Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alkohol izopropylowy czy Arcti Clean?

07 Mar 2014 02:18 2001 8
  • Poziom 32  
    Witam.

Mam takie dość nietypowe pytanie. Co jest lepsze według was do czyszczenia pozostałości po starej paście termo przewodzącej? Alkohol izopropylowy czy środek Arcit Clean?

Bo spotkałem się ze stwierdzeniem na You Tube ,że Arcit Clean jest lepszy od alkoholu izopropylowego - link do filmu http://www.youtube.com/watch?v=hW_2dA3UsUM .

Ja stosuję alkohol izopropylowy i nie spotkałem trudności w wyczyszczeniu procesora z pozostałości po starej paście termo przewodzącej .Nie wiem w czym jest lepszy ten środek od alkoholu?

Czy stosuje w serwisie komputerowym środek Arcit Clean, czy może alkohol izopropylowy.

Pozdrawiam.

Grzegorz.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 20  
    Moim zdaniem alkohol izopropylowy jest idealny to tych zadań i nie warto wydziwiac kupujac inne srodki. Nawiasem mówiąc, ludzie czesto czyszczą resztki pasty termoprzewodzacej zmywaczem do paznokci czy wódka i jakos to się da :)
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 32  
    Dzięki za odpowiedzi. Zgadzam się z jurek91. Utwierdziłem się w przekonaniu po tym co napisaliście, że alkohol izopropylowy równie dobrze czyści pozostałości po starej paście termo przewodzącej.

Dodano po 3 [minuty]:

jurek91 wiem ,że są osoby, które używają zmywaczy do paznokci i wódki do wyczyszczenia po starej paście termo przewodzącej. Szczerze mówiąc ja bym się bał zastosować zmywacza do paznokci.
  • Poziom 31  
    Izopropanol masz w gazikach do dezynfekcji Alkolek, etc.. W szpitalach mają czyściutki izopropanol, jak masz chody w służbie zdrowie warto się pokręcić w temacie.
  • Poziom 37  
    Alkohol izopropylowy jest świetny nie tylko do czyszczenia starej pasty. Ja wykąpałem w nim płytę główną. Po kąpieli była znacznie czystsza. Świetnie usuwa też wszelkie zatłuszczenia(dobre w przypadku styków itp.). Ja bym bez wahania kupił izopropylowy bo jest bardziej uniwersalny.
    Inne alkohole (m.in wódka) też elegancko wyczyszczą.
  • Poziom 32  
    kuferekczasu niestety nie mam znajomości w szpitalu. Alkohol izopropylowy
    jest na tyle tani i dostępny ,że mogę do kupić bez problemu:) .

pawelr98 zgadzam się z tym co napisałeś. Z tego co wiem to alkohol izopropylowy stosuje się do myjek ultradźwiękowych.

Jak dla mnie to alkohol izopropylowy jest pewniejszym środkiem do czyszczenia starej pasty niż jakieś środki typu Arcti Clean.
  • Poziom 31  
    Grzegorz740 napisał:
    Alkohol izopropylowy
    jest na tyle tani i dostępny

Dla mnie nie jest tani i dostępny, bo mieszkam na wsi. Wybacz, ale to forum skierowane jest do wszystkich nie tylko do Ciebie. Różne są źródła, ja korzystam z alkoholu dla medycyny. Według opinii są w sprzedaży takie które są słabszej jakości ("Kontakt")
  • Poziom 32  
    kuferekczasu napisał:
    Grzegorz740 napisał:
    Alkohol izopropylowy
    jest na tyle tani i dostępny

Dla mnie nie jest tani i dostępny, bo mieszkam na wsi. Wybacz, ale to forum skierowane jest do wszystkich nie tylko do Ciebie. Różne są źródła, ja korzystam z alkoholu dla medycyny. Według opinii są w sprzedaży takie które są słabszej jakości ("Kontakt")

Ja Ciebie uraziłem to przepraszam. Zgadza się ,że to forum jest dla wszystkich. Ja jedynie wyraziłem swoją opinię o dostępności alkoholu izopropylowego. Jak masz dostęp do alkoholu dla medycyny bo masz do niego dostęp to dobrze, korzystaj z niego :) .