Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oprawy LED: Philips Lighting czy TBM?

kosci.ee 06 Mar 2014 07:56 1341 5
  • #1 06 Mar 2014 07:56
    kosci.ee
    Poziom 8  

Witam,

Chciałbym zasięgnąć Państwa opinii na temat opraw LED marki Philips Lighting oraz TBM.

Które z nich są lepsze? i dlaczego?

oraz czy warto zapłacić 300 zł mniej za oprawę produkcji TBM?

Chodzi mi o oświetlenie dużych powierzchni w miejscu sporego zapylenia.

http://www.lighting.philips.pl/

http://tbmled.pl/

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam
    kosci.ee

• #2 06 Mar 2014 11:13
    Siaraprezes
    Poziom 6  

Rozumiem, że masz już wybrane typy.
    Polecam firmę Siled. Projektują, przeliczają sprawdzają itp. Polska profesjonalna firma - produkcyjna. Dobra jakość itp. Sprawdź sobie. Myślę, że nie pożałujesz. Jeszcze nie trafiłem na firmę, która zwraca uwagę na szczegóły jakości itd. W sprawach doradczych to nawet szkolenie o oświetleniu typu LED prowadzili. Nie nie reklamowali swoich produktów jak to robią inni. Nie mogli. Przekazywali wiedzę i na co zwracać uwagę. Pozdrawiam.

• #3 06 Mar 2014 12:50
    kosci.ee
    Poziom 8  

Generalnie typów opraw wybranych mam kilka, zależnie od miejsca, które chce oświetlać. Ale moje pytanie jest ogólne, o firmę, sam byłem już na kilku szkoleniach dotyczących oświetlenia LED. Według mnie PHILIPS jest to marka sprawdzona, diody są dokładnie przebadane, parametry zasilacza satysfakcjonujące, posiada wszystkie certyfikaty, konstrukcja oprawy jest wykonana solidnie - jest to oprawa kloszowa (firma TBM oferuje wyłącznie oprawy bez kloszowe, wydaje mi się, że w przypadku dużego zapylenia może być to sporym minusem), na swoje produkty daje 5 letnia gwarancje z możliwością przedłużenia i wszystkie tego typu rzeczy wpływają na cenę oferowanych przez nią produktów. Aczkolwiek nie mam jakiegoś olbrzymiego doświadczenia w LEDach i stąd moje pytanie, czy powiedzmy taka firma TBM, która jest sporo tańsza, jest godna uwagi?, albo inaczej czy w przypadku doboru oświetlenia LEDowego, należy kierować się ceną, czy jest ona sprawa drugorzędną. Może ktoś ma większe doświadczenie z jedną, bądź drugą firmą i mógłby się jakoś na ten temat wypowiedzieć, bądź na podstawie kart katalogowych, wyrazić swoją opinię na temat rozwiązań technicznych zastosowanych u powyższych producentów.

• #4 06 Mar 2014 13:13
    Siaraprezes
    Poziom 6  

602 614 544 tam powinieneś dostać wyjaśnienia dotyczące Twoich wątpliwości.
    pozdrawiam

Dodano po 17 [minuty]:

co do ceny opraw typu Led to kierowałbym się jakością i nie patrzył tylko na znane marki. Tyle co rozpoznałem rynek coraz więcej jest firm, które produkują niezłe a nawet dobre ledy z 5 letnią gwarancją w standarcie. Philips jest ok. ale nie jest dla mnie osobiście wyznacznikiem w poszukiwaniu produktu. Lubię co nieco sprawdzić i poszperać na rynku. Mamy już przez nas sprawdzone firmy. Ważne jest też czy firma sprowadza czy montuje w Polsce. Czy istnieje na rynku i nie zniknie za rok :-) Parametry to już chyba podstawa. Pozdrawiam Fakt że na zasilaczach philipsa wielu pracuje. Na razie mają jedną z lepszych technologii zasilaczy do opraw Ledowych. szkoda że zniechęciłeś się do tamtej firmy co podałem. Byłem u nich w fabryce i miałem okazję zobaczyć jak rozwiązują problem kurzu w swoich lampach. Te które podałeś mają z tym problem i nierówne powierzchnie będą się źle czyściły. pozdrawiam

• #5 06 Mar 2014 15:19
    kosci.ee
    Poziom 8  

Widzę, że dokładnie trafił Pan w moje główne spostrzeżenia i przemyślenia. W żadnym wypadku nie ograniczam się do tych dwóch firm, które wymieniłem, tylko cały czas badam rynek. Aczkolwiek moim skromnym zdaniem, na dana chwilę najbardziej optymalnym rozwiązaniem obecnym na rynku jest PHILIPS (który wcale nie jest najdroższy, dlatego też wypowiadam się w kontekście zestawienia jakość/cena), i tak jak Pan napisał posiada obecnie jeden z lepszych zasilaczy (co jest dla mnie dość istotną kwestią uważam wręcz, że zasilać to serce oprawy LEDowej). Na pewno zwrócę również uwagę na podaną przez Pana firmę (SILED), gdyż faktycznie na pierwszy rzut oka jest warta uwagi (szczególnie dlatego, że wśród swoich partnerów przedstawia uczelnie, która ukończyłem :P). Obecnie firm produkujących oświetlenie LEDowe jest "jak grzybów po deszczu" i tak jak Pan po raz kolejny celnie zauważył należy zwracać uwagę na to, żeby dany producent "nie zniknął po roku czasu" bo w takim wypadku można mieć w momencie zakupu i 7 letnia gwarancje, i co z tego. Dlatego też uważam, że PHILIPS jest najbezpieczniejszą opcją, aczkolwiek usłyszałem takie stwierdzenie "czy kupisz malucha, czy mercedesa to i tym, i tym będziesz jeździł tylko mniej wydasz pieniędzy, i części będą droższe", dlatego też założyłem ten temat, aby znaleźć kogoś z kim mógłbym przedyskutować rozwiązania techniczne, a nie słuchać w kółko jednego argumentu jakim jest CENA. A może to ja jestem głupi szukając najlepszego rozwiązania pod kątem stosunku jakość/cena/bezpieczeństwo, analizując parametry, certyfikaty, badając rynek i czy przypadkiem nie jest tak jak mi powiedziano, że co bym nie powiesił to będzie świecić tak samo i przez taki sam okres czasu..

Dodano po 3 [minuty]:

PS. "problem kurzu" czy chodzi tu Panu o konstrukcję radiatora i odprowadzenie ciepła?

• #6 07 Mar 2014 14:26
    Siaraprezes
    Poziom 6  

odprowadzanie ciepła oraz optykę.
    Z zasilacza philipsa korzystają. Rozwinęli za to technologię pozostałą, czyli ogólnie rzecz ujmując budowę. Biorąc pod uwagę kurz i jakość "produkowanego" światła. Budowa optyki i radiatora czyli ogólny kształt dający możliwość swobodnego mycia i czyszczenia w razie potrzeby.
    pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

jedyna firma która nie snuje farmazonów, że to i tak się opłaca tylko mówi o istotnych sprawach w Led. Na co zwrócić uwagę no i co jest dla mnie ok korzystają z Polskich produktów do budowy lamp. Typowo Polska firma nie ściągająca wszystkiego z chin.
    Kiedyś na Targach zwróciłem na nich uwagę i okazało się że słusznie. Co do Philipsa to nie wiem czy nie mógłby się z nimi równać. Philips ma oklepaną markę a za to też się płaci. Czasem to wykorzystują :-) Ci mieli za zadanie opracować dla jednej z uczelni lampę Led i jakoś tak się zaczęło. Produkują ogólnie elektronikę. To jakaś tam gałąź firmy. Osobiście polecam choćby w porównaniu lub pogłębieniu wiedzy.
    pozdro

Dodano po 2 [godziny] 29 [minuty]:

swoją drogą jeżeli chodzi o miejsca gdzie jest duże zapylenie to i tak wentylatory będą podstawą. Zależy jakie to miejsce.
    pozdro

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME