Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP f4580 - Po wymianie kartridża zamiennika miga dioda E - błąd E

wisniowy14 06 Mar 2014 22:22 4017 6
  • #1 06 Mar 2014 22:22
    wisniowy14
    Poziom 10  

Dobry wieczór,
    Zakupiłem do mojej drukarki nowy zamiennik tuszu czarnego 300xl firmy black point za 99 zł w Media Markt.
    Po wymianie kartridża drukarka działała na początku wydrukowała parę stron. A teraz mruga błąd "E". Jak włożę stary kartridż to przestaje świecić błąd, ale drukarka nie działa, nie drukuje. Nawet na pusto.- Zawsze jak tuszu było krytycznie mało, albo w ogóle nie było to drukarka drukowała- choćby na sucho. A raz za kiedy bardzo powoli weźmie kartkę potrzyma ją parę minut, potem znowu coś ruszy i tak zależy od sytuacji- to wszystko na starym pustym kartridżu- zamienniku, który był napełniany kilka razy. Jak włożę znowu ten nowy BlackPoint 300xl to znowu mruga E i nawet nie reaguje na polecenia wydrukowania/kopiowania/testowej strony itp.

0 6
  • Pomocny post
    #2 07 Mar 2014 00:55
    krystian k
    Specjalista - kserokopiarki

Wymień na kolejny tusz ale oryginalny bo te z blackpointa hp 300 , 301 są regenerowane i dlatego nie drukuje

2
  • #3 07 Mar 2014 15:50
    wisniowy14
    Poziom 10  

ale dziwne jest to że na starym tuszu też wariuje.

0
  • Pomocny post
    #4 08 Mar 2014 07:25
    BOBBY1234
    Poziom 14  

Przyczyną problemów mogą być brudne lub zaśniedziałe miedziane styki którymi kartridż łączy się z drukarką.
    Ja miałem podobny problem, kupiłem tusz HP300 regenerowany i nie działał. Wyświetlał się napis: problem z kartridżem. Winą były bardzo brudne i zaśniedziałe styki, pomogło kilkukrotne czyszczenie pastą do zębów i izopropanolem. Proponuję najpierw obejrzeć styki pod dużym szkłem powiększającym i sprawdzić czy nie są brudne lub zniszczone.
    Obecnie w Polsce firmy nie sprzedają nowych zamienników HP 300 tylko regenerowane ponieważ firma HP sądownie to wymusiła na innych producentach.

0
  • #5 11 Mar 2014 19:18
    wisniowy14
    Poziom 10  

przeczyściłem styki alkoholem (spirytusem) i nic, dalej "E"

0
  • Pomocny post
    #6 12 Mar 2014 09:02
    BOBBY1234
    Poziom 14  

Jak miedziane pola stykowe w kartridżu są zaśniedziałe to czyszczenie samym alkoholem nic nie da, alkohol służy głównie do odtłuszczania lub do zmywania lekko podeschłego tuszu, na zaśniedział styki z miedzi trzeba użyć mocniejszych środków.
    Najpierw trzeba sprawdzić pod dużym szkłem powiększającym czy miedziane pola stykowe są czyste czy brudne -zaśniedziałe. Tak jak pisałem ja miałem całe czarne i czyściłem kilkanaście minut pastą do zębów-miękką szczoteczką.
    Druga sprawa - te pola stykowe: przy wkładaniu kartridża do drukarki są dziurawione przez mikroostrza z karetki drukującej i przez nie płynie prąd. Jeżeli wkład był zakładany w kilku drukarkach to na jednym polu stykowym jest kilka dziurek i może się zdarzyć że nie ma przepływu prądu przez któreś połączenie. Wtedy trzeba reklamować cały kartridż.
    Tak że najpierw trzeba wziąć duże szkło powiększające (Najlepiej x10) i dokładnie pooglądać kartridż. Jak styki są ok to trzeba reklamować kartridż.
    Za 99 zł regenerowany kartridż to moim zdaniem jest rozbój. Regeneracja polega na dolaniu tuszu i odpowietrzeniu wkładu oraz naklejeniu nowych naklejek. Lepiej kupić normalny wkład oryginalny i samemu dolewać.

0
  • #7 25 Mar 2014 12:26
    wisniowy14
    Poziom 10  

jednak okazało się że tusz zepsuty. Oddałem na gwarancję do mediamarkt i po ok. 1,5 tygodnia dostałem nowy

0