Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router TP-LINK TL-MR3220 - ograniczanie internetu

07 Mar 2014 12:38 1791 8
  • Poziom 2  
    Witam, posiadam Router TP-LINK MR3220v2, do niego podłączony mam modem Huawei E3131 w nim internet Aero2. Przez dwa miesiące użytkowania było ok, internet Aero2 co godzinę resetował się tak jak to miało być, sygnał wracał i wszystko działało. Teraz po paru resetowaniach pokazuje mi się "ograniczone" i już brak dostępu do internetu, tak już do końca dnia. Pomimo wyłączania i włączania routera problem jest nadal. Modem podłączony bezpośrednio do komputera działa cały dzień bez zastrzeżeń. Jak rozwiązać ten problem?
  • Switche POE
  • Poziom 34  
    Próbowałeś wgrać firmware jeśli nie jest najnowszy? Ewentualnie czy go resetowałeś?
  • Switche POE
  • Poziom 34  
    Wejdź w panel zarządzania routera i zobacz w zakładce Device Info jaką masz wersję.

Nie ma sensu wgrywać tego samego FW.

Jeśli tak się okaże to możesz spróbować od przywrócenia ustawień fabrycznych.
  • Poziom 1  
    U mnie aero2 śmiga na wspomnianym MR3220 (z nowym firmware v.2) z modemem Huawei E173 (od Plusa)
  • Poziom 20  
    xxxadam nie pomyl wersji routera bo ten sam występuje w 2 wersjach.
    V1 i V2, jest to na pierwszej stronie konfiguracyjnej i na naklejce od spodu routera.
  • Poziom 1  
    Witam,

Problem z ponownym podłączeniem do Aero2 może polegać na tym, że teraz po jakimś tam czasie użytkowania (chyba ok 1h) trzeba się ponownie zalogować do sieci podając jednorazowe hasło wyświetlane na stronie.

Ja mam z kolei inny problem. Poszperałem trochę na forum i nie znalazłem rozwiązania. Mam router TP-LINK TL-MR3220 v1.2 + modem Huawei E3131 z internetem w Play. Gdy modem jest wpięty bezpośrednio do komputera i odpalony przez oryginalną aplikację z Play wyciągam prędkości download rzędu 19 Mbps. Po podłączeniu modemu do routera transfer spada do ok 8 Mbps. Wgrywałem do routera nowy FW, modem też na świeży. Nie wiem już gdzie szukać przyczyny, a co do wgrania nie oryginalnego oprogramowania jakoś mam mieszane uczucia. Może miał ktoś podobny problem...