Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Axor 1840 2001-2004 - Pali bezpiecznik deski rozdielczej

07 Mar 2014 07:55 2358 10
  • Poziom 11  
    Witam.Po włączeniu świateł pozycyjnych wyrzuca bezpiecznik deski rozdzielczej.Bezpiecznik F2 w górnym rzędzie.Próbowałem tłumaczyć to tłumaczem Google ale wychodzi masło maślane a schemat po niemiecku.Regulacja podświetlenia jest guzikami więc pokrętło odpada.Przekaźników o podobnej nazwie jak opis F2 nie ma.Deska pracuje ale podświetlenia brak.Wyświetla się również BS ale to już przed usterką podświetlenia było
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista - układy wtrysku Diesel
    Bezpiecznik 2 to podświetlenie deski i nie ma nic wspólnego z ABS.
    A cóz to za model bo rocznik to mało mówi.
  • Poziom 11  
    Kolego nie ABS tylko BS.
    To model 1840
  • Relpol przekaźniki
    Aha.
    Może kosz?
  • Poziom 11  
    Masz rację że nie napisałem modelu.A wracając do tematu...
  • Spec od Mercedesów
    Akurat 1840 ma tu znaczenie marginalne - bo wszystkie mają takie same (prawie) schematy niezależnie od tonażu. Ważniejsze jest, czy to pierwsza czy druga seria. Jak chcesz, to zapodaj co tam pisze w obcym języku. Najprawdopodobniej na tym obwodzie jest nie tylko licznik, ale również inne, podświetlane rzeczy z deski rozdzielczej. Pewnie któraś z nich robi zwarcie.
    serwis_gh napisał:
    Bezpiecznik 2 to podświetlenie deski i nie ma nic wspólnego z ABS
  • Poziom 11  
    F2-10A
    Instrumenten-schalterbeleuchtung
    Scheinwerferreinigung Vertellung
    KL58 GGVS-Trennschalter
    Jest to stary Axor pierwsza seria-kwadraciak.
    Podświetlenie działa na zegary,pokrętła temperatury,przełączniki szyb elektrycznych,włączników oświetlenia kabiny itp na konsoli.
    Czy zwarcie może robić któryś z przełączników np el szyb?Mają wbudowane podświetlenie wewnątrz chyba diodowe.Mogę np odpiąć wtyczki zegarów aby sprawdzić czy tam nie zwiera?Nie nałapie mi wtedy miliona błędów?
  • Spec od Mercedesów
    chicken19 napisał:

Instrumenten-schalterbeleuchtung

Podświetlenie przełączników i instrumentów.
    chicken19 napisał:
    Scheinwerferreinigung

Oczyszczanie reflektorów.
    chicken19 napisał:
    Vertellung KL58 GGVS-Trennschalter

To jest w ADR-ach. Jak będziesz chciał zostawić auto na pozycyjnych i wyjmiesz kluczyk ze stacyjki to główny wyłącznik prądu i tak odetnie prąd i pozycyjne zgasną. To jest taki dodatkowy obwód (zazwyczaj poprzez diodę) zasilany ze świateł pozycyjnych który podtrzymuje pracę głównego włącznika prądu pomimo wyjęcia kluczyka ze stacyjki.
    chicken19 napisał:
    Mogę np odpiąć wtyczki zegarów aby sprawdzić czy tam nie zwiera?Nie nałapie mi wtedy miliona błędów?

Nałapie. Ale jak wepniesz licznik spowrotem to błędy przejdą w zapamiętane.
  • Poziom 11  
    Oczyszczania reflektorów to na bank nie ma.Co do tematu ADR też wątpię.Czyli zostaje deska i przełączniki.A wracając do pytania o przełączniki?Czy oryginalnie w nich zamontowane podświetlenie może robić zwarcie?Nie robierałem ale wydaje mi się że jest tam mała dioda LED podświetlająca symbol
  • Poziom 11  
    A więc tak.Przyczyna-źle podłączony radiomagnetofon.Na plus radia 12 V,na minus 24V(!) a minus radio brało poprzez antenę.Te 24V pojawiało się dopiero w momencie włączenia świateł powodując wyrzucenie bezpiecznika.Radio pracowało normalnie ale że nie uległo uszkodzeniu to aż się sam dziwię.Odcięcie tego przewodu i minus z gniazda zapalniczki załatwiły sprawę.Dziękuję wszystkim