Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clarion HX-D2 - Wmontowanie toslink - synchronizacja z master clock

bartekpl 08 Mar 2014 07:01 747 0
  • #1 08 Mar 2014 07:01
    bartekpl
    Poziom 15  

Witam!

Po pewnych trudnościach udało się wejść światłem do tej jednostki, w miejsce między układ CD, a scalaka odpowiedzialnego za wejścia digital.

Pozostaje kwestia synchronizacji. Radyjko wewnątrz używa pętli PLL.

Czy w jakiś sposób, można zrobić synchronizacje master clock z toslinkiem? Może radyjko samo to zrobi, bo układ do ktorego wchodzi sygnał cyfrowy w radiu ma coś takiego jak Clock recovery, ale być może nie jest to używane w całym układzie, ponieważ wszystkim rządzi master clock i pętla PLL.

Posiadam większość schematów - całej jendostki, oraz wielu układów scalonych.
    Może jest ktoś z Warszawy lub okolic, kto mógłby się tego podjąć (PW)?

P.S. Radio owszem posiada wejście cyfrowe, ale działa tylko ze zmieniarką clariona. Nie wiem jak w takim zestawieniu jest robiona synchronizacja. Być może magistralą CeNet o ile to możliwe. Jeżeli ktoś wie, jak zasymulować zmieniarkę na wejściu CeNet, aby aktywować cyfrowe wejście zmieniarkowe to byłoby jeszcze lepiej. Oba digital input (CD,zmieniarka) i tak spotykają się finalnie w tym samym układzie, przed nimi raczej niema nic odpowiedzialnego za synchronizacje (przynajmniej na moje oko, ale elektronikiem nie jestem).

Schemat główny:
    www.mycaraudio.net/hx-d2/HX-D2.pdf

AK4112B (odpowiada za wejścia cyfrowe):
    www.mycaraudio.net/hx-d2/AK4112B(VM).pdf

0 0
  Szukaj w 5mln produktów