Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP M401DN Pro 400 zacina papier przy dupleksie

sebudin 06 Mar 2014 18:21 5163 6
 • #1
  sebudin
  Level 13  
  Witam
  Mam drukarkę HP pro 400- M401DN , Drukarka przy wydruku dwustronnym zacina papier w szufladzie dupleksu. Drukarka drukuje pierwszą stronę --> wciąga kartkę z powrotem (kartka wraca szczeliną w dupleksie) i wchodzi z powrotem do bębna, niestety tam nie dociera, wchodzi ok 3 cm w szczelinę prowadzącą do do bębna. Na wyświetaczu pokazuje się błąd zacięcia papieru w obszarze kasety...., usterka występuje co kilka kartek. Papier się nie zagina, wystarczy otworzyć i zamknąć pokrywę tonera i kartka wychodzi górą.
  Co zrobiłem: wyczyściłem wszystkie gumy odpowiedzialne za transfer papieru, podmieniłem kasetę drukującą (mimo , że tam papier nie dociera), zmieniłem papier na pollux, dźwigienka w dupleksie wyciągnięta (ustawienie A4), przedmuchałem kompresorem, ciał obcych brak.
  Fota 1 przedstawia tył drukarki i zablokowany papier, foto 2 -po wyciągnięciu kasety z papierem i opuszczeniu ramki dupleksu.
 • #2
  krzysiekimp
  Level 11  
  Witam,
  mam ten sam problem z drukareczką co kolega, może udało się komuś rozszyfrować problem?
 • #3
  sebudin
  Level 13  
  Kolego, z tego co pamiętam winny był czujnik z tyłu drukarki który odpowiadał za sygnał lub jego brak przy cofnięciu kartki do duplexu, nie odbijał za każdym razem, nie pamiętam czy przesmarowanie jego chwytaków czy też zawinięcie sprężyny o dodatkowy zwój pomogło. Czyjnik jest z tyłu drukarki na wyjściu z fusera lub pod nim.
 • #4
  krzysiekimp
  Level 11  
  Witam.
  dzięki kolego Sebudin za podpowiedź. Miałeś rację, problemem była zapadka czujnika odpowiedzialna za sprawdzenie pozycji kartki. Nie za każdym razem wracała. Pozdrawiam
 • #5
  kropek9191
  Level 1  
  Witam serdecznie, jestem nowy, założyłem konto na potrzeby tego tematu. Znalazłem tematy podobne do tego ale potrzebuję pomocy w sprawie odnalezienia czujnika który się zacina. Kolega sebudin o tym pisał.
 • #6
  rys57
  Moderator
  kropek9191 wrote:
  Kolega sebudin o tym pisał.

  Połączyłem tematy.
 • #7
  sebudin
  Level 13  
  rozwiązany.