Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp CM1312 - cienka linia na wydruku

szefmaly 07 Mar 2014 12:20 1356 5
  • #1 07 Mar 2014 12:20
    szefmaly
    Poziom 12  

Witam,
    drukarka jak w temacie Hp CLJ CM1312, przez całą długość kartki drukuje cieniutką czarną linie. Wydruk taki wychodzi zarówno przy skanowaniu jak i przy drukowaniu.
    Zacięcie kartki pomogło mi zdiagnozować że problem znajduję się przed fuserem gdyż cieniutka czarna linia znajdowała się także na części kartki która się nie znalazła jeszcze w fuserze. Moje doświadczenie w przypadku kolorowych drukarkach jest nie wielkie, dlatego proszę o pomoc bardziej doświadczonych w tej materii. Jaka może być przyczyna? pas transferowy? laser? a może toner?

0 5
  • #2 07 Mar 2014 15:32
    Sir Charles
    Poziom 26  

Jeśli linia jest czarna zacznij od wymiany czarnego tonera.Obejrzyj wałek OPC może na nim jest skaza

0
  • #3 11 Mar 2014 10:29
    Jaro815
    Poziom 8  

Nie wiem dokładnie o jakiej linii mówisz, jest prosta jednolita czy jakaś taka przerywana lub raz szersza raz węższa? A listwę czyszczącą sprawdziłeś? Chociaż bardziej wziąłbym się za sprawdzenie bębna czy nie jest uszkodzony. Kiedyś miałem podobny problem, wymieniłem drut elektrody i problem zniknął.

0
  • #4 12 Mar 2014 14:28
    szefmaly
    Poziom 12  

sprawdziłem bęben OPC od czarnego tonera, wydaje się ok. Po zblokowaniu kartki cieniutka czarna linia pojawia się również na OPC.
    Spróbuje podmienić toner czarny i zobaczymy co dalej.
    Jeżeli chodzi o linię to jest ona zawsze w jednym miejscu znajduję się około środka, prawie przez całą długość kartki, jest prosta, czarna, cienka.

0
  • #5 12 Mar 2014 18:40
    leeart

Poziom 34  

Wymień toner lub bęben z listwą.

0
  • #6 13 Mar 2014 15:10
    szefmaly
    Poziom 12  

problem rozwiązany, toner do wymiany.
    Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

0