Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uziemienie potrzebne w szafie rack do zabezpieczenia?

07 Mar 2014 00:07 3612 4
  • Poziom 15  
    Witam! Chciałbym zainstalować w wiszącej szafie rack rejestrator, switch, zasilacz itp. Jednak wykonawca instalacji elektrycznej nie zrobił osobnego przewodu uziemienia które przydało by się do zabezpieczenia tego typu:
    protector
    I teraz mam pytanie czy rejestrator podłączony do prądu ma uziemioną obudowę (poprzez bolec ochronny PE)? I tym samym czy wystarczy kabelek od zabezpieczenia przeciwprzepięciowego podpiąć do jakiegoś metalowego elementu szafy np. śrubki od mocowania rejestratora do szafy?
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 30  
    Powinien być odpowiedni kabel tzn średnica. Sam rejestrator może mieć wtyk bez uziemienia (zasilacz bez styku ochronnego , tak bywa w niektórych tanich)
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 10  
    Tylko zwróć uwagę na jedną rzecz - bo ja się na tym wyłożyłem.
    Jeśli chcesz zasilać poe poprzez switch, to niestety sprawdz ten protektor.
    Sytuacja jest taka, ze jeśli protektor ma swoje zasilanie poe, to obetnie zasilanie podane przez switch.

Ja pociągnąłem osobny kabel uziemienia do listwy uziemiającej.
  • Poziom 24  
    Każda metalowa szafa w której są aktywne urządzenia elektryczne powinna być uziemione ps. jeśli przyjdzie elektryk pomiarowiec i wyjdzie mu złe pomiar(a na pewno wyjdą) ma prawo wyzwalacz szafę z użytkowania poprzez odcięcie napięcia na szafie.

W takich przypadkach ogromnie ważna jest i ciągłość i pewność połączeń ochronnych. i wykonanie połączenia ochronnego powinno być odnotowane w dokumentacji technicznej z podpisem i nr uprawnień elektryka.
  • Poziom 31  
    Przede wszystkim szafa RACK powinna być uziemiona na stałe, a nie przez wtyczkę podłączoną do gniazda.