Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

EXCEL - Jaką funkcję zastosować: JEŻELI, INDEKS, WYSZUKAJ?

rock4 07 Mar 2014 15:33 1242 5
    rock4
    Level 8  
    Witam wszystkich.
    Mam problem w stworzeniu rozbudowanego kalkulatora do wyliczania ceny albumu, zaciąłem się w momencie, gdy w polu E8 powinna pojawić się cena z tabelki T38:AU70 w zależności jaki został poczyniony wybór w tabelce w polach: D4 : D6 : D8. W założeniu chciałem by było tak zrobione tak, że wybiorę sobie w polach D4=20x20, D6= 300g i D8=24 karty. W tym momencie do pola E8 powinna zostać zaczytana wartość z tabelki, pozycja nr AB54=112.
    Próbowałem to zrobić formułą "JEŻELI" oraz "ORAZ" i nawet sie udało, ale Excel ograniczył mnie do 64 osadzeń (czy jakoś tak pisało).

Macie jakiś pomysł jak to zrobić?

W załączniku podsyłam załącznik z kalkulacją.
    Z góry dzięki nawet za zainteresowanie się temat :)
    rock4
    Level 8  
    hmmm... JRV, wziąłeś tabelkę która była przygotowywana na samym początku, niestety po czasie okazało się, że trzeba wprowadzić rozróżnienie ze względu na gramaturę strony oraz jej wielkość.
    W pierwszym poście podałem tabelę z której dane mają być zaciągnięte :)
    rock4 wrote:
    ... w polu E8 powinna pojawić się cena z tabelki T38:AU70 w zależności jaki został poczyniony wybór w tabelce w polach: D4 : D6 : D8. ...
    rock4
    Level 8  
    JRV jesteś wielki. Siedziałem nad tym od południa!
    Problem rozwiązany :)
  • Helpful post
    cbrman
    Level 27  
    Jeżeli z zakresu U38:AU38 pozbyć się scalania komórek oraz w każdą z nich wpisać wartości formatu albumu to można użyć następującej formuły:
    Code: text
    Log in, to see the code