Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Slican NCT1248.2 - Dostęp do centrali NCT Slican przez USB-RS232

abednar 06 Mar 2014 12:31 2424 5
Optex
    abednar
    Level 11  
    Korzystałem od 2004 do tej pory w firmie ze starego PC z portem RS232 do łączenia z centralą NCT 1248.2. Podłączona była przejściówka dostarczona z centralą z jednej strony port RJ45 (4 piny na środku) z drugiej RS232 do kompa.

Do podstawowej konfiguracji centrali oraz pobierania rozliczenia wystarczało do czasu. Stary komp się spalił a nowy nie posiada RS232.

Kupiłem przejściówkę DIGITUS na chipsecie FTDI / F232RL.

Od kilku dni próbuję różnej konfiguracji, komputera, sytemu ale efekt jest ten sam "Sprawdź konfigurację transmisji oraz kod dostępu".

Czy używa ktoś rozwiązania działającego na USB a umożliwiającego dostęp do tej centrali?
  • Optex
    User removed account
    User removed account  
  • Optex
    abednar
    Level 11  
    Tak używam programu na Windows XP, 2000 lub 2003 Server.

Wykrył na COM3.

A Samemu czyli co masz jakieś projekty masz albo części do tego RS?

Bo kończą mi się pomysły na rozwiązanie tego programu.
  • Helpful post
    suncez
    Level 16  
    Firma Satel sprzedaje przejściówki działające z ich centralami alarmowymi. Działają z niektórymi centralami telefonicznymi w tym ze Slicanem. Koszt jakiś czas temu to ok 30 zł. Nie działają z Digitexem, Platanem, Micronetem.
  • Helpful post
    mich-tel
    Level 24  
    Kiedyś kupiłem najtańszą przejściówką USB-RS w sklepie Komputronik i działa bez problemu.
    abednar
    Level 11  
    suncez wrote:
    Firma Satel sprzedaje przejściówki działające z ich centralami alarmowymi. Działają z niektórymi centralami telefonicznymi w tym ze Slicanem. Koszt jakiś czas temu to ok 30 zł. Nie działają z Digitexem, Platanem, Micronetem.

mich-tel wrote:
    Kiedyś kupiłem najtańszą przejściówką USB-RS w sklepie Komputronik i działa bez problemu.

Skorzystałem z rady kolegów i też zakupiłem zwykły przewód USB-RS który działa pod Satela. Dziękuję za pomoc.