Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeut 206 1,4 Hdi - Zbyt duże spalania Peugeut 206 1,4 Hdi 2003 r.

jordan1985 06 Mar 2014 08:27 5727 20
    jordan1985
    Level 15  
    Witam mam problem z Peugeut 206 Hdi 1,4 2003 r przebieg 140000 . pali za dużo tz 7l w trasie oszczędna jazda . Podpięty był na komputer i nic nie wykazało że coś się dzieje z wtryskami . Nie kopci odpala rewelacyjnie .
    andexp
    Level 20  
    Na wolnych przy rozgrzanym silniku ile pokazuje przepływomierz i jakie jest ciśnienie na listwie oraz analogicznie przy pełnym obciążeniu.
    Przy okazji poszukaj wycieków paliwa, najczęsciej przy przewodach idących przy ścianie grodziowej i dalej do silnika. Lubią się przecierać.
    chojinka
    Level 29  
    takie spalanie można uzyskać jak cieknie paliwo, np z filtra paliwa, po nie prawidłowej wymianie lub gdy uszczelka zostanie uszkodzona, lub pęknie obudowa filtra. sprawdź czy nie leje ci się paliwo.
    rzemyk90
    Level 20  
    jordan1985 wrote:
    Witam mam problem z Peugeut 206 Hdi 1,4 2003 r przebieg 140000 . pali za dużo tz 7l w trasie oszczędna jazda . Podpięty był na komputer i nic nie wykazało że coś się dzieje z wtryskami . Nie kopci odpala rewelacyjnie .

Moc oraz kultura pracy motoru jak się przedstawia?
    jordan1985
    Level 15  
    Filtr suchy przewody też , żadnych plam nie ma na parkingu .
    chojinka
    Level 29  
    tankujesz do pełna czy sprawdzasz spalanie na "oko"?
    masz możliwość podpięcia się do kompa i sprawdzenia dawki paliwa?
    User removed account
    User removed account  
    chojinka
    Level 29  
    1112 wrote:
    Czy odpowiadający mają coś wiedzy o samochodach czy po prostu nabijacie sobie posty?

W jaki sposób zostało sprawdzone spalanie oraz kiedy, na jakich odcinkach itp. Bo moje 2.0hdi spalilo 21 litrów na 100km, oszczędna jazda po mieście w mrozy -10*.

nabijamy posty tak jak TY
    jak masz jakąś wiedzę to może się podzielisz?
    jordan1985
    Level 15  
    Wtryski leją i dlatego takie spalanie .
    jordan1985
    Level 15  
    Po regeneracji mniej pali ale i tak za dużo i na dodatek kopci na czarno . Jadę znów do mechanika bo coś źle zrobił z wtryskami.
    wujko666
    Level 12  
    AVE
    Kolego czy twój fachowiec po regeneracji wtryskiwaczy kodował je czy na pałe zamontował ?
    jordan1985
    Level 15  
    Nie kodował . Spalanie zmniejszyło się ale i tak powinien mniej spalić . Jest możliwe ,że pojeżdże trochę i spalanie się zmniejszy , tak jakoś mechanik mówił , że muszą się zaprogramować . W Fordzie Mondeo miałem kodowane .
    jordan1985
    Level 15  
    Niby wtryski są dobre , a czy jest możliwe , że erg jest zapchane i więcej pali a przy okazji ma mniejszą moc i kopci jak się doda gazu .
    żałosna udręka
    Level 33  
    Zapchany w sensie w tym przypadku nie zamyka się, ukruszony itp. Od tego bym zaczął.
    lukkii
    Level 16  
    W tych silnikach taka uroda widocznie że caly czas się wtryski psuja. Jak raz padną tak padają cały czas.
    jordan1985
    Level 15  
    Chodzi mi egr . Mechanik sprawdził doloty uszczelnił i teraz trochę mniej pali ale cały czas patrzę spalanie .
    jordan1985
    Level 15  
    Parę razy średnia wyszła 4,3 a teraz 5,6 i to przy spokojnej jeździe .Czy tak spalanie może się zmienić przy takiej samej jeździe miasto trasa . Czy ERG do czyszczenia.
    pepe150
    Level 36  
    A masz tam klimę? bo ona też może wpływać na wyniki spalania.
    A ty dalej swoje EGR!!!!
    jordan1985
    Level 15  
    Klimę mam ale nie używam jej bo nie jest nabita.
    jordan1985
    Level 15  
    Wszystko było dobrze ale znów pali dużo i kopci na czarno . Wymieniona została rura od przepływomierza i turbiny .