Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Yamaha i Samsung smart tv jednym pilotem

mrrudzin 06 Mar 2014 16:20 2223 3
  • #1 06 Mar 2014 16:20
    mrrudzin
    Poziom 39  

Mam amplituner Yamaha RXV-457. Do niego jest pilot RAV304.
    Pod jedno z wejść za pomocą TOSLINK-a podłączyłem TV Samsung z serii F (2013r).

Chciałbym za pomocą pilota od Yamahy móc sterować podstawowymi funkcjami TV. Teoretycznie jest taka możliwość, mówi o tym manual do pilota.
    Nie wiem jednak czy ja coś robię nie tak, czy sprzęt jest zbyt odległy od siebie wiekowo.

Wciskam przycisk wejścia, do którego mam przypisany TV, wciskam CODE SET (ale nic nie miga, a ja nie do końca rozumiem co powinno migać na pilocie), wybieram czterocyfrowy kod z załączonego PDFa i nic się nie dzieje...

Może ktoś z kolegów próbował połączyć podobne urządzenia i może coś podpowiedzieć...

0 3
  • #2 06 Mar 2014 23:04
    Polon_us
    Poziom 40  

Po naciśnięciu CODE SET powinna zamrugać dwa razy dioda LED (oznaczona TRANSMIT) umieszczona obok CODE SET. To sygnalizuje gotowość do wprowadzenia kodu. Po wprowadzeniu kodu ta dioda powinna zamrugać dwa razy ponownie. To oznacza akceptację wprowadzonego kodu.

mrrudzin napisał:
    Wciskam przycisk wejścia, do którego mam przypisany TV,

Ten punkt nie podoba mi się. Aby zaprogramować sterowanie tym pilotem telewizora powinieneś przy programowaniu kodu użyć najprzód klawisz TV.
    Zakładając, że programowanie zakończy się sukcesem to codzienna obsługa powinna wyglądać następująco:

1- włączasz wzmacniacz
    2 - wybierasz wejście gdzie podłączony jest telewizor np. DVD lub DTV
    3 - naciskasz TV na pilocie i obsługujesz telewizor wtedy

Tak sobie to wyobrażam i tak miałem to ustawione w swojej ś.p. Yamasze :)

Powodzenia :)

0
  • #3 07 Mar 2014 17:47
    mrrudzin
    Poziom 39  

No i jest pierwszy problem - nie ma na moim pilocie diody obok code set...

0
  • #4 09 Mar 2014 04:59
    Polon_us
    Poziom 40  

Może inaczej podejść do tematu. Pilotem telewizora obsługiwać wzmacniacz?

Druga ewentualność - na pilocie Yamahy powinien był być model pilota. Idąc tym "tropem" można by znaleźć jego instrukcję ...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo