Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VELUX KLR 200 - Jak uzyskać sterowanie roletami jednym pilotem.

06 Mar 2014 15:29 3567 6
  • Level 9  
    Witam.
    Jestem na etapie budowy domu, a konkretnie zamawiania okien i rolet do nich. Dom jest już przykryty i ma zamontowane 15 okien dachowych Veluxa wszystkie mają zainstalowane rolety i jedno z nich jest otwierane elektrycznie. Dostałem do rolet i dwa piloty dotykowe KLR 200 i jeden sterownik obsługujący pięć rolet, muszę w związku z tym dokupić jeszcze 2, ale nie to jest problemem. Mam jeszcze na parterze 9 okien z roletami z tym że prze dwóch lub trzech będę musiał zastosować po dwa silniki ze względu na dużą szerokość okna.
    Wiem że powinienem zastosować sterowanie w roletach na parterze należące do rodziny IO homecontrole, jednak jeden silnik kosztuje 900 zł a ja będę ich potrzebował 11 lub 12 :/
    Cze jest jakieś rozwiązanie które pozwoli mi sterować wszystkim z jednego pilota, tego od Veluxa ? Obsługuje on do 200 urządzeń.
    Proszę o jakieś porady i podpowiedzi jak w najtańszy sposób to ze sobą zgrać.
    Pozdrawiam.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 24  
    Czy to sterowanie pilotem miałoby być każdą roletą, czy grupą rolet ?
  • Level 9  
    Każdą roletą oddzielnie.
  • Level 24  
    Można spróbować zastosować Klawiaturę naścienna KLI 110 lub KRD 100 (adaptor do platformy io-homecontrol)
  • Level 9  
    Co do drugiego rozwiązania to mało opłacalne jeśli doliczy się to urządzenie do każdego silnika choćby przyzwoitej jakości to cena wyjdzie podobna, natomiast pierwsze rozwiązanie nie wiem jak w jaki sposób ma mi pomóc w wykorzystaniu pilotów z Veluxa.
  • Level 24  
    To są rozwiązania odwrotne.
  • Level 9  
    Lepiej późno niż wcale, więc piszę ;)
    Rozwiązaniem jest zamówienie rolet z silnikami firmy SOMFY i to tylko niektórych serii podobno. Niestety nie pamiętam jaka to seria, bo zleciłem to dostawcy rolet.

Pozdrawiam i zamykam temat.