Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dell - Dell U2414H Displayport

martexx 07 Mar 2014 16:15 1362 1
  • #1 07 Mar 2014 16:15
    martexx
    Poziom 7  

itam mam pytanie
    podoba mi się monitor Dell U2414H chciałbym kupić 2 sztuki ale
    ma on tylko wejścia HDMI i Display port

mam laptopa ze stacją dokującą która ma
    2 x DVI
    2 x Display Port
    1 x VGA

Pytanie moje jak to podłączyć nie znam konfiguracji nigdy nie podłączałem display port

pierwsza myśl to kabel hdmi -> dvi I pytanie czy to zadziała jak podłączę dvi do stacji a hdmi do monitora

2. to czy lepiej może to display port
    coś jak tutaj ??
    http://superuser.com/questions/698340/dell-u2...-as-supporting-mst-daisy-chaining-displaylink

3. czy może w ogóle nie pchać się na razie w monitory z samym hdmi ??

• Pomocny post
    #2 09 Mar 2014 21:53
    SP2UKP
    Poziom 15  

martexx napisał:

Pytanie moje jak to podłączyć nie znam konfiguracji nigdy nie podłączałem display port

Opis złącza Display Port znajdziesz tu Display Port
    Podłączenie jest równie łatwe jak HDMI. Służy do tego specjalny kabel podobnie jak do połączenia HDMI. Zaletą jest, podobnie jak w HDMI, przesyłanie jednoczesne obrazu i dźwięku.

martexx napisał:

pierwsza myśl to kabel hdmi -> dvi I pytanie czy to zadziała jak podłączę dvi do stacji a hdmi do monitora

Zadziała, choć to raczej DVI -> HDMI. DVI (w pełnej wersji) obsługuje zarówno sygnał cyfrowy jak i analogowy. Może posłużyć do obsługi dwóch kanałów cyfrowych. W praktyce zwykle wykorzystywany jest jeden kanał cyfrowy. Czasem stosowane są specyficzne (czyt. niestandardowe) rozwiązania producentów kart grafiki pozwalające na przesłanie kablem DVI - HDMI oprócz informacji o obrazie dodatkowo sygnału dźwięku (którego DVI standardowo nie obsługuje). Zwykle wówczas niezbędny jest kabel producenta lub, co jest znacznie częstsze, przejściówka DVI->HDMI producenta i standardowy kabel HDMI-HDMI.

martexx napisał:

W twoim wypadku nie ma potrzeby wykorzystywania tego patentu. Masz przecież dwa Display Porty w stacji dokującej. Do każdego możesz podpiąć monitor własnym kablem. Oczywiście, pomijając raportowane w cytowanym łączu problemy, można użyć takiego łańcuszka połączeń. Między innymi dlatego standard Display Port przewiduje wysoką przepustowość. Celem jest jak się wydaje obsługa UHD, może nawet zwielokrotniona.

martexx napisał:

3. czy może w ogóle nie pchać się na razie w monitory z samym hdmi ??

HDMI stał się obecnie standardem handlowym więc nie ma powodu by go unikać. Z drugiej strony HDMI jest licencjonowane a DP nie (standard VESA).
    W tym wypadku masz obie opcje do dyspozycji.
    Dodatkowo monitory mają koncentrator USB 3.0 i wyjście audio (do podpięcia głośników do monitora) oraz komplet regulacji (wysokość, obrót w pionie, odchylenie w poziomie i pivot).
    Szkoda, że porty USB są z tyłu a nie z boku monitora.

Pozdrawiam
    Jarek

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME