w szkole to musiał sam przynosić coś za ciężko zarobione siano w tygodniu. Jeden przynosił cd player, jeden jakiś kolorofon, jeden stroboskop z Jabela zestawu składany i z reflektora od Malucha itd i Ci chłopacy, no połowa do dziś coś działa z nagłosnieniem bo nie mieli podane na tacy wszystkiego jak teraz planujesz zrobić - kto będzie chciał SAM DO CIEBIE PRZYJDZIE a na siłę przyciągniesz tylko wspomnianych gimbusów, którzy chcą popajacować na fb.

Akurat w czerwcu mi się rodzi syn - mam nadzieję nie będzie gimbusem, nawet w połowicznym/częściowym tego słowa znaczeniu.

Kup im powermixer i 2 kolumny i obserwuj kto w ogóle będzie jakieś chęci miał.
  • Poziom 7  
    Oj, tak, tak, czasy się zmieniają. Młodzież była jest i będzie inna.
    Co do powermixera to Allen & Heath np. PA 12 CP ? :) Żeby wytrzymał jak twój syn będzie w gimnazjum :)
    Kończę gratulacjami dla Ciebie i życzeniami szczęśliwego rozwiązania dla Żony.
    Pozdrawiam.
  • Użytkownik obserwowany
    Janek jak zarobi/wykaże inicjatywę to będzie miał pomoc jakąś od taty ;)

Allen & Heath np. PA 12 CP - sam bym nie pogardził gdybym nie pracował na końcówkach mocy i oddzielnych konsolach do tego ale szkoda to kupować komuś kto użyje 10% funkcji tego powermixera typu gain i volume i oczywiście low...

Dzięki za życzenia i chyba pora zakończyć ten temat wyboru powermixera dla młodzieży chcącej szpanować na fb i przed kolegami - nie to forum kolego ;)