Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrownia Wiatrowa budowa domowym sposobem cz.1 (Archiwum)

dzik6 30 Lis 2008 07:54 4813796 12804
  • Metal Work Pneumatic
  • Metal Work Pneumatic
  • #11526 30 Lis 2008 15:57
    ja_genius
    Poziom 17  

A świstak siedzi i zawija TO w sreberka! Strasznie sprytnie jest to wszystko ujęte i przedstawione. Ja tam wolę pozostać na mechanice Newtona. Telekineza i telemechanika mało mnie przekonuje.

• #11528 30 Lis 2008 16:22
    kamilb9
    Poziom 13  

Ale skoro wielki wynalazca taki jak Tesla twierdził że energia jest wokół nas wszędzie - trzeba ją umieć tylko wykorzystać, to urządzenia free energy pewnie istnieją ale to nie temat o nich choć poniekąd tak...

• #11529 30 Lis 2008 17:07
    ziom012
    Poziom 12  

do zgg
    napisz jeszcze o energi Kaszpirowskiego możliwej do pozyskania z telewizora
    pozdro

• #11531 30 Lis 2008 17:52
    papaj100
    Poziom 10  

Elektrownia Wiatrowa budowa domowym sposobem cz.1 (Archiwum)

Dodano po 3 [minuty]:

Tabliczka wyżej opisanego silnika. Średnica wirnika 124 mm, długość 150 mm, co z tego osiągnę. Za pomoc dziękuje. Pozdrawiam

• #11534 30 Lis 2008 19:03
    robek72
    Poziom 11  

Witam
    Z pewną nieśmiałością chciałbym zwrócić uwagę na temat tego wątku.
    Nie słyszałem o turbinie wiatrowej Lema, Pająka czy Kaszpirowskiego.
    PANOWIE! Jeśli ktoś zada banalne pytanie w temacie mieszacie go z błotem albo odsyłacie do podstawówki a sami p......cie o farmazonach, miast dzielić się spostrzeżeniami i doświadczeniem w BUDOWIE MAŁEJ ELEKTROWNI WIATROWEJ DOMOWYM SPOSOBEM. Oczywiście jest bardzo dużo pomocnych postów ale niektóre przyprawiają o zawrót głowy i nie tylko.
    pzdr

• #11536 30 Lis 2008 19:34
    zohen
    Poziom 16  

jezeli sama dyskusja o budowie małej elektrowni wiatrowej powoduje takie fiksacje intelektualne jak powyzsze na temat energii z niczego, to zaczynam wierzyć babom ze wsi skarżącym się, że od tych wiatraków kury znoszą kwadratowe jaja.

• #11537 30 Lis 2008 19:47
    ostanislaw
    Poziom 16  

Przyznam że nie czytałem całego artykułu na temat "Od prózni do tarana.doc" Przeczytam w wolnym czasie. Ale mam coś do powiedzenia na temat "tarana wodnego" bo takowy kiedyś zbudowałem. Nie ma tam żadnych tajemniczych sił jest wykorzystana tylko energia kinetyczna rozpędzonej wody. Jest to dobra alternatywa dla kogoś kto ma w swojej okolicy strumień (rzekę) ze spadkiem co najmniej 1m. Może być przydatny do pompowania wody rzecznej( za friko) a więc do zasilania fontann napełniania basenów itp. Moje urządzenie zadziałało ale do pełnej sprawności wymagało jeszcze podłączenia (kupienia) 50m węża o średnicy 50mm. Ponieważ nie mam u siebie strumienia to nie byłem zainteresowany w inwestowanie w to urządzenie. A kolegę dla którego to zrobiłem po prostu nie było stać na zakup i tak urządzenie chyba wylądowało na złomie.

http://ostan.50webs.com/
    Pod tym linkiem jest 5 zdjęć mojego urządzenia.

• #11538 30 Lis 2008 19:51
    ziom012
    Poziom 12  

do zgg
    "...wirujący strumień wody zmusza cześć energii cieplnej molekuł będący wewnętrzną energia strumienia, do pozostania w wirującym strumieniu, ma przechodzić w energie kinetyczna ruchu w kierunku prostopadłym do stycznej prędkości skręcania wokół osi wirującego strumienia. Ostatniego wymaga prawo zachowania momentu ilościowego ruchu strumienia. A prawo zachowania impulsu wokół jego osi wirowania wymaga, by przy tym pojawił się przeciwpotok, lub powstało osiowe promieniowanie fotonów lub neutrina, kompensujące zmiany wydłużonego impulsu strumienia."

a jak to nazwać ?
    pozdro

• #11540 30 Lis 2008 20:10
    tomgart
    Poziom 25  

W całym tym taranie to nie ma żadnego cudu, z grubsza biorąc zachodzi przemiana energii potencjalnej w kinetyczną i na odwrót. Jak ktoś pisze że coś takiego nie może działać to chyba nie skończył podstawówki. Oczywiście cudów nie ma i ilość wody którą uda się podnieść na wyższy poziom jest mniejsza od ilości wody jaka przepływa w rurociągu.

