Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Polar PDN885 - jak wyciągnąć szufladkę

yanek76 05 Apr 2005 20:14 3220 2
 • #1
  yanek76
  Level 2  
  Poszukuję instrukcji obługi do tej pralki. Mam następujący problem - nie mogę wyciągnąc całkowicie szufladki na proszek i płyn do płukania tkanin, a musiało się coś tam zatkać i płyn do płukania zostaje w środku razem z wodą. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc, to z góry dziękuję.

  Wiem, że taki schemat jest tutaj na forum, ale niestety nie mogę go jeszcze pobrać. Jeśli ktoś mógłby mi go wysłać na yanek76@epf.pl to będę wdzięczny.
 • #2
  Paw_el

  Home appliances specialist
  Witam.
  Do tego problemu raczej nie jest potrzebna instrukcja obsługi. Wystarczy zdecydowane pociągnięcie szufladki do siebie i powinna wyjść (od spodu jest mały garbik który zapobiega wypadnięciu szufladki w czasie sypania proszku).
  Przyczyną pozostawania płynu w szufladce zasobnika może być niedrożna rurka, którą zlatuje płyn do zbiornika, lub brudna rurka tzw. "gwizdek", który tą dolną zakrywa. Przeczyść obydwie i powinna sprawa być rozwiązana.
  A co do brakujących punktów tutaj masz rozwiązanie:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/points.php
 • #3
  yanek76
  Level 2  
  Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Już na drugi dzień, po zamieszczeniu na forum mojego problemu, udało mi się ją wyciągnąć - faktycznie wystarczy mocno pociągnąć (teraz już wiem ;-))
  Dziękuję i pozdrawiam