Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Goclever Aries 101 - Źle działający wskaźnik baterii

06 Mar 2014 22:43 3105 4
  • Poziom 8  
    Witam. Z jakieś 1.5 miesiąca temu zakupiłem tablet GoClever Aries 101. No i po upływie ok. 2 tyg zaczęły dziać się dziwne rzeczy z baterią, a dokładniej ze wskaźnikiem jej naładowania. Przykładowo po całonocnym ładowaniu baterii tablet zaczynał w bardzo szybkim czasie tracić % naładowania. I np. w ciągu 10 minut "schodził" do 1 procenta. Mimo to jednak działał jeszcze przez kilka godzin (tak jakby bateria była naładowana, tylko wskaźnik źle pokazywał). Wysłałem więc sprzęt do serwisu i w końcu po miesiącu czekania wrócił do mnie. Z karty gwarancyjnej wynika, że zrobiono na nim "Aktualizację urządzenia FX". No i tablet działał raczej poprawnie.. przez jakieś 2 dni. I teraz na nowo dzieje się to co dawniej. Rozładowuje się bardzo szybko (a mimo to działa na tym 1% przez długi czas). Działa to też w odwrotną stronę - jeśli podłączę go do ładowarki, to błyskawicznie bateria się ładuje (z jakieś 15 min do 100% - co oczywiście jest zdecydowanie za szybkim czasem).

Wersja systemu: Android 4.2.2

Pytanie moje, czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy to faktycznie jest jakiś błąd softu, czy już raczej bateria do wymiany?

Odesłałbym im go z powrotem, ale zapewne znowu to będzie trwało ok. miesiąca i nie mam pewności że znów nie zaktualizują jedynie softu.

P.S.
    Oczywiście sprawdzałem też poziom naładowania baterii na jakichś przeróżnych aplikacjach i na nich wynik ten sam, co na wskaźniku systemowym.
  • Poziom 2  
    Mam to samo. Moim dodatkowym problemem jest to ze zrobilem root jakis czas temu i teraz musze go usunac bo mysle ze serwis moglby nie uznac mi gwarancji
  • Poziom 8  
    No ja odesłałem i wymieniono mi na nowy. Chyba innej rady nie ma.
  • Poziom 2  
    Mam nadzieje ze w moim przypadku bedzie tak samo. Jednak slyszalem ze ten wskaznik baterii to mankament tego modelu i ze czesto sie to powtarza.
  • Poziom 8  
    No tak jest niestety... Aczkolwiek odpukac - nowy model ktory mi przyslali jak na razie dziala ok.