Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson L800 - Dolewanie tuszu i reset ID tuszu

07 Mar 2014 12:49 6450 4
  • Poziom 14  
    Witam.

Kupiłem sobie w dużym opakowaniu tusze do Epsona L800 tylę ze on pyta się ciągle o nowy nr ID. Czy idzie to wyłączyć lub czy jest do tego jakiś program?
  • Poziom 14  
    Na oryginalnym tuszu jest nr Id więc wystarczy odczytać i wpisać, do epsonów lepiej nie stosować zamienników bo są bardzo czułe na jakość tuszu, ja kiedyś wywaliłem na złom nową drukarkę epsona. Po zastosowaniu zamienników głowica zaschła na amen i nie dało się nic zrobić.
    Do serii L oryginalne tusze nie są drogie i mają bardzo dużą pojemność, sam miałem ochotę kupić taką drukarkę ale kupiłem wcześniej inną.
  • Poziom 18  
    Tylko że problem w tym że drukarka szacuje użycie tuszu. I nawet jak jest połowa zbiornika a drukarka wymyśli że się skończył to nic nie da się zrobić!!! Czemu mam kupować poraz kolejny czarny tusz jak jest połowa zbiornika i jeszcze pół buteleczki z poprzedniego dolewania jak rzekomo zabrakło tuszu!!!
  • Poziom 9  
    Przeczytaj dokładnie instrukcję obsługi, driver drukarki sygnalizuje szacowany poziom tuszu i prosi o jego sprawdzenie w pojemniku - dolewamy tusz tylko wtedy jeżeli poziom tuszu - realny - jest poniżej dolnej kreski. Jeżeli nie to można to pominąć wybierając odpowiednią opcję.
    Jak pojawi się u mnie taki komunikat to zrobię zrzuty ekranowe, ale jest to opisane w instrukcji.
    Mariusz
  • Poziom 18  
    To co opisujesz da się zrobić bez problemu jak masz drukarkę podpiętą do PC przez USB. Jest to upierdliwe bo co jakiś czas wyskakuje komunikat i drukarka nie drukuje.

Duży problem pojawia się jak drukarka jest podłączona przez printserwer (w moim przypadku Zyxel). Niby da się drukować, ale:
    - nie działa sprawdzanie poziomu tuszu
    - nie działa opcja poinformowania drukarki że się myli i ma jeszcze tusz

Można to obejść na chwile podłączając się do USB, ale wtedy te dziwne EPSONowskie drivery szaleją i żeby zpowrotem działało wszystko przez printserwer trzeba odinstalować i zainstalować drivery ponownie. Stąd nie jest to moja ulubiona drukarka.