Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Recovery w Acer Aspire E1-521

06 Mar 2014 00:28 1884 1
  • Poziom 6  
    Witam,
    mam problem z dyskiem recovery w moim notebooku. Mianowicie chodzi o to że nie mogę w żaden sposób przywrócić systemu. A zaczęło się od tego że za pomocą narzędzi acera przywracałem systeem do stanu fabrycznego. Po ponownym uruchomieniu pod logiem Acer'a wyskakuje komunikat "Przygotowywanie automatycznej naprawy", po czym wyskakuje następny "Komputer wymaga naprawy" i że wystąpił nieoczekiwany błąd a na dole kilka opcji do wyboru po których powraca do tego samego stanu. Acer wysłał mi płytki z moim recovery ale nie da się tego zainstalować, niby płytka pracuje ale nic się nie dziej.
    Więc moje pytanie jest takie, Czy da się coś z tym zrobić ?
    Dodam że nawet nie mogę wgrać innego systemu tzn. Win7 a obecnie jest Win8. Ale podejrzewam że to partycja odpowiedzialna za recovery nie przepuszcza tego systemu. Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 39  
    bartekopl43 napisał:
    Dodam że nawet nie mogę wgrać innego systemu tzn. Win7 a obecnie jest Win8.

Czemu nie możesz? wystarczy zaznaczyć i odznaczyć odpowiednie opcję w biosie. Wyłącz opcję secure boot i włącz opcję Lanuch CSM (lub coś podobnego, różnie to jest oznaczane) i inne plyty także będą startować.

Przydałby się SMART dysku, bo jest podejrzenie, że może mieć uszkodzenie i trzeba to sprawdzić.
    Nagraj na CD iso z MHDD. Zbootuj ją i wywołaj SMART klawiszem F8, zrób zdjęcie. Przed zbootowaniem MHDD przestaw dysk w tryb IDE, bo w AHCI program nie widzi dysków.