Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

XBOX zakłócenia obrazu HD przez component

pitero98 06 Mar 2014 18:16 2772 7
    pitero98
    Level 10  
    Witam serdecznie.
    Zamówiłem kabel component do Xboxa pseudo HQ z allegro ( do wyboru miałem aż jeden ) . W konsoli zainstalowałem XMBC który niby niweluje problem Pal/Ntsc. Po podłączeniu przez component konsola wystartowała w niskiej rozdzielczosci w Palu ( 420p 720p i 1080 w ustawieniaach było zablokowane) użyłem programu enigma i przełączyłem ręcznie na tryb ntsc i konsola wystartowała w wyższej rozdzielczosci jednak na ekranie pojawiły się paskudne zakłócenia

Mortal w wersji ntsc który niby obsługuje 720p wygląda juz nieco gorzej

Ma ktoś pomysł o co chodzi ? czy to wina HQ kabla z allegro ?
    JohnyB1986
    Level 19  
    Napisz jaki model i sprawdź z innym przewodem. Kable nawet te tanie powinny działać, ale bez sprawdzenia organoleptycznego również gniazd hdmi nic nie można wykluczyć. Sprawdź czy manipulowanie samymi końcówkami coś zmienia. Jakie okoliczności pojawienia się problemu.
    pitero98
    Level 10  
    zauważyłem ze zakłócenia są silniejsze jak przyłoze kabel do ekranu telewizora ( czyli pewnie wina ekranowania kabla) mortal jednak dalej sie błędnie wyswietla w 720p . jest jakis ratunek dla tego kabla ? model TV to LG 42pc51
  • Helpful post
    MrMajst3r
    Level 22  
    Zakłócenia są spowodowane prawdopodobnie kiepską jakością kabla.

Jeżeli na wspólnej listwie zasilającej masz jakieś inne urządzenia (komputer, itp) to odłącz je na czas grania.

Mortal Kombat ma problemy z 720p, wyłącz tą opcję (zostaw tylko 480p) i gra powinna działać normalnie.
    pitero98
    Level 10  
    dziękuje bardzo za odpowiedz . Właśnie gdzieś tez to wyczytałem na zagranicznych forach . Kurde miałem pecha bo to pierwsza gra którą odpalałem na xboxie w wyższej rozdzielczosci i akurat trafił sie problem . a co do kabla czy jest szansa na poprawienie jego ekarnowania ? ktoś mi podpowiadał ze mozna owinąć folią aluminiową i zaizolować ? kurde nie wiem gdzie dostać kabel lepszej jakości bo to jedyny jaki udało mi się znaleźć. Były kable Component produkowane przez microsoft przeznaczone na rynek usa?
    MrMajst3r
    Level 22  
    Na Ebayu może znajdziesz oryginalny Microsoft HD AV Pack, ale to raczej spory wydatek.

Były też kable innych firm, np. XCM, Monster, niestety również trudno dostępne.

Najtańszym sposobem na uzyskanie przyzwoitego obrazu jest samodzielnie wykonanie kabla (przeróbka oryginalnego kabla composite). Trzeba rozebrać wtyczkę i przelutować przewody na odpowiednie piny (sygnał YPrPb) oraz dolutować cinche z dźwiękiem (stereo i/lub coaxial 5.1).
    http://www.gamesx.com/avpinouts/xbox.htm
    http://www.bigmech.com/misc/xbox_ntsc2comp/
    pitero98
    Level 10  
    faktycznie nie wiem czy to ma sens bo to juz raczej wiekowy sprzęt i nie ma sensu pakować w niego tyle pieniędzy , przeróbka kabla wydaje sie być całkiem ciekawa. Boje się tylko , że przerasta moje manualne zdolności i zniszcze tylko kabel. Są szanse na poprawienie jakosci tego co mam ? sposób z folią aluminiową nie zadziała ?
    MrMajst3r
    Level 22  
    Przeróbka nie jest trudna, ale wymaga nieco doświadczenia w lutowaniu - piny we wtyczce są dosyć małe.

Nie sądzę aby sposób z folią aluminiową przyniósł jakiś pozytywny efekt - ekran musi być połączony z masą urządzeń.