Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

szukam kotła gazowego - kocioł gazowy

07 Mar 2014 00:31 1956 10
 • Poziom 8  
  Witam
  Zamieniam się na mieszkania i w tym mieszkaniu w którym zamierzam mieszkać jest kocioł Valliant thermo max vuw 180 xe, podejrzewam że to stara konstrukcja i niesprawna jak się okazało.
  Muszę kupić nowy. Mieszkanie ma 48 m2, 3 piętro nad nami znajduje się strych i dach, niedocieplone. kocioł znajduje się w kuchni jest pod nim kratka z nawiewem świeżego powietrza. kaloryfery aluminium rurki miedziane w ścianach. odległość do kranów i łazienki do 2 metrów. kocioł podłączony do komina w którym został zrobiony wkład.
  Chciałbym o ile to możliwe kupić kocioł oszczędny wiszący do ok 3 tyś.
  Bardzo proszę o jakieś typy.
  Miejscowość instalacji to Zabrze i jeśli odezwie się jakiś rozsądny instalator to chętnie się "dogadam".
  Pozdrawiam Michał
 • Poziom 8  
  zastanawiam się nad kotłem kondensacyjnym firmy termet moc 20. ale podobno aby proces kondensacji był zachowany to potrzebuje większe kaloryfery, czy ktoś może mi to wyjaśnić?
 • Poziom 11  
  Żeby kocioł kondensował temperatura czynnika grzewczego powinna być niższa niż bodajże 56C.

  Aby ogrzać mieszkanie taką temperaturą, potrzebujesz większych grzejników.

  Grzanie wyższą temperaturą powoduje pracę kotła w standardzie kotła turbo.

  Co do oszczędności to nowoczesne kotły są porównywalne.
  Ty musisz znaleźć kocioł o jak najmniejszej mocy minimalnej.

  Czy inwestycja w kondensacyjny się zwróci i jak szybko to już inna bajka.
 • Poziom 27  
  mkippek , tak jak Zane powiedział - szukaj kotłów z możliwie niską mocą minimalną. W przeciwnym wypadku nawet jak kocioł będzie działał ze swoją mocą minimalną (ok.6kW) to będzie Ci taktował. Poszukaj w innych wątkach tutaj. Niedawno koledzy proponowali komuś kocioł, który miał moc min. ok. 3kW a nawet jeden chyba miał 1,9.
 • Poziom 8  
  czy jak rozumiem kocioł z zamkniętą komorą spalania z małą mocą może być ekonomiczniejszy w użytkowaniu niż kondensacyjny o mocy minimalnej 6?
 • Poziom 27  
  Zapewne tak. Tylko że chyba nie znajdziesz żadnego turbo o tak małej mocy.

  Ale poszukaj, bo być może są.

  Ja na przykład mam kocioł o mocy minimalnej 8,9kW w mieszkaniu 60m.kw. i jest niefajnie. Co prawda kolega z forum poświęcił mojemu kotłowi sporo czasu i nerwów i dopieścił go fajnie, ale nadal ma sporą nadwyżkę mocy.
  Ale póki co muszę go kochać i szanować :-)
 • Poziom 8  
  w takim razie zmienię kierunek moich poszukiwań i poszukam mniejszego z zamkniętą komorą. jak będę miał jakiś typ to odezwę się ponownie z prośbą o doradzenie. a może ktoś zna taki model to będę wdzięczny za wskazówkę


  [color=red]Kolega napisał w tym temacie trzy posty i w każdym narusza regulamin! Tak więc zasłużone ostrzeżenie nr.1. Na forum obowiązuje regulamin i pewne zasady w każdym dziale i należy ich przestrzegać!
  mod.serwisant73[/color]
 • Poziom 27  
  Szukaj, ale też poszukaj wątków pokrewnych. A tu na forum jest dużo kolegów z odpowiednią wiedzą. No i zapewne Ci doradzą.
 • Poziom 11  
  Nie zapomnij też o dostepności serwisu. Nie sztuka kupić kocioł a poźniej modlić się o szybki przyjazd serwisanta.
 • Poziom 34  
  Jedno wyjaśnienie. By kondensacja zachodziła temperatura powrotu powinna być poniżej 50 stopni (lepiej np. 45), ale nie ma istotnych ograniczeń temperatury zasilania. Może być tak, że np. temperatura powrotu wynosi 40 stopni (jest kondensacja) a zasilania - 70 stopni. Nawet, gdy grzejniki nie są przewymiarowane, tak wysokie temperatury w instalacji występują tylko w okresie silnych mrozów (zwykle tydzień, góra dwa tygodnie w sezonie) a przez większość sezonu zasilanie ma temperaturę 40-45 stopni (powrót odpwoiednio mniej). Tak, to temperatura powrotu jest ważna dla kondensacji (ale zawsze jest zachowana pewna proporcja pomiędzy temperaturą zasilania i powrotu, gdyż np. zasilanie 80 stopni a powrót 30 stopni oznaczałoby bardo słaby przepływ przez grzejniki). Mieszkanie małe, więc większośc kotłów będzie przewymiarowana i przez prawie cały sezon grzewczy będzie "taktowanie".
 • Poziom 8  
  wcześniej był Vaillant i jest do niego jakiś sterownik zastanawiam się dalej na pozostaniu przy tej samej marce. Może chociaż sterownik czy programator czy jak się to fachowo nazywa będzie kompatybilny z nowym kotłem.
  Proszę o opinie na temat Kocioł gazowy dwufunkcyjny zamknięta komora spalania VUW 202-3 M Vaillant turboTEC pro.
  Jeszcze ze względu na moc wypatrzyłem kocioł Junkersa z zamknięta komora spalania ZW 14-2 DV AE Junkers Ceraclass.
  Mam jeszcze jakieś 2-3 tygodnie na znalezienie i kupno, ale nie chciałbym tego odkładać na ostatni dzień.