Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

usb na maszynie wirtualnej

sq6hzg 07 Mar 2014 23:32 1251 3
  • #1 07 Mar 2014 23:32
    sq6hzg
    Poziom 2  

Witam
    Mam pewien problem techniczny po instalacji windows xp na maszynie virtualnej.
    Wymieniłem niedawno komputer na nowy z Windows 8. Ponieważ znaczna część oprogramowania, którego na codzień używam ma już swoje lata i nie jest już kompatybilna z najnowszą edycją MS Windows, byłem zmuszony zainstalować starego, poczciwego Win XP SP3 jako drugi system na virtualbox-ie.
    Wszystkie moje kochane "starocie" nadal śmigają, z czego jestem bardzo happy! Jedyną "zmorą" jest mój skaner, który nie gada, z powodu problemów z magistralą usb.
    Sama aplikacja virtualbox widzi to urządzenie, lecz po dodaniu jego filtru "wywala" mi się system macierzysty! Pojawia się bluescreen wraz z komunikatem "IRQ driver not less or equal"
    Oznaczało by to wadliwy sterownik urządzenia podłączonego do portu, bądź też problemy z samym urządzeniem. Niestety, nie dotyczy to tylko skanera. (na 100% jest sprawny) Próba odpalenia czegokolwiek spod usb kończy się dokładnie tak samo.
    W Xp-ku pod menadżerem urządzeń oprócz uniwersalnej magistrali usb działającej poprawnie, jakimś cudem pojawia się też LPT1, mimo że nie ma go fizycznie na płycie głównej! Jest też port komunikacyjny com3 z żółtym wykrzyknikiem, który nie zainstalował się poprawnie. Nie mam pojęcia czy to może być przyczyną.
    Czy ktoś może ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu. Byłbym dozgonnie wdzięczny!

0 3
  • #2 08 Mar 2014 06:19
    beo
    Poziom 36  

Jakiej wersji używasz VB? Próbowałeś dodać filtr dla nowo podłączanych urządzeń, których wartości nie są jeszcze ustalone i, dopiero później podłączyć? Czy dodatki masz zainstalowane? Porty com masz włączone w VB?

0
  • #3 08 Mar 2014 13:06
    sq6hzg
    Poziom 2  

Jest to versja 4.2.18 r88780. W ustawieniach w zakładce serial ports mam port1 i port2 obydwa nie były włączone, możliwe że tutaj tkwi problem. Nie mam jednak bladego pojęcia jak to skonfigurować. Próbuję włączyć jakiś port com, lecz mam do wyboru jeden z jego trybów pracy, tj. host pipe/host device/raw file. Cokolwiek bym nie wybrał muszę jeszcze podać "ścieżkę" port/file path, inaczej ustawienia są nieprawidłowe - invalid. Pojęcia nie mam o co w tym biega.

0
  • #4 09 Maj 2014 10:51
    arczi148
    Poziom 9  

Czy udało ci się rozwiązać problem? Jeśli tak to proszę opisz jak.
    Mam to samo i męczę się z tym od trzech dni.

0