Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP M401DN Pro 400 zacina papier przy dupleksie

sebudin 06 Mar 2014 18:21 5163 6
    sebudin
    Level 13  
    Witam
    Mam drukarkę HP pro 400- M401DN , Drukarka przy wydruku dwustronnym zacina papier w szufladzie dupleksu. Drukarka drukuje pierwszą stronę --> wciąga kartkę z powrotem (kartka wraca szczeliną w dupleksie) i wchodzi z powrotem do bębna, niestety tam nie dociera, wchodzi ok 3 cm w szczelinę prowadzącą do do bębna. Na wyświetaczu pokazuje się błąd zacięcia papieru w obszarze kasety...., usterka występuje co kilka kartek. Papier się nie zagina, wystarczy otworzyć i zamknąć pokrywę tonera i kartka wychodzi górą.
    Co zrobiłem: wyczyściłem wszystkie gumy odpowiedzialne za transfer papieru, podmieniłem kasetę drukującą (mimo , że tam papier nie dociera), zmieniłem papier na pollux, dźwigienka w dupleksie wyciągnięta (ustawienie A4), przedmuchałem kompresorem, ciał obcych brak.
    Fota 1 przedstawia tył drukarki i zablokowany papier, foto 2 -po wyciągnięciu kasety z papierem i opuszczeniu ramki dupleksu.
    krzysiekimp
    Level 11  
    Witam,
    mam ten sam problem z drukareczką co kolega, może udało się komuś rozszyfrować problem?
    sebudin
    Level 13  
    Kolego, z tego co pamiętam winny był czujnik z tyłu drukarki który odpowiadał za sygnał lub jego brak przy cofnięciu kartki do duplexu, nie odbijał za każdym razem, nie pamiętam czy przesmarowanie jego chwytaków czy też zawinięcie sprężyny o dodatkowy zwój pomogło. Czyjnik jest z tyłu drukarki na wyjściu z fusera lub pod nim.
    krzysiekimp
    Level 11  
    Witam.
    dzięki kolego Sebudin za podpowiedź. Miałeś rację, problemem była zapadka czujnika odpowiedzialna za sprawdzenie pozycji kartki. Nie za każdym razem wracała. Pozdrawiam
    kropek9191
    Level 1  
    Witam serdecznie, jestem nowy, założyłem konto na potrzeby tego tematu. Znalazłem tematy podobne do tego ale potrzebuję pomocy w sprawie odnalezienia czujnika który się zacina. Kolega sebudin o tym pisał.
    rys57
    Moderator
    kropek9191 wrote:
    Kolega sebudin o tym pisał.

Połączyłem tematy.
    sebudin
    Level 13  
    rozwiązany.