Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrownia Wiatrowa budowa domowym sposobem cz.1 (Archiwum)

dzik6 23 Sty 2009 18:11 4875191 12804
    LESLAWP
    Poziom 9  
    Mam zapytanie do kogos z doswiadczeniem przy budowie amerykanek, interesuje mnie tylko 1 fazowa na 220v ,ok 200 rpm, od czego zaczac i czy realne jest wykonanie takiego ustrojstwa
    z gory dziekuje za kazda informacje.
  • Computer Controls
    ja_genius
    Poziom 17  
    TKRad napisał:
    Witam
    Regulacja kąta natarcia przy wykorzystaniu uchwytu tokarskiego. Wyobrażam to sobie tak jak na obrazku - zastosowanie sprężyn. Myślę że można by też wykorzystać sprężyny oczkowe nawinięte na pręty łączące łopatę z uchwytem.

Jasne! Ale gdzie ten obrazek?
    zohen
    Poziom 16  
    TKRad napisał:
    Witam
    Regulacja kąta natarcia przy wykorzystaniu uchwytu tokarskiego. Wyobrażam to sobie tak jak na obrazku - zastosowanie sprężyn. Myślę że można by też wykorzystać sprężyny oczkowe nawinięte na pręty łączące łopatę z uchwytem.

Tk, "odpuść sobie" - to jest zupełnie nie realna koncepcja! Przyjrzyj się głowicy i zobacz jak są "ułożyskowane" śruby nastawne, do których musiałbyś przymocować łopaty.
    jacek mocek
    Poziom 11  
    Witam trafia mi się 12 metrowy z czasów PRL-u ma 12 metrów wysokości zrobiony z kątownika 50 żebra z drutu stan masztu dobry gość chce 1000zł czy warto Pozdrawiam
    Dromen
    Poziom 2  
    Witam wszystkich

Trzy tygodnie zajęło mi przeczytanie waszej twórczości . Jest dużo ciekawych pomysłów , lecz niektóre powracają jak bumerang (były wałkowane po kilka razy) . Duzo materiałów sobie zapisałem(zdjęć ,opisów) .Myślę ze nie będę miał problemów z budowa swojej malej elektrowni wiatrowej.

Pozdrawiam

PS W razie co jesteście na forum :P
    procesor3d
    Poziom 11  
    ta sprawa to kompletna porażka,urzad skarbowy RP juz zaciera łapki, odnośnie alternatora proponuje wykorzystać sprzęt z wagonów kolejowych,całość alternator + regulator napięcia są w jednym,na złomach w stolicy jest tego pełno.
    jonczyjozef
    Poziom 10  
    Witaj
    Mysle ze tak,bo jezeli policzyc koszty materialu i robocizna
    tochyba drozej wyjdzie.
  • Computer Controls
    sylwek9999
    Poziom 17  
    procesor3d,mówisz że RP opodatkuje przydomowe elektrownie wiatrowe ?a jak, podatek od ilości łopat czy średnicy koła wiatrowego
    baks2601
    Poziom 12  
    Witam.
    Nie często zabieram głos.
    Wtrącę jednak kilka zdań dotyczących uchwytu tokarskiego gdyż forum niepotrzebnie jest zaśmiecane. Mogę tylko powiedzieć, że twórca tego pomysłu chyba uchwytu na oczy nie widział. Nie da się przenieść siły sprężyn ze szczęk w kierunku odwrotnym. Nie pozwala na to jego konstrukcja gdyż z założenia napęd jest samohamowny. To tak jak by chcieć napędzać przekładnię ślimakową w odwrotną stronę.O gniazdach na klucz już nie będę sie wypowiadał, gdyż nie widzę aby mogły one przenieść siły odśrodkowe a o możliwościach dostosowania tego elementu nie wspomnę. Proponuję sięgnąć do sprawdzonych już rozwiązań sterowania kątem zaklinowania łopat.
    Akrzy74
    Poziom 39  
    Witam wszystkich.
    1- Utworzenie całkiem nowego działu nie wchodzi w grę.
    2- Bardziej skłaniam się do utworzenia "Subforum" w naszym dziale , jednak nie tylko do mnie należy ta decyzja.
    3- Przedstawiona propozycja dwóch pod działów-
    Wiatrak i Prądnica
    - wg. mnie ma sens.
    4- Napisałem wcześniej że ten wątek będzie zamknięty- to nie znaczy że usunięty z forum. Wszystkie informacje zostaną zachowane- bez możliwości dopisywania postów.
    5- Równie dobrze można utworzyć dwa nowe wątki Wiatrak oraz Prądnica, z odnośnikami do tematu GŁ. /zamkniętego/.

