Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp 2200 dn - zacinający się papier i zły wydruk

marton22 06 Mar 2014 01:35 1314 7
  • #1 06 Mar 2014 01:35
    marton22
    Poziom 9  

Witam
    mam problem z drukarką hp 2200 d przy próbie wydruku często papier klinuje się w module fusera a jeśli uda się wydrukować to i tak jest pozaginany i wydruk po prawej stronie kartki jest rozmyty a z lewej strony co jakąś odległość występuje biała plama . Po wymontowaniu modułu fusera okazało się że folia grzałki jest przytarta i dziurawa w paru miejscach a wałek dociskowy ma parę dziur. Nie wiem czy powyżej wymienione uszkodzenia wystąpiły po prostu z wyeksploatowania
    czy przez to że ktoś wcześniej zbyt mocno skręcił moduł fusera o czym mogło by świadczyć to że śrubki były bardzo mocno skręcone a zębatki stawiały bardzo duży opór. Jeśli ktoś wie co może być przyczyną byłbym wdzięczny za odpowiedź ponieważ wolał bym uniknąć uszkodzenia nowej foli i wałka które ewentualnie zostały by zamontowane

0 7
  • #2 06 Mar 2014 07:50
    Sir Charles
    Poziom 26  

Ten element powinien być właśnie mocno skręcony i stawiać opór przy ręcznym obracania.Taka jest idea fusera - wgrzać przy dużym docisku.
    Z tego co piszesz wynika że masz zużytą folię grzewczą i powinieneś ją wymienić.
    Przy okazji sprawdź wałek dociskowy czy się nie kruszy oraz jego panewki.
    Jeśli dziwi Cię taka konstrukcja,oddaj drukarkę do kogoś obeznanego w działaniu urządzeń drukujących.

0
  • #3 06 Mar 2014 20:32
    marton22
    Poziom 9  

Tak jak pisałem wcześniej wałek dociskowy ma dziury folia grzewcza nie nadaje się do ponownego montażu i nie ulega wątpliwości że te elementy muszą zostać wymienione interesuje mnie bardziej co mogło być przyczyną uszkodzenia tych elementów czy po prostu zostały wyeksploatowane czy został uszkodzone z innego powodu i po ich wymianie po chwili efekt będzie ten sam. Może lepszym wyborem było by danie komuś do naprawy ale nikt z moich znajomych nie zajmuje się takimi rzeczami a serwis podliczy mnie niewiele taniej niż jakbym kupił regenerowany fuser

0
  • #4 06 Mar 2014 21:14
    Sir Charles
    Poziom 26  

Z jakiego powodu elementy są uszkodzone nikt Ci ze 100% pewnością tu nie powie. Nie widzimy tego.Ale można założyć że to efekt naturalnego zużycia tych podzespołów,szczególnie patrząc na wiek urządzenia(na marginesie bardzo udanego)
    Sama wymiana jest prosta.Jeśli masz zdolności manualne to sobie poradzisz.W sieci jest mnóstwo materiałów opisujących tę naprawę.Ważne jest by nie kupić najtańszych części bo te nie zawsze się sprawdzają.
    Zaś samozadowolenie po skutecznej naprawie bezcenne:)
    Nie ma co się bać,pomożemy

0
  • #5 10 Mar 2014 21:54
    marton22
    Poziom 9  

wymieniłem folie grzałki i wałek dociskowy zniknął problem z klinowaniem się papieru. Niestety pojawił się nowy problem wydruk zaczął wychodzić jeszcze gorszy rozebrałem na nowo i okazało się że na foli i wałku zostaje tusz który wiadomo pod wpływem temperatury zapieka się

0
  • #6 10 Mar 2014 22:22
    Sir Charles
    Poziom 26  

Zrobiłeś coś nie tak,grzałka wymyta i potraktowana nowym smarem?
    Wrzuć skan kartki bo tak nie wiadomo do końca o czym mówisz

0
  • #7 10 Mar 2014 23:23
    marton22
    Poziom 9  

grzałka wymyta nowy smar ostatecznie coś zaczęło szeleścić no i drukarka przestała drukować . Chwilowo mogę zrobić tylko zdjęcia . Na jednym z wydruków jest pionowa kreska po zmianie tonera znikła czyli najprawdopodobniej wina bębna.

hp 2200 dn - zacinający się papier i zły wydruk hp 2200 dn - zacinający się papier i zły wydruk hp 2200 dn - zacinający się papier i zły wydruk hp 2200 dn - zacinający się papier i zły wydruk hp 2200 dn - zacinający się papier i zły wydruk hp 2200 dn - zacinający się papier i zły wydruk hp 2200 dn - zacinający się papier i zły wydruk

wszystko robiłem według tego filmiku

http://www.youtube.com/watch?v=c66GCZGnNYU

0
  • #8 11 Mar 2014 08:03
    Sir Charles
    Poziom 26  

Z tego co piszesz wygląda na kiepską folię lub też słaby jakościowo smar.
    Jeśli masz możliwość powróć do starej foli dla sprawdzenia.
    Folia była konkretnie do tego modelu,bo jeśli zaczęła szeleścić to mogła być innego rozmiaru.Smar dołączony do folii?

0
  Szukaj w 5mln produktów