Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Repeater GSM. Można użytkować?? Jaki kupić?

kryst16 29 Sie 2014 10:06 35091 54
    mistrz.dakon
    Poziom 9  
    No to poleć coś innego, póki co większość krytykuje wszystko, ale nie poleca nic innego.
  • SterControlSterControl
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  
    Bo tutaj nie ma pola do popisu. Albo trzeba wydać sporo kasy a i tak zostaniesz przestępcą albo oszczędnie i adekwatnie do ceny jakość/możliwości/użyteczność.
    ggierus
    Poziom 10  
    Ja postanowiłem jednak nie testować tego "wzmacniacza", doszedłem do wniosku że co mi po czymś takim skoro chce użytkować smarfona w pełni i jednocześnie mieć zasięg a tego zrobić się nie da bo telefon musi leżeć w jednym miejscu, pomijając kwestię czy to działa.

Zastosowałem rozwiązanie z dwoma kartami sim - tandem to się nazywa w t-mobile, do tego mam stary stacjonarny telefon gsm netkom ed1 i drugie urządzenie to mój smartfon, wchodzę do domu daję na smartfonie tryb samolotowy , włączam wifi i mogę użytkować go gdzie chcę następnie włączam stacjonarny gsm i jestem w sieci gsm. Tutaj sprawa jest o tyle dobra że jak zapomni się wyłączyć stacjonarny to późniejsze zalogowanie się do sieci wyłącza go.

U mnie do piwnicy zasięg przy oknie się ledwo przebija, w świetle okna mam na stacjonarnym full z trochę lepszą anteną niż standardowa.

No i generalnie tak to zostawiam.
  • SterControlSterControl
    mistrz.dakon
    Poziom 9  
    Ciekawe rozwiązanie z tym stacjonarnym telefonem, jednak jak rozwiązać kwestię mms i sms?
    Klienci przesyłają mi adres sms no i muszę rozmawiać przez słuchawkę.
    ggierus
    Poziom 10  
    Jeśli chodzi o sms to nie ma problemu bo ma taką opjcę, co do mms nie da rady. Co do słuchawki to albo długi kabel (ja mam biurko przy oknie i 1m kabla starcza) albo jakaś kombinacja z podłączeniem przenośnej słuchawki.

Mam też takie rozwiązanie że mam w innym pomieszczeniu bramkę GSM z vodafone (używkę za ok 100 zł kupiłem) do niej podłączony zwykły stacjonarny przenośny ale z kolei tutaj nie ma opcji sms bo mi nie była potrzebna, sama bramka chyba przepuszcza sms, tyle że telefony z obsługą sms są droższe, z tym że tak jak mówię nie testowałem odbierania sms z bramki osobiście, a ten sposób wyżej wychodzi najtaniej.
    mistrz.dakon
    Poziom 9  
    Tak mi wpadł jeszcze pomysł do głowy że może po prostu kupić jakąś komórkę z anteną zewnętrzną, czy nie będzie mocniejsza niż moja z2? Pewnie jest w t-mobile taka opcja że dadzą mi drugą kartę i po sprawie. Macie jakieś pomysły jaki telefon ma mocną antenę? Tylko musi mieć bluetooth
    ggierus
    Poziom 10  
    Ciekawy pomysł podsunąłeś, tutaj mogłaby się nadać idealnie nokia 6310i z tym że MMS odpadają, po tygodniu użytkowania stacjonarnego gsm stwierdzam że obsługa smsów i książki jest bardzo uciążliwa. Idealny by był telefon z możliwością synchronizacji kontaktów przez google tak żeby na obu urządzeniach była ta sama książka, do tego mms itd, jest jakiś telefon na androidzie z anteną zewnętrzną ?
    OlekMTG
    Poziom 34  
    W wersjach europejskich wejście na antenę zewnętrzną jest juz praktycznie niespotykane, czasami trafia się w telefonach na rynek australijski lub azjatycki. Natomiast parę postów wyżej było pokazane prawie dokładnie to samo, tylko że zamiast fizycznej końcówki kabla jest uchwyt i komponenty 'koncentrujące' sygnał w jednym punkcie, dzięki czemu może działać to z każdym telefonem bez kabelka.
    ggierus
    Poziom 10  
    Podobno te urządzenie nie może działać bo nie ma anteny aktywnej czy wzmacniacza.
    OlekMTG
    Poziom 34  
    Zależy jakś antene podłączysz, masz przeciez wybór.
    mistrz.dakon
    Poziom 9  
    OlekMTG napisał:
    W wersjach europejskich wejście na antenę zewnętrzną jest juz praktycznie niespotykane, czasami trafia się w telefonach na rynek australijski lub azjatycki. Natomiast parę postów wyżej było pokazane prawie dokładnie to samo, tylko że zamiast fizycznej końcówki kabla jest uchwyt i komponenty 'koncentrujące' sygnał w jednym punkcie, dzięki czemu może działać to z każdym telefonem bez kabelka.

