Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dyski z DVR sformatowane na FAT32 w innym komputerze pokazują unallocated

tuandor 07 Mar 2014 14:05 1569 6
  • #1 07 Mar 2014 14:05
    tuandor
    Poziom 7  

Witam,

Dziwny przypadek.

Sformatowałem dysk na fat32, aby rejestrator kamer (jego OS to linux) mógł sobie nagrywać filmy. I owszem nagrywał. Przy prawie pełnym dysku postanowiłem włożyć kolejny dysk, aby ten poprzedni leżał sobie w archiwum i nie trzeba było kasować danych.

Ale po odłączeniu dysku z rejestratora postanowiłem sobie sprawdzić na komputerze czy te pliki są zapisane i niestety duże było moje zdziwienie jak windows w ogóle nie rozpoznał dysku. Patrzyłem tez pod live-cd gparted (to na nim sformatowałem dysk i nadałem mu fat32), ale on również widział dysk jako pusty i obok pisało unallocated....

Co więcej, stało się tak na kolejnym dysku identycznie. Jakby po odłączeniu ich od rejestratora dane wyparowywały, a dysk się sam formatował do zera.

Jest jakiś ratunek albo logiczne wytłumaczenie tego, co się stało?

0 6
  • #2 07 Mar 2014 14:42
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Czy jak ten dysk włożysz do rejestratora to widzi jakieś dane ?

0
  • #4 16 Mar 2014 11:57
    tuandor
    Poziom 7  

Macie racje. Po ponownym podpięciu dysku do DVR dane są osiągalne...

To teraz pytanie jaki to może być system plików (skoro OS dvr to linux, a pod gparted liveCD pokazuje unallocated...). I jak te dane skopiować... Sprobuje po prostu podłączyć do jakiegoś kompa z linuxem i zobaczę czy wykryje.

0
  • #6 17 Mar 2014 14:13
    tuandor
    Poziom 7  

Po co podałeś link do jakiegoś płatnego opro w celu konwersji .dav na .avi...?

Po podpięciu dysku do linuksowej dystrybucji Debiana okazało się, że też nie rozpoznaje go...

Jest szansa, żeby wydobyć pliki z tych dysków bez podłączania ich do videorejestratora? Cóż to za dziwny format plików musi tam być...

0
  • #7 24 Mar 2014 10:03
    tuandor
    Poziom 7  

Szperając w necie natknąłem sie na informacje, że DVR-y jak i dekodery TV szyfrują dyski po ich zamontowaniu. Dlatego nie można odwtorzyć informacji na żadnym innym sprzęcie.

0