• #11541 30 Lis 2008 20:31
    ziom012
    Poziom 12  

do zgg
    z teorii wiecznego silnika molekularnego cd.
    "...znaczy to, że będące nosicielami oddziaływań sekretnych niskoenergetyczne wirujące (dysponujące spinem) neutrina mogą odlecieć od nas w przyszłość, i zostać tam transcendentalnymi, kręcić się do tyłu zarówno w przestrzeni jak i w czasie."

to jest dobre
    pozdro

• #11542 30 Lis 2008 21:08
    ja_genius
    Poziom 17  

Hmmmm, jedna rzecz wyjaśniła się ponad wszelką wątpliwość: w teatrze i polityce sezon ogórkowy jest latem, a w budowie MEW-na przełomie listopada i grudnia! :lol:

• #11543 30 Lis 2008 21:31
    sylwek9999
    Poziom 17  

ja_genius napisał:
    Hmmmm, jedna rzecz wyjaśniła się ponad wszelką wątpliwość: w teatrze i polityce sezon ogórkowy jest latem, a w budowie MEW-na przełomie listopada i grudnia! :lol:

nic nie wnosisz do tego tematu to po co piszesz,a program wiatrak odpaliłeś może popracuj nad nim bo przecież instrukcja jest bardzo skomplikowana.
    pozdrawiam

• #11544 30 Lis 2008 22:05
    tomgart
    Poziom 25  

Odbiegając znów nieco od tematu: Tak jak napisałem powyżej, każdy kto choć ma elementarne pojęcie o fizyce wie że sprawność żadnego urzadzenia nie może być większa niż 100% ajeżeli tak mu wychodzi to znaczy że urządzenie korzysta z jakiegoś dodatkowego źródła energii o naturze niekoniecznie obecnie znanej. I to implikuje moje drugie stwierdzenie że może my obecnie patrzymy na Dr Pająka (pomijając oczywiście całą jego otoczkę ideologiczną ;) ) i jemu podobnych jak w średniowieczu patrzono na Kopernika, Galileusza itd.
    Proszę spojrzeć na Leonardo da Vinci - teraz mówi się że jego projekty wyprzedziły epokę w której żył.
    Jestem raczej twardo stąpającym po ziemi człowiekiem, (wykładam nauki ścisłe) ale nie mam klapek na oczach jak koń ;)
    P.S. Jeśli ESA coś prezentuje na swojej stronie to coś jest na rzeczy. Dzięki ZGG za link.

• #11545 30 Lis 2008 22:09
    romanbem
    Poziom 17  

Tak mnie koledzy skołowaliście nadmiarem różnych wynalazków,że całkiem zgłupiałem i nie wiem za co sie mam teraz brać. Zaznaczam, że na naukę już dość późno w moim przypadku. ;-)

• #11546 30 Lis 2008 22:12
    tomgart
    Poziom 25  

Za elektrownię wiatrową. To musi działać. No i wiadomo jak i dlaczego ;)

• #11547 30 Lis 2008 22:35
    sylwek9999
    Poziom 17  

tomgart,z gościem z cykarzewa widziałem się niedawno i jak chcesz kontakt to mogę zrealizować .jak nie masz do tej pory.jego elektrownia nadal leży

• #11548 30 Lis 2008 22:40
    ziom012
    Poziom 12  

do tomgart
    zgoda, ale Leonardo nie wypisywał bredni o "nosicielach oddziaływń dyskretnych", no bo niby skąd wiadomo, że kręcą się do tyłu, jeżeli są transcendentalne ?
    pozdro

• #11549 30 Lis 2008 22:43
    tomgart
    Poziom 25  

Co tydzień tamtędy przejeżdzam. Z 2 razy juz stała.
    Ciekaw jestem jakiej wielkości ma łopaty ( głupio przez płot zaglądać ;)) i jaką prądnicę (amerykanka, silnik od Franii itp) i ile z niej może uciągnąć.
    Sam się przymierzam do zbudowania wielołopatowca o podobnych rozmiarach jak w cykarzewie,ale bardziej podobnego do stwora jaki stoi koło baru z kebabami koło DK1 (za McDonaldem)

Do ZIOM12 Jeszcze nie przebrnąłem przez ten traktat filozoficzny ;) więc pozwól ze się nie wypowiem na razie ;)

• #11550 30 Lis 2008 22:57
    papaj100
    Poziom 10  

Do kolegi ZGG zdięcia silnika zamieściłem na stronie 382 post z 28 listopada godzina 18:07 .Proszę o zerknięcie i o opinię .Pozdrawiam .

Szukaj w 5mln produktów