Cytat:
    Tak zgadza się, tylko że MODERATOR musiał by być "omnibusem" od aerodynamiki - mechaniki - elektryki - elektroniki, plus elementy meteorologii i prawa budowlanego !!!

Dlatego liczę na doświadczonych użytkowników- przycisk zgłoś raport nie gryzie. Pomagajmy sobie nawzajem.
    daniel06 napisał-
    Cytat:
    być może jeszcze
    Forum elektroda.pl Strona Główna -> Elektrownie wiatrowe -> Pierdoły

Jeśli ktoś chce sobie podyskutować, to w takim razie odsyłam na forumowy czat- link w prawym górnym rogu.

Dziękuję wszystkim za wyrażone opinie i propozycje.
    daniel06
    Poziom 12  
    zbigmaz1 napisał:
    daniel06 napisał:
    ........
    zamiast tak jak obecnie: (...)[/b]

I kto to zrobi? To jest robota na ładnych parę tygodni po 12 godz. dziennie.
    ...

nie chodziło o "konwersję" istniejącego wątku na nowy dział forum (przecież to praktycznie niemożliwe - kto by to zrobił?)

ja odniosłem się tylko do propozycji utworzenia nowego wątku (co byłoby tylko rozwiązaniem zastępczym) bo nowy wątek z czasem rozrósł by się do rozmiarów obecnego, więc nic by to nie dało)

więc zamiast nowego wątku zaproponowałem, nowy "czysty" (tj. bez zawartości ) dział na forum

do Akrzy74: skoro nowy dział nie jest możliwy, to jeśli jest możliwe utworzenie subforum - to również jak najbardziej spełni swoją rolę, generalnie chodzi o to, by można było tworzyć nowe wątki (tylko w ten sposób jest możliwy jakikolwiek ład) a ograniczenie z góry tematu do przykładowo dwóch wątków mogłoby dałoby rezultat taki, że zamiast mieć jednego wątku z 400 stronami, mielibyśmy dwa po 200 stron
    Akrzy74
    Poziom 39  
    Decyzja jest taka że Subfora odpadają.
    Temat zostanie zamknięty- czyli nie będzie możliwości pisania w nim, będzie w nim link do nowego tematu. Nowy temat z linkiem do zamkniętego.
    I jeden temat, a nie dwa.
    Budowa małej elektrowni wiatrowej domowym sposobem cz. 1 /zamknięty/
    Budowa małej elektrowni wiatrowej domowym sposobem cz. 2 /utworzony/

Przypominam, że na forum już jest temat "elektrownia wiatrowa- śmigła"

Liczę na Waszą pomoc w temacie.

Ps. Biorę jeszcze pod uwagę zamknięcie pierwszego, i zamiast utworzenia drugiego, utworzyć dwa zwykłe tematy: Prądnice..., Wiatraki...Tylko jaka pewność że fachowcy będą udzielali się tu i tu...
    Tutaj jest po prostu potrzebny zdrowy rozsądek piszących.
    daniel06
    Poziom 12  
    Akrzy74 napisał:
    Decyzja jest taka że Subfora odpadają....

dlaczego?
    Akrzy74
    Poziom 39  
    Cytat:
    dlaczego?

Potrzebna by była reorganizacja forum- na razie jest to nie możliwe z przyczyn technicznych :| "siła wyższa forum".
    Jeśli się nadarzy taka okazja to z pewnością się to stanie.

Ps. Oczywiście posty związane z moimi pytaniami w tej kwestii zostaną usunięte z tego tematu. :D
    adam20
    Poziom 16  
    Akrzy74-
    jeśli moje skromne zdanie sie liczy= jestem bardziej za otwarciem dwóch tematów- fachowcy od prądnic mogliby skupic się na nich- zaś specjaliści od śmigieł, aerodynamiki na drugim temacie, tylko dobrze byłoby gdyby istniało na forum dogodne połączenie pomiędzy tymi dwoma tematami( coś w stylu ikonki przy nazwie danego tematu która by odsyłała nas do drugiego tematu), no chyba ze zostałoby nam tylko porobić sobie zakładki z nimi.
    06061947
    Poziom 28  
    adam20
    Witaj, liczy się jak najbardziej, przedstawiłem ten problem Modowi na PW, szkoda że nie udziela się Kol. J. Węglorz, byłby idealny dla wątku "elektryki"
    Ale to moja opinia!
    GW
    greenpeace
    Poziom 23  
    Oki temat można zamknąć, ale nic z niego nie usuwać. Inaczej praca Kol. BassMan-SND (spis treści) pójdzie na marne.
    Spis treści do pobrania na mojej stronie.

