Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iRobot Roomba 880 - odkurzacz-robot bez efektu nawijających się włosów i sierści

piokrza 06 Mar 2014 12:04 5334 2
 • iRobot Roomba 880 - odkurzacz-robot bez efektu nawijających się włosów i sierści iRobot, amerykański producent robotów m.in. dla domu, przedstawił ostatnio nowy model zautomatyzowanego odkurzacza. iRobot Roomba 880 wyposażono w zupełnie nową technologię sprzątania AeroForce Performance Cleaning System. Urządzenie według zapewnień ma usuwać z różnego rodzaju podłóg do 50% więcej brudu, kurzu, włosów i śmieci niż jego poprzednia generacja (seria 700 prezentowana na początku 2011r.).

  W modelu 880 zastosowano wałki Tangle-Free Extractors - zamiast tradycyjnych szczotek, mają praktycznie wyeliminować konieczność regularnej konserwacji odkurzacza. Producent zapewnia o minimum co 3-4 miesięcznej obsłudze elementów czyszczących, co jest dużym skokiem zważywszy na fakt, że w poprzedniej generacji szczotki wymagały czyszczenia nawet co 2-3 cykle sprzątania. Urządzenie nie wyposażono jednak w technologię mapowania - zamiast tego dalej prym wiedzie technologia obsługi wirtualnych Latarni (Virtual Lighhouse), stosowana w Roombie od 2006 roku, dzięki którym robot może sekwencyjnie poruszać się pomiędzy kolejnymi pomieszczeniami, samodzielnie odkurzając cały dom, jak i podczas naszej nieobecności dzięki programowaniu harmonogramu tygodniowego.

  Co ciekawe, moduł głowicy czyszczącej tworzy ponoć szczelny kanał Airflow Accelerator, który koncentruje przepływ powietrza, zbierając jeszcze więcej zanieczyszczeń tuż przy podłodze. Jest także połączony z pojemnikiem na kurz za pomocą gumowego kołnierza, co prawdopodobnie stanowi dodatkową szczelność przed wydostawaniem się kurzu i przyczynia się do zwiększenia wydajności. Jak twierdzą inżynierowie projektu - w pojemniku na kurz zastosowano nowej konstrukcji turbinę z silnikiem bezszczotkowym i większym filtrem HEPA. Ma to przyczynić się do 5X zwiększenia mocy ssącej i obniżenia poziomu generowanego hałasu. Sam pojemnik ma też 50% większą pojemność.

  W opisie znalazła się także informacja o tym, że nowa bateria XLife zagwarantuje 2X dłuższą żywotność. Robot posiada na wyposażeniu też nową stację dokującą ze zintegrowanym zasilaczem i jest kompatybilny z wieloma akcesoriami poprzedniej generacji (wirtualne latarnie, wirtualne ściany, zasilacz, stacja dokująca, bateria).

  Cena za ten odkurzacz to 699,99 dolarów amerykańskich.


  Link


  Źródło: http://www.irobot.com/us/learn/home/roomba.aspx

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  piokrza
  Poziom 27  
  Offline 
  piokrza napisał 1410 postów o ocenie 133, pomógł 3 razy. Jest z nami od 2007 roku.