Wiem już chciałem to kupować tylko że sprzedawca nie wiedział czy to będzie chodziło z moim smartfonem. Pasmo jakie przenosi to 850-900, nie wiem czy w takim paśmie gsm pracuje z2 czy ogólnie T-mobile. Po drugie i najważniejsze do tego uchwytu można włożyć telefon o szerokości max 50mm z2 ma ponad 70mm.
    OlekMTG
    Poziom 34  
    Jeśli masz w pobliżu nadajnik 900 MHz to będzie działać, choć w polskich warunkach lepiej poszukać czegoś z 900 i 1800 MHz. Jeśli uchwyt jest zbyt mały to trzeba poszukać innego producenta, na pewno więcej firm robi takie rzeczy.
    mistrz.dakon
    Poziom 9  
    No tak ale jak jest w końcu z legalnością? Już wiem że repetery są zakazane. Te anteny z uchwytami na telefon też są zakazane?
    mistrz.dakon
    Poziom 9  
    Dzwoniłem dziś do T-mobile co oni na to. Babka powiedziała mi że na allegro są wzmacniacze a oni nie mają detalicznej sprzedaży. Powiedziałem że to przecież nielegalne, a ona na to że nie wie:)
    Ponadto zaproponowała mi internet mobilny, powiedziała że tam jest antena i można wykorzystać do polepszenia sygnału gsm w telefonie- faktycznie zadziałałoby to?
    Szczesiu23
    Poziom 8  
    Witam wszystkich,
    chciałbym zaciągnąć opinie. Jak myślicie jakie są szanse że komuś będzie przeszkadzał repeater/ będzie mnie ścigać UKE na wiosce w terenie górzystym (okolice Wadowic, Beskid Mały) gdzie do najbliższego nadajnika jest 3-4 km w linii prostej a sygnał nadający się do dzwonienia występuje punktowo - by zadzwonić trzeba stanąć w odpowiednim miejscu w bezruchu (a i tak często przerywa).
    kryst16
    Poziom 22  
    Są i pewnie będą nie legalne. Myślę że jak się kupi taki który nie jest na czarnej liście. (Wykaz urządzeń zakazanych na stornie UKE) to nie będzie problemów. Dużo ludzi tego używa i jeszcze nigdy nie słyszałem UKE.
    Też mieszkam w kiepskiej okolicy ale Repeater nie zdał egzaminu i nikomu go nie polecam, większość jest bardzo kiepskiej jakości i tak naprawdę nie nadaje się do niczego.
    Szczesiu23
    Poziom 8  
    Tyle, że obecnie stosowanie wszystkich jest nielegalne, więc czarna lista już chyba nie obowiązuje.
    kryst16
    Poziom 22  
    Tak, ale na czarnej liście są te które zakłócały prace stacji nadawczych wtedy miałbyś pewną wizytę UKE kupując taki z czarnej listy.
    Szczesiu23
    Poziom 8  
    Wszedłem na link znaleziony tu na forum do strony UKE i podstrona nie istnieje. Więc czarnej listy repeaterów też już chyba nie ma.
    zagloba2001
    Poziom 9  
    A jak wygląda sprawa z repeaterami GSM nieco wyższej półki, np. oferowanymi przez firmę DIPOL z Krakowa? To sprzęt na poziomie cenowym 1.600 - 2.000 zł.
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  
    Co chcesz usłyszeć, konkretnie?
    zagloba2001
    Poziom 9  
    Chodzi mi głównie o ich destrukcyjne oddziaływanie na sieć komórkową, a co za tym idzie o w miarę spokojne użytkowanie pod kątem ewentualnych nalotów UKE ;)
    gigabit
    Poziom 11  
    Powiedzcie lepiej który zestaw nadaje się do użytkowania "teraz". Wszystko na allegro ma "plug in play" jednak z doświadczenia wiem, że trzeba zacisnąć którąś z końcówek. Przecież antena zew. ma być na zewnątrz! Co mam okno zostawić otwarte 24/7 by nie przytrzasnąć i może zniszczyć kabelka do anteny wewnątrz?
    kryst16
    Poziom 22  
    Zakupiłem, sprawdziłem, nie działa. :)
    Szkoda pieniędzy na chińskie repeatery, albo coś solidnego, albo nic.
    Skorzystałem z usługi extra sygnał w Orange.