Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ainol Spark - Tablet nie startuje do końca (niekończąca się aktualizacja)

mike81 07 Mar 2014 15:46 1608 1
    mike81
    Level 9  
    Bardzo proszę o pomoc.

Kupiłem używanego tableta Ainol Spark wiedząc o wadzie jaką była niekończąca się aktualizacja (i związana z tym mocno obniżona cena). Kiedyś w Ainol Aurora po wgraniu złego custom romu zaliczyłem soft bricka, ale po przeczytaniu kilku tutków samodzielnie rozwiązałem problem. Jednak tutaj ze względu na inną architekturę (Spark to A31, Aurora to A9) te same sztuczki są niemożliwe.

Winowajca:
    - Ainol Novo 9 Spark - poprzedni właściciel chciał zaktualizować tablet jakimś custom romem, niestety po aktualizacji tablet nie startuje. Nie wiem co i jak wgrywał, typ "nie znam się, ale może się uda".

Objaw:
    - ładowanie systemu z logo Ainol w tle, a w momencie kiedy powinien ruszyć system, to wisi na ekranie "Android jest uaktualniany. Uruchamianie aplikacji". Dalej nic się nie dzieje i udaje, że pracuje.

Czego próbowałem:
    - wejścia do recovery tak jak w A9 (home + volume + power) - tu niestety nie działa
    - instalacji najnowszego SDK i sterowników do USB
    - najnowszego LiveSuite i PhoenixSuite - procedura wymuszenia wgrania romu nie działa. Chodzi o Home + plug USB + klikanie w Power (oprócz home próbowałem też kombinacji z Vol+ i Vol-, żadna nie działa), urządzenie jest cały czas niewidoczne.
    - próbowałem PhoenixSuite 1.05, 1.06, 1.08 po aktualizacji, a także bety 1.003 z paczki z firmware z początku 2013. Za każdym razem odinstalowywałem, usuwałem sterowniki i restartowałem przed próbowaniem innej wersji. Nic...

Czytałem jakieś porady, że winowajcą zawiechy aktualizacji może być czyszczenie Dalvik Cache (nie wiem czy było czyszczone, a nawet jeśli poprzedni właściciel to zrobił, to nadal nie wiadomo jak to odkręcić). Widziałem też jakieś czarymary z resetowaniem pamięci śrubokrętem po otwarciu obudowy, ale wolałbym tego nie otwierać, żeby czegoś przy okazji nie połamać i nie rozdupcyć go do reszty.

Tablet leży już 3 miesiące czekając na rozwiązanie. Nie znalazłem nigdzie skutecznej metody, a nie chcę żeby się okazało, że kupiłem cegłę, której nie da się naprawić. Hardware jest sprawny, tylko nie widzę kompatybilnego softu, ani jakiś hacków, żeby np wymusić załadowanie softu z karty pamięci.
    J.K.ELEKTRONIK.
    Level 1  
    Mam podobny problem. Kupiłem kiedyś taki sam laptop - był sprawny, ale po długim czasie nie użytkowania wgrywa się tylko do napisu "ainol Tab NOVO 9 Spark QuadCore " Nie pomogło twarde resetowanie , nie działa podłączenie do komputera przez USB. Ale mam drugi taki laptop sprawny - tylko obraz pulsuje. Zgrałem z niego całą zawartość na komputer. Przekładałem płyty główne , ale nic to nie dało. Myślę że przy tym problemie uszkodzony jest flesz memory i nie wgramy nowego softu. ps./pulsowanie obrazu związane jest tylko z płytą główną/ Pozdrawiam!!!