Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komunikacja Sinumerik 840D sl i ET200S (IM151-8)

jarrykac 07 Mar 2014 12:00 786 0
  • #1 07 Mar 2014 12:00
    jarrykac
    Poziom 1  

Witam!

Jestem w trakcie wykonywania projektu i natrafiłem na pierwsze problemy. Zwracam się z prośba o pomoc do bardziej doświadczonych osób. Sytuacja wygląda następująco:

W szafie kontrolnej znajduje się Sinumerik 840D sl z NCU720.1 i PLC317-2DP. Chcę połączyć ten sterownik PLC ze stacją rozproszonych wejść/wyjść ET200S opartą na module IM151-8. Rozważałem kilka opcji:

1. PROFIBUS-DP - PLC317 posiada dwa porty do podłączenia PROFIBUSa. Do jednego portu podłączone są 2 urządzenia (przez jakiegoś rodzaju rozgałęźnik) a do drugiego tylko 1 urządzenie (również przez rozgałęźnik) tak więc miejsce na jeszcze jedno urządzenie jest.

Problem pojawia się przy IM151-8. Po pierwsze jest tam tylko moduł DP master który jest już zajęty. Po drugie przeczytałem (na forum Siemensa), że IM151-8 nie może pracować jako DP slave.

2. PROFINET - Zgodnie z instrukcją sam PLC317 nie obsługuje PROFINETu, nie mniej jednak w całym module NCU720.1 są 2 wejścia ethernetowe. Jedno zajęte dla panelu HMI a drugie wolne - zgodnie z instrukcją jest to port do "Factory Network". Czy mogę wykorzystać ten port aby podłączyć IM151-8? Po stronie IM151-8 nie ma problemu bo ma 3 wolne porty do obsługi PROFINETu. Jak w takim razie skonfigurować hardware i network od obsługi tego połączenia? Normalnie w STEP7?

3. MPI - dość często opisywany sposób łączenia sterowników. Skoro jednak portu są takie same jak w przypadku PROFIBUSa to czy nie będzie podobnych problemów?

Będę wdzięczny za rady. Inne pomysły również mile widziane.

Pozdrawiam

0 0
  • Metal Work Pneumatic
  Szukaj w 5mln produktów