Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite c855-1WN - Recovery Disc nie dziala

08 Mar 2014 10:09 2331 6
  • Poziom 6  
    Witam!
    Posiadam laptopa Toshiba od jakiegos roku. Wczoraj podczas normalnego uzytkowania laptop mi sie zawiesil. Nie moglem nic zrobic wiec wylaczylem go przyciskiem do zasilania. Po chwili ponownie go uruchomilem, pojawilo sie logo Toshiba jak zawsze a potem czarny ekran i napis "checking media [FAIL]" i po chwili "No bootable device--Please restart system". No to zrestartowalem system i chcialem zrobic recovery przy uzyciu Recovery Disc. Klikam F12 odpalam lapka z plyty i znowu pojawia sie logo Toshiba. Laptop mysli jakas minutke po czym pojawia sie komunikat
    "Uninitialized harddisk(s) found. Click YES to initialize the harddisk(s) and reboot your PC and retry recovery.
    Click No to shutdown your PC without any changing"
    Klikam oczywiscie Yes ale pojawia sie logo Toshiba i nic sie nie dzieje.
    Kiedys mialem taki sam problem i serwis wyslal mi nowy dysk twardy zebym sobie go wymienil i wyslal im stary. Ale na tym dysku mam duzo danych i nie chce ich stracic a na pewno nie chcialbym zeby ktos sobie je pozniej przegladal.
    Moze spotkal sie juz kiedys z podobnym problemem. Bede wdzieczny za pomoc.
    Pozdrawiam
  • PCBway

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Dysk jest wykrywany w BIOSie? Jeśli nie, możesz sprawdzić połączenie złącza.
    Jeśli jest wykrywany podaj jego SMART z MHDD. Czy dysk po uruchomieniu wydaje jakieś dźwięki? Rozpędza talerze?
  • PCBway
  • Poziom 6  
    Sprawdzilem w biosie i dysku nie widzi. Po uruchomieniu slychac tylko wiatrak a dysku raczej nie slychac. Tylko jakies bardzo ciche "chrobotanie" na poczatku moze to i dysk chcialby sie zalaczyc na ale potem nic tylko sam wiatrak

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Ciężko powiedzieć. Najlepiej jakbyś go wyjął i podłączył przez jakiś most USB albo bezpośrednio do maszyny stacjonarnej i powiedział jak się dysk zachowuje, bo tak do niczego nie dojdziemy.
    Jeśli rozpędza talerze ale "chrobocze" możliwe BADy lub inne uszkodzenie fizyczne.
    Jeśli nie rozpędza talerzy i "chrobocze" / "piszczy" to może to być zaparkowana głowica.
    Jeśli nic się nie dzieje, to możliwe uszkodzenie PCB.
  • Poziom 6  
    Od razu jak wlaczam laptopa pojawia sie chrobotanie

Dodano po 1 [minuty]:

Tylko musialbym miec specjany kabel do tego zeby go podlaczyc do innego kompa

Dodano po 5 [minuty]:

Moze najlepiej jak zadzwonie do serwisu i moze tam mi cos poradza tylko szkoda mi danych, ktore mialem na kompie. No ale jak bedzie trzeba no to nic na to nie poradze. Dzieki za podpowiedzi
  • Poziom 10  
    Jeśli nie widzi dysku w biosie to pozostaje Ci wizyta w autoryzowanym serwisie. HDD padł.
  • Poziom 6  
    Dzwonilem dzisiaj do serwisu i to samo powiedzieli. Maja wymienic dysk. Dzieki i pozdrawiam