Idąc dalej jeśli spis treści znajdzie się na początku tematu to wcale nie trzeba będzie go zamykać.
    Problem leży zupełnie gdzieś indziej - mało kto dziś czyta - jeszcze mniejszy odsetek czyta ze zrozumieniem. Pytania na które padły odpowiedzi i tak się pojawią i z tym nie da się walczyć - mamy po prostu leniwych użytkowników

Oczywiście spis treści nie zginie i znajdzie swoje zastosowanie. Można go znależć również w temacie na str....do której mi sił starczyło aby doczytać. [Akrzy]
    jacek mocek
    Poziom 11  
    Wtam chcę złożyc podanie do gminy o wydanie pozwolenia na postawienie masztu o wys 12m czy pisać że to do elektrowni wiatrowej i jak zformułować podanie .Proszę o pomoc Pozdrawiam
    greenpeace
    Poziom 23  
    jacek mocek: Nie ma czegoś takiego jak pozwolenie od gminy na budowę masztu.
    Jeśli maszt będzie miał fundament to musisz posiadać wszystkie dokumenty niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę, m.in: aktualną mapkę od geodety, projekt, dokumentację od producenta. Na ich podstawie gmina może wydać ci pozwolenie na budowę.
    Czy maszt będzie miał fundament?
    kuba101vip
    Poziom 13  
    Do turbo haker
    Widze ze prace idą do przodu,magnesów jeszcze nie zamontowałęś.A powiedz mi jak możesz oczywiście?czy cały prąd bedziesz dawał na grzałe?
    sylwek9999
    Poziom 17  
    generalnie jest tak że "możemy" postawić sobie wszystko do momentu gdy ktoś życzliwy nie doniesie do nadzoru,a takich jest sporo,kiedyś słyszałem taki patent,mianowicie żeby maszt przytwierdzić do drogowych płyt betonowych położonych na gruncie,tylko pytanie czy nadzór budowlany nie uzna tych płyt za fundament.
    tu jeszcze taka ciekawostka wyrok WSA
    http://orzeczenia.nsa.gov.pl/cbo/do/doc?d=222C75F2C8E5AEBF57958DE9AEB2107463AF187E
    greenpeace
    Poziom 23  
    Żadna ciekawostka. Słup ma fundament więc konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę.
    wichura 79
    Poziom 12  
    Czyli mam rozumieć że jak zrobię sobie wylewkę 2x2m i na tym postawię słup na np. 3 nogach i przymocuję odciągami to nie potrzebuję pozwolenia :) :) ;)słup będzie tylko sobie stał na betonie :)
    sylwek9999
    Poziom 17  
    greenpeace,jako ciekawostkę chodziło mi o to co w tym linku,tam było że konstrukcja stanowiła całość i nie było wyodrębnionego fundamentu.
    a z tymi płytami to masz racje nie przejdzie,maszt jest na nich oparty i stanowią fundament
    jacek mocek
    Poziom 11  
    Dziękuje za odpowiedi zrezygnuje jednak z masztu wywale 1000zł na maszt beton na fundament dzwig żeby go położyc transport 10km znowu dzwig żeby postawic .jest to za duży koszt skoro za jakiś czas może przyjśc jakiś urzędas i nakaże rozbiórkę .Mam budynek 6m wysokości zamontuje EW na jego szczycie co wy na to POZDRAWIAM
    adam20
    Poziom 16  
    jacek mocek co do posiawienia na szczycie budynku- jeśli masz solodne ściany- nie boisz się drgań, a z czym tez związanych odgłosów niosących sie po całym budynku, to nic nie stoi na przeszkodzie zamontowania tam wiatraka, jednak to pomysł dość ostateczny. a jakiej wielkości to śmigło masz zamiar montować- na amerykankę czy pralkowca?