Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrownia Wiatrowa budowa domowym sposobem cz.1 (Archiwum)

dzik6 28 Lis 2008 12:32 4934762 12804
    cinek1311
    Poziom 10  
    a czy silnik od cdromu nadawał by sie na aternator?
    i jaką moc bym z niego mógł wyciągnąć?
  • IGE-XAOIGE-XAO
    Kwazor
    Poziom 31  
    Kuba101VIP... lipnie to wyglada robiono testy i srednio ne wyszły .. ( potrzebna przekładnia )

Cinek1311 to da mikro waty....
    zbigmaz1
    Poziom 18  
    R41 napisał:
    Kol zbigmaz, jakie to ma być ekonomiczne jeśli pobiera to na 1 godz 4KW to jest ponad 1000 zł miesięcznie.wygodne tak ale nie na kieszeń.Pozdrawiam

Jeżeli będzie działało przez 24 godz. to tak, 1000 albo więcej. A jak u mnie jest bufor 1000 litrów i jest utrzymywany w stałej temp. to piecyk pracuje kilka razy dziennie, przy spadku temp. A co do kosztów to przekonało mnie do tego to : cytat -Aby uzyskać 27 kW ciepła z np. oleju opałowego należy zużyć w bardo dobrym kotle kondensacyjnym ( katalogowo około 3 litrów oleju na godzinę ) podczas gdy w analogicznych okolicznościach Aparat "JOGI" zużyje 7.5 kwh energii elektrycznej.Koszty energii elektrycznej przeznaczonej na cele grzewcze można jeszcze obniżyć podpisując umowę z Zakładem Energetycznym o udostępnienie tzw. II taryfy oraz zastosować w systemie grzewczym akumulator cieplny.(u mnie jest 1000 litrów)
    Jednak co do wykorzystania z naszymi wiatrakami to mój jeden moduł (a jak na zdjęciu widać mam dwa) pobiera 6kW czyli nasza prądnica musiała by tyle dawać. Dla mnie to marzenia aby kiedyś do tego dojść. Moje próby zbudowania pierwszego wiatraka i osiągnięcia od 1kW do 2kW i podłączenia grzałek do tego bufora powinna jeszcze bardziej obniżyć moje rachunki.

Kolego R41 widać nie czytałeś o tym kociołku dokładnie. Poczytaj i policz ile da ci ciepła gaz,olej opałowy lub węgiel ale w przeliczeniu na kcal lub kJ i ogrzej tym wodę do jednakowej temp. to zobaczysz w litrach jak to wygląda.
    Nikogo nie przekonuję do tego kociołka bo każdy ma swój rozum i umie liczyć co dla niego jest odpowiednie. Ja używam go już cały okrągły rok czyli od wczesnej jesieni 2007 i mogę tyle powiedzieć że gdy mieszkałem w mieszkaniu 76m a teraz w domu o pow. 140m a rachunki mam porównywalne to mnie się to opłaca. Co do ceny za ten kociołek, aktualnie trzeba pytać wytwórcę bo ja to kupowałem ponad rok temu
    a wiadomo ceny się zmieniają. Wszyscy starsi co byli w wojsku pamiętają jak gotowali wodę na kawę lub herbatę (żyletki ) to właśnie to jest ten piecyk. Nie ma strat na przewodniki tylko oddaje bezpośrednio do wody. Jeżeli pamiętacie te grzałki to pamiętacie jaki czas był potrzebny na zagotowanie szklanki wody?
    Cytat :
    Elektrodowe aparaty grzewcze "JOGI" MODEL "C"

Stanowi wyposażenie węzła cieplnego domku jednorodzinnego (segmentu) o kubaturze do 1000 metrów sześciennych, oraz zabezpieczenia CWU w ilości od 650 L na godzinę. Zasilanie z sieci elektrycznej 3 fazowej przewodem 4 x Lgy 6 mm kwadratowych, 3 x 240/415 V/ 32A. Maksymalna wydajność cieplna 13000 kcal/h albo 51,4 kJ/h

Ale się rozpisałem.
    A tak wygląda pod pokrywą:Elektrownia Wiatrowa budowa domowym sposobem cz.1 (Archiwum)
    adam20
    Poziom 16  
    JESITOR- z przerażaniem czytałem post, w którym piszesz o włożeniu 50zwoi drutu 1mm w żłobek, gdyż conajmniej wydaje mi się to niemożliwe, chyba że będziesz je upychał prasą hydrauliczną :) czekam na efekty i kto wie- obalenie podstaw do moich obaw.
    papaj100
    Poziom 11  
    Panowie pomóżcie, co z tego wycisnę?

Dodano po 11 [minuty]:

Co z tego wycisnę?

tadek-67
    Poziom 20  
    witam kupilem tokarke z lat 60-ych ,ma silnik 3.5 KW .silnik zmienilem na nowszy , poniewaz tamten ma wymiary obecnych silnikow 7KW .co koledzy sadza o tym starym silniku ,na zlom z nim czy moze magnesy na wirnik .dodam ze jest sprawny i.ma masywna zeliwna obudowe .prosze o wasze opinie jezeli beda pozytywne to go rozbiore i podam wiecej danych dzieki i pozdrawiam
    JESIOTR1
    Poziom 33  
    adam20 napisał:
    50zwoi drutu 1mm w żłobek,.

Tym razem przesadziłem - po trzech żłobkach chyba zrezygnuję - trzeba często używać młotka i drewnianego dosyłacza.Można przeciąć miedź.
    Do papaj 100 - nic nie rób tylko 12 biegunów na wirnik i kręć.Podaj chociaż Φ stojana.
    Do tadek67 - jesteś tajemniczy - to może być unikat jakich mało, a może ma tabliczkę (lub instrukcję) z obrotami?
  • IGE-XAOIGE-XAO
    greenpeace
    Poziom 23  
    yakkul: Pompa kawitacyjna to lipa! Otwórz sobie pierwszy lepszy katalog klimatyzatorów i spójrz do tabel na wydajność/ pobór mocy. Oblicz iloraz tych warości i porównaj z pompą kawitacyjną.
    sianio
    Poziom 14  
    Do zbigmaz.Coś taki tajemniczy,napisz ile dałeś za to cudo.Przecież nikt Ci tego nie zabierze.A że rok temu to kupiłeś to każdy chyba umie sobie określić ile teraz to może kosztować.(mniej -więcej).Ja mam stary ale sprawny elektryczny przepływowy podgrzewacz wody i tak sobie myślę czy by go nie wykorzystać w swoich eksperymentach.
    mcg1ver
    Poziom 14  
    Jeśli cały sens tej grzałki sonicznej polega na efekcie buzały, to ciekawe jak to odizolować od medium grzewczego aby nie zginac na miejscu podczas kompieli :D?? moze jakiś zbiornik z izolatora z olejem transformatorowym
    Co by uzyć jako elektrody, zamiast żyletek w buzale??
    Ciekawy patent ta grzałka soniczna , jednak jak czytam o jakichś tajemnych mocach i innych dyrdymałach to ogarnia mnie śmiech :D.
    jednak jak by nie było to temat bardzo interesujący .
    zbigmaz1
    Poziom 18  
    sianio napisał:
    Do zbigmaz.Coś taki tajemniczy,napisz ile dałeś za to cudo.Przecież nikt Ci tego nie zabierze.A że rok temu to kupiłeś to każdy chyba umie sobie określić ile teraz to może kosztować.(mniej -więcej).Ja mam stary ale sprawny elektryczny przepływowy podgrzewacz wody i tak sobie myślę czy by go nie wykorzystać w swoich eksperymentach.

Jak pisałem wcześniej aby wykorzystać w swoich eksperymentach to musiał byś mieć porządną prądnicę która dała by radę to pociągnąć. A co do ceny. Ja dałem 9tyś. Po kupnie domu zmieniałem w nim wszystko. Od instalacji elektrycznej poprzez wodną, kanalizacyjną, i centralne. Czyli od zmiany dachu do ocieplania fundamentów. Tak to jest jak się kupi stary poniemiecki dom w którym nic nie było robione. Zliczając koszty założenia kompletnego centralnego wyszło mi że ten kociołek jest najtańszy. A najważniejsze że nie ma się w nim co zepsuć i tak jak w moim przypadku gdy często mam wyjazdy jest całkowicie bezobsługowy.
    Elektrownia Wiatrowa budowa domowym sposobem cz.1 (Archiwum)Elektrownia Wiatrowa budowa domowym sposobem cz.1 (Archiwum)Elektrownia Wiatrowa budowa domowym sposobem cz.1 (Archiwum)
    papaj100
    Poziom 11  
    Silnik ma tabliczkę ale jest nieczytelna to co odczytałem to obroty 500 na minutę 2.25/1.3 A 220/380napięcie zasilania . Wirnik ma 124milimetry średnicy , długość to 150 milimetrów .Pozdrawiam postaram się o lepszą tabliczkę to wstawię fotkę.
    tom.pk
    Poziom 13  
    Wracając do opłacalności ogrzewania podaję wartości opałowe różnych nośników energii:

RODZAJ PALIWA
    WARTOŚĆ OPAŁOWA
    WĘGIEL KAMIENNY

24 MJ/kg
    KOKS

27 MJ/kg
    OLEJ OPAŁOWY

42 MJ/kg
    GAZ ZIEMNY

31 MJ/m3
    GAZ PŁYNNY-PROPAN

45,6 MJ/kg
    GAZ PŁYNNY- PROPAN-BUTAN

45,2 MJ/kg
    ENERGIA ELEKTRYCZNA

3,6 MJ/kWh

Ogrzewanie energią elektryczną jest i będzie najdroższe,ale zarazem najwygodniejsze.
    zohen
    Poziom 16  
    kuba101vip napisał:
    A jam pyanie na alegro mozna kupic taką ''amerykanke'' http://www.allegro.pl/item485315224_pradnica_elektrownia_wiatrowa_500_700_w_250_obr.html

Czy do niej mógłbym podłączyc bezposrednio grzałke
    na prąd stały 48v 300w?
    a moze normalną grzałke na 220v?
    Wogóle czy da sie cos podłaczyc bezposrednio,zeby nie spalic prądnicy?

Normalna grzałkę 230 V - spoko. Wiem, bo mam takie rozwiązanie z tym, ze przekaźnik podłącza kolejną grzałkę równolegle przy silnym wietrze. Po wietrznej nocy w baniaku 300l jest wyraźny wzrost temperatury (5 - 10 stopni)
    zohen
    Poziom 16  
    Niezła ściema!!! Przy tych rozmiarach rotora może być max. kilka watów, przy silnym wietrze!
    sylwek9999
    Poziom 17  
    "Specyfikacja na 24 godziny pracy
    12V Charge rate per 24 hours

Start ( 2,0 m /s ) = 3 Ah
    10 mph (4.5 m /s) = 6 Ah
    20 mph (9.0 m /s) = 16 Ah
    30 mph (13.5 m /s) = 40 Ah"
    jest podane ile energii da w ciągu 24 godzin,a to na czerwono to moc przetwornicy
    zbigmaz1
    Poziom 18  
    tom.pk napisał:
    Wracając do opłacalności ogrzewania podaję wartości opałowe różnych nośników energii: .......
    ......
    .....
    Ogrzewanie energią elektryczną jest i będzie najdroższe,ale zarazem najwygodniejsze.

A czy przeliczałeś to na sprawność pieców w których to ma być palone? Czy już wiesz ile litrów ciepłej wody to ci da? Tu jest 99,99% sprawności bez żadnej ściemy. Nic więcej nie grzejesz tylko wodę, nie jakieś grzałki czy odzyski ciepła ze spalin (kondensacyjne do 110%) lu jeszcze inne wynalazki. Proste i bez żadnej obsługi i tanie na czym mi zależało.
    Tak jak wcześniej pisałem Nikogo nie przekonuję do tego kociołka bo każdy ma swój rozum i umie liczyć co dla niego jest odpowiednie.
    Ja musiałem stworzyć swoje ogrzewanie i po mojej kalkulacji wyszło mi najtaniej. A tak na marginesie czy wiesz ile kosztuje założenie zbiornika na propan-butan? Albo cała instalacja na olej opałowy ze zbiornikami? Ja nie mam smrodu ropy, nie boję się gazu, nie mam smrodu dymu a i pomieszczenia w piwnicy mogę wykorzystać na inne cele. Czas który miałbym poświęcić na palenie w piecu lub dozór mogę poświęcić na budowanie wiatraka lub jeszcze co innego. Dlatego jeszcze raz piszę że : Nikogo nie przekonuję do tego kociołka bo każdy ma swój rozum i umie liczyć co dla niego jest odpowiednie.
    krystek66
    Poziom 13  
    Sylwek9999
    ale pisze tez że cyt.
    Komplet zawiera:
    - elektrownia 12v / 400w
    sylwek9999
    Poziom 17  
    tak nie napisałem że cytat,no tak podają i jak ktoś nie doczyta to sie natnie i szuka tych 400w

Dodano po 14 [minuty]:

chwyt marketingowy, zobacz jaką popularnością sie cieszy aukcja
    greenpeace
    Poziom 23  
    E... Panowie, wystarczy policzyć - jest podana wysokość i szerokosć turbiny z aledrogo. 0.26mx0.6m=0.156m2 i wszystko jasne. Teraz łatwo obliczyć moc.

Dzisiaj wybuchł mi NE555 w drugim stopniu zabezpieczenia. Bardzo dziwne. W dodatku odczułem ogólnoświatowy kryzys również w moim mieście. W żadnym elektroniku nie ma 555 a wiatr spory. Dla bezpieczeństwa akumulatorów i elektroniki, bo wskazówka zatrzymuje się na końcu skali amperomierza, odłączyłem układ do przełączania gwiazda-trójkąt, dodałem dodatkowy akumulator i podłączyłem dodatkową żarówkę 12V/100W pod prądnicę. Może te 555 znajdę u kolegów.
    R41
    Poziom 19  
    Greenpeace Gdybyś napisał nieco wcześniej to bym załatwił ci to do południa i wysłał a tak to dopiero mogę to załatwić w poniedziałek rano
    romanbem
    Poziom 17  
    Witam wszystkich.
    Zamiast zajmować się wyważaniem otwartych drzwi napiszmy do Pana Pająka w Nowej Zelandii i zamówmy po kilka kompletów "grzałki sonicznej"
    ze sprawnością 2000 %.Ja na początek wziąłbym ze 100 szt. za gotówkę lub 100 000 na przedłużony okres płatności.
    Myślę, że rozeszły by się jak chrupiące bułeczki pewnego ministra. Najgorsze jest tylko to, że jakaś nie znana ale za to bardzo mocna siła zabrania tym facetom na antypodach podjęcia produkcji tego cudownego wynalazku. Może niech P.Pająk wróci do Polski bo u nas na pewno żadna tajemnicza siła nie będzie zabraniać produkcji tego cuda.
    Niech żyje spiskowa teoria dziejów.
    krystek66
    Poziom 13  
    sylwek9999
    Otrzymałem odpowiedź od Gościa z Allegro.Turbina osiąga noc 400Wat przy 50km/h czyli ok 14m/sek prawie jak halny,ale przy tej powierzchni turbiny jest to nie realne
    adam20
    Poziom 16  
    krystek66
    Ściema i jescze raz ściema z tą turbiną- w życiu nigdy nikt mi nie wmówi, że z takiego maelństwa wyciąga on 400W. nie ma szans ani takich bajek. zupełne science fiction.
    ewentualnie pomylił się o jedno zero do przodu :)
    kamilb9
    Poziom 13  
    Ale dr Spidermana przecież chyba wyrzucili z Politechniki Wrocławskiej za te jego teorie