Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xsara Picasso 1.8 2000 - zanik napięcia podczas jazdy

marker38 07 Mar 2014 08:01 3999 9
 • #1
  marker38
  Level 2  
  Witam.
  Podczas jazdy wyłączają się wyświetlacze - na tym prawym jest tylko wyświetlany komunikat, że jest mróz (jest zima).
  Przekręcając kluczyk nic się nie, dzieje żadnej reakcji. Świecą się kontrolki od świateł mijania i pozycyjnych, radio działa.
  Jeśli jadę nie ma problemu ponieważ cały czas mam nogę na pedale gazu i auto jedzie normalnie.
  Problem jest dopiero, gdy jestem na skrzyżowaniu i muszę się zatrzymać. Auto gaśnie. Podczas samego wygaszania wyświetlaczy słychać coś w rodzaju "cyk".
  I najdziwniejsze jest to, że po ok 1-2 min słychać znowu "cyk" i wszystko wraca do normy.
  Wyświetlacze działają i jest ok.
  To już jest czwarty raz w przeciągu 2 tygodni.
  Jeśli ktoś może podpowiedzieć co się dzieje będę bardzo wdzięczny... Dziś stanąłem na torach tramwajowych. :) Na szczęście nie jechał.
 • #2
  mczapski
  Level 39  
  Ano auto ma naście latek i instalacja elektryczna daje znać. Pewni nikt nie poda bezpośredniej porady, bowiem miejsc uszkodzenia setki. A zatem sprawdzamy jakość złączy i przewodów. Wygląda, że ginie umasowienie lub układ przeciwkradzieżowy odzywa się.
 • #3
  marker38
  Level 2  
  Witam ponownie
  Oddałem autko do elektryka. Pomiar naładowania akumulatora:35%. Prąd ładowania ok. Jakis czas temu podczs mrozów zatkała sie odma wywaliło mi olej i właśnie ten olej był sprawca problemu ( na 90%). Komutator i szczotki były bardzo brudne co mogło doprowadzać do zawieszania sie i słabego ładowania co z kolei prowadziło do rozłączania niektórych elementów elektrycznych ( tak po krótce wyjasniał elektryk). Teraz nic nie pozostało jak tylko jeździć i obserwowac czy był to strzał w dziesiątke czy nie :)
  Pozdrawiam
 • #4
  marker38
  Level 2  
  Cześć
  Problem powraca
  Jadąc… nagle gaśnie. Działają światła, radio ale nie można go odpalić. Gaśnie wyświetlacz . Mijają jakieś 2min słychać „cyk” gdzieś z deski rozdzielczej i można już go odpalić. Podłączyłem multimetr i zacząłem sprawdzać napięcie ( mam nadzieję ,że dobrze- pomiar dokonałem przy akumulatorze)
  Zimny silnik bez żadnego zapłonu – 12,3v
  Chwila po rozruchu – 14,4v
  5min po rozruchu – 14,25v
  10min po krótkiej jeździe bez obciażenia – 14,20v
  silnik pracuje, zacząłem włączać urządzenia:
  Światła mijania – 14,14v
  Dmuchawa max – 14,04v
  Radio - 14,04v
  Ogrzewanie tylnej szyby – nie zdążyłem sprawdzić bo silnik zgasł

  Odczekałem ok. 2 min do momentu „cyk” i odpaliłem ponownie bez żadnego problemu. Zacząłem znów sprawdzać po kolei obciążając silnik:
  Bez żadnego obciążenie – 14,15v
  Światła mijania – 14,08v
  Dmuchawa max – 14,00v
  Ogrzewanie tylnej szyby – 13,88v
  Światła przeciwmgielne – v13,70… parę sekund i silnik zgasł. Działają światła, ale nie można go odpalić. I znowu 2 min jest ok. A teraz jeszcze co jakis czas wyłącza się ABS . Pojawia się komunikat na wyświetlaczu że ABS nie funkcjonuje. Jest to krótkotrwałe jakies 2-4 s.

  Czy ktoś z forumowiczów może powiedzieć o co chodzi, gdzie może być problem , czy ten pomiar jest dobry i czy napięcia są ok
 • #5
  rom_man
  Level 2  
  Mam niemal identyczny problem. Nikt nie umie pomóc. Udało się znaleść usterkę ?
 • #6
  robi1214
  Level 31  
  Zaczął bym od kostki stacyjki.
 • #7
  BHF
  Level 2  
  Czy koledze coś udało się ustalić ? Mam dosłownie identyczne objawy, zrobiłem już alternator, nic to nie dało - nigdzie nie mogę znaleźć problemu...
 • #8
  rafalsiara
  Level 2  
  też mam taki sam problem i nikt nie moze mi pomoc. Auto gaśnie losowo. zdarza się, że zgaśnie i trzeba odczekać żeby odpalić. czasami gaśnie raz/dwa razy dziennie. czasami raz na dwa tygodnie. Diagnoza pokazuje zawsze błąd czujnika wału lub czujnika wałka rozrządu. Obydwa wymieniałem kilka razy. Nic to nie dało. poza tym nic nie można zarzucić jeśli chodzi o pracę auta. Na jednej diagnozie pokazało błąd regulatora napięcia co podobno może też dawać takie objawy. Nie mam już pomysłów co może być tego przyczyną.
 • #9
  mwoszczynski
  Level 2  
  Wymienić kostkę stacyjki i będzie ok
 • #10
  danielos2802
  Level 1  
  Witam czy udalo sie rozwiazac ten problem? Wymiana kostki stacyjki nie pomogla.