Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Euroterma i brak iskry po odkręceniu kranu - przyczyny usterki

ziabka89 05 Mar 2014 22:09 7371 18
 • #1
  ziabka89
  Level 8  
  Mam problem bo nie mam iskry w termie. Odkręcam kran a tu brak iskry. Pierwsze co to wymieniłem baterie ale nic. I nie wiem w czym może być problem. Gdzie mam szukać przyczyny.
 • #2
  piracik
  Moderator of Heating systems
  Uszkodzona membrana, zadziałał ogranicznik temperatury lub zaniku ciągu.
 • #3
  ziabka89
  Level 8  
  Jesteś tego pewien? bo ostatnio nie ma ciepłej wody. Jak odkręce wode i leci z jednego kranu to zimna leci, a jak dodatkowo odkręce w drugim i poczekam chwile to leci póżniej gorąca i to wina na pewno bedzie właśnie membrany. Tylko czy membrana na wpływ na to, że nie ma iskry.
 • #4
  piracik
  Moderator of Heating systems
  tak. Membrana ma wpływ czy iskra jest czy nie.
  Ale sprawdź najpierw sitka w kranach.
  Wykręć je i sprawdź czy po odkręceniu jednego kranu zadziała.
 • #6
  ziabka89
  Level 8  
  Membrana zmieniona. Problem ten sam. Brak iskry i zimna woda w kranie. Czyzby siadł moduł
 • #7
  grzesiek234
  Heating systems specialist
  Najszybciej zaproś serwisanta a nie kupuj części i na chybił trafił wymieniasz.
 • #8
  ziabka89
  Level 8  
  Piecyk w 50% zrobiony. Z powodu braku iskry wymieniona została świeczka i wymieniłem czujniki wszystkie. Tylko jest problem bo nie ma ciepłej wody z powodu słabego ciśnienia. Otóż na parterze jest kotłownia(sutereny) na piętrze jest terma gazowa a na drugim piętrze jest prysznic. W suterenach i na pietrze pierwszym jest gorąca woda bo widać duży płomień na piecyku tzn. że jest ciśnienie dobre wody. Na 2 piętrze nie ma ciepłej wody i jest mały płomień ledwo wystający z dysz. Co mam zrobić. Hydrofor pojimam. Czy jest może możliwość zeby płomień gazu był cały czas duży bo nie wiem czy steruje nim coś
 • #9
  grzesiek234
  Heating systems specialist
  A może masz zatkane perlatory?
 • #10
  ziabka89
  Level 8  
  Niesądze, bo jak leci woda z bojlera to jest duze cisnienie. Wyjąłem filter wody który jest przed termą. Leci ciepła woda na górze ale nie jest aż taka gorąca. Wcześniej wyciągnąłem sitko aby z filtra ale nic nie dało a teraz jest lepiej. Ale jeszcze płomień jest aż tak wysoko jak powinien być :)
 • #11
  ziabka89
  Level 8  
  dziwne bo na piętrze jest łazienka i kuchnia. W kuchni jak odkręci się kran (ciepła prawy kran) zwykły taki na gałki :D to leci gorąca woda a w łazience jest bateria natryskowa Euroterma i brak iskry po odkręceniu kranu - przyczyny usterki tyle że ciepła jest po prawej stronie. I jak odkręcę kran to leci średnio ciepła i płomień jest niski.
 • #12
  Zbigniew Rusek
  Level 37  
  W takich bateriach, jak na zdjęciu normalnie ciepła woda jest po lewej stronie (obrót dźwigni w lewo). Jeśli jest odwrotnie, to znaczy, że instalacja jest zrobiona odwrotnie - wówczas na baterii powinno się przełożyć ten znaczek czerwony/niebieski tak, by czerwony był po prawej stronie. Powinno to się zdarzać tylko wyjątkowo, np. wtedy, gdy warunki lokalne (kolizja z innymi rurami) uniemożliwiają lub bardzo utrudniają wykonanie instalacji tak, by ciepła woda była po lewej stronie. Także w niektórych termach kuchennych (bateria wtedy jest częścią termy) ciepła woda bywa po prawej stronie.
 • #13
  ziabka89
  Level 8  
  i dalej to samo. na parterze goraca woda a na pietrze nie ma goracej. Maly płomień jest.
 • #15
  ziabka89
  Level 8  
  Chciałbym się zapytać. Na zdjęciu zaznaczyłem sitko z iglica i trzpień ze sprężynka. Gdy odkręca się wodę ciepłą to ciśnienie wody idzie przez zespół wodny i podnosi sitko wraz z iglicą do góry co wtedy trzpień też się unosi i otwiera przepływ gazu do dyszy. Na parterze mam normalny płomień wysoki a na piętrze jest mniejszy co idzie za tym, że woda jest chłodniejsza. I teraz pytanie. Jeżeli bym obciął troszeczkę sprężynkę to na otwieranie trzpienia wpływała by mniejsze ciśnienie wody i wtedy płomień był by wysoki ?
  Euroterma i brak iskry po odkręceniu kranu - przyczyny usterki
 • #16
  Zbigniew Rusek
  Level 37  
  Proszę nie obcinać sprężyny (i nie rozkręcać zespołu gazowego)!!!
 • #17
  ziabka89
  Level 8  
  Nie jestem amatorem trochę się znam. Nie raz rozkręcałem termę i znam poszczególne elementy. Sprężynę uciąłem jeden zwój. Zmieniłem też kran który był w prysznicu z kulkowego na starej daty ten z kórkami plastikowymi. I się troche poprawiło. Powyciągałem też sitka.
 • #18
  irekgat
  Level 12  
  Matko i córko!
  W karcie gwarancyjnej masz numer telefonu na infolinie firmy EUROTERM. Zadzwonisz i w tym samym dniu przyjedzie do Ciebie serwisant - on ma części, wiedzę, uprawnienia. NIE WOLNO SAMODZIELNIE NAPRAWIAĆ URZĄDZEŃ GAZOWYCH NIE MAJĄC DO TEGO UPRAWNIEŃ, PRZYRZĄDÓW, I ORYGINALNYCH CZĘŚCI !!!
  Amatorskie naprawy urządzeń gazowych są niedopuszczalne i często prowadzą do śmierci. Serwis tego podgrzewacza jest tani, a na ile wyceniasz swoje życie lub Twoich bliskich?

  Dodano po 29 [minuty]:

  ziabka89 wrote:
  Nie jestem amatorem trochę się znam. Nie raz rozkręcałem termę i znam poszczególne elementy. Sprężynę uciąłem jeden zwój. Zmieniłem też kran który był w prysznicu z kulkowego na starej daty ten z kórkami plastikowymi. I się troche poprawiło. Powyciągałem też sitka.


  Uwierz mi, jesteś amatorem i nie masz pojęcia o zasadzie działania podgrzewacza. BŁĄDZISZ W CIEMNOŚCIACH !

  Teraz serwisant musi wymienić też sprężynę, założyć sitko filtra na armaturze wodnej sitko filtra wody o ile nie chodziło o perlatory nazywając je sitkami i dopiero może usunąć usterke. Gratuluję!
 • #19
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  Nie dość, że amatorem, do tego ignorantem. Spójrz, jak masz wykonane połączenie węża gazowego z termą. Musi być ono wykonane z MINIMUM 0,5 rury metalowej, a dopiero dalej można zastosować ów wąż. Ale MUSI on być unieruchomiony